طبق گزارش Unity، سه چهارم گیمرها به صورت چند نفره بازی می کنند


علاقه مند به یادگیری آینده صنعت بازی هستید؟ به مدیران بازی بپیوندید تا در اکتبر امسال در GamesBeat Summit Next درباره بخش‌های نوظهور صنعت صحبت کنیم. امروز ثبت نام کنید.


یونیتی آخرین گزارش خود را منتشر کرد، این گزارش در مورد محبوبیت بازی های چند نفره. بر اساس این گزارش، از بین افرادی که بازی می کنند، 77 درصد از آن ها عناوین چند نفره را بازی می کنند. این تا حدی به دلیل جنبه های اجتماعی بازی های چند نفره است، زیرا چندین گیمر گزارش می دهند که تصمیم می گیرند بر اساس آنچه دوستانشان قبلاً بازی می کنند، چه بازی کنند.

یونیتی این گزارش را همزمان با به روز رسانی راه حل های UGS Multiplayer خود منتشر کرد. به روز رسانی جدید شامل چندین ابزار، از جمله توانایی مقیاس دهی به میلیون ها بازیکن است. همچنین شامل بهبود یافته خواستگاری و راه اندازی رسمی Netcode برای اشیاء بازی است.

بر اساس این گزارش، عناوین چند نفره امسال با اوج تعامل مواجه شده اند. جف کالینز، معاون مهندسی یونیتی، در مصاحبه‌ای به GamesBeat گفت: «من فکر می‌کنم در طول همه‌گیری، افراد بیشتری بازی می‌کردند، که استودیوها را به تولید محتوای جدیدتر و هیجان‌انگیز تر تشویق می‌کرد و این تا سال جاری ادامه داشت. به نظر می‌رسد که بازی‌های جدید و محتوای ثابت، تعامل را حفظ کرده‌اند، حتی اگر ما به زندگی عادی پس از همه‌گیری برمی‌گردیم.»

کالینز افزود: «بازی‌های چند نفره همچنان محبوبیت خود را افزایش خواهند داد. فکر می‌کنم شاهد تبدیل شدن بازی متقاطع به میز خواهیم بود و باغ‌های دیواری بیشتری پایین می‌آیند و موانعی را که مردم برای بازی با یکدیگر در هر وسیله‌ای از بین می‌برند، از بین می‌برند. من پیش‌بینی می‌کنم که شاهد علاقه فزاینده‌ای به محتوای تولید شده توسط کاربر باشیم و به‌طور بالقوه شاهد مدل‌های جدیدی از اقتصاد سازنده باشیم. “

کی چی بازی میکنه

یونیتی این گزارش را از نظرسنجی آنلاین گیمرها در ایالات متحده، بریتانیا، کره و ژاپن تهیه کرده است. پاسخ های حدود 1500 گیمر را جمع آوری کرد. از این میان، حدود 50 درصد از آنها گیمرهای معمولی (به عنوان کسانی که «حداقل دو ساعت در هفته را به بازی اختصاص می‌دهند، که حداقل 30 دقیقه آن به بازی چند نفره است») و گیمرهای «هسته‌ای» (به عنوان کسانی که تعریف می‌شوند) بودند. “حداقل چهار ساعت در هفته را صرف بازی های چند نفره” در ژانرهای سنتی بتل رویال، MMO، FPS و غیره می کند).

همانطور که انتظار می رفت، همه ژانرهای چند نفره به یک اندازه محبوب نیستند. بر اساس این گزارش، بتل رویال و FPS محبوب ترین ژانرهای عناوین چند نفره هستند و پس از مدت کوتاهی بازی های ورزشی و مسابقه ای قرار دارند. چندین ژانر دیگر مخاطبان خاص تری دارند – برای مثال، MOBA و RTS در کره بسیار بهتر از FPS و بازی های مسابقه ای عمل می کنند.

محبوبیت یک بازی در یک مکان خاص ممکن است با جنبه های اجتماعی چند نفره نیز مرتبط باشد. بر اساس این گزارش، تقریباً نیمی از گیمرها گزارش دادند که عامل تعیین کننده در اجرای یک بازی این است که آیا بازی در ژانری است که قبلاً از آن لذت می‌برند. با این حال، 34٪ همچنین پاسخ دادند که عامل قوی این است که آیا دوستان آنها نیز آن را بازی می کنند. 31 درصد نیز به توانایی صحبت کردن یا چت کردن با دوستان خود در بازی اهمیت می دهند.

در پاسخ به این ترجیحات، کالینز گفت: «من فکر می کنم هنجارهای فرهنگی/اجتماعی نقش مهمی در محبوبیت یک بازی دارند. اگر همه افراد در دایره نفوذ شما در مورد یک بازی خاص صحبت می کنند، احتمالاً می خواهید حداقل آن را امتحان کنید، حتی اگر یک ژانر معمولی نباشد که به آن علاقه دارید. در پایان، اگرچه ممکن است بازیکن مکرر نباشید، پیوستن به کاری که دوستانتان با هم انجام می دهند، حداقل لذت بخش است.»

عقیده GamesBeat وقتی صنعت بازی را پوشش می دهد “جایی که اشتیاق با تجارت روبرو می شود.” این یعنی چی؟ ما می خواهیم به شما بگوییم که اخبار چقدر برای شما اهمیت دارد — نه فقط به عنوان یک تصمیم گیرنده در یک استودیوی بازی، بلکه به عنوان یک طرفدار بازی. خواه مقالات ما را می خوانید، به پادکست های ما گوش می دهید یا ویدیوهای ما را تماشا می کنید، GamesBeat به شما کمک می کند تا در مورد صنعت بیاموزید و از تعامل با آن لذت ببرید. جلسات توجیهی ما را کشف کنید.