هوش مصنوعی مسئول یک نگرانی مدیریت ارشد است، پس چرا سازمان ها آن را به کار نمی گیرند؟


آیا نتوانستید در Transform 2022 شرکت کنید؟ اکنون تمام جلسات اجلاس را در کتابخانه درخواستی ما بررسی کنید! اینجا را تماشا کنید.


حتی اگر هوش مصنوعی مسئول (AI) یک نگرانی مدیریتی در نظر گرفته شود، گزارش تازه منتشر شده از گروه مشاوره بوستون و بررسی مدیریت اسلون MIT نشان می دهد که تعداد کمی از رهبران ابتکارات را برای تحقق آن در اولویت قرار می دهند.

از 84 درصد از پاسخ دهندگانی که معتقدند هوش مصنوعی مسئول باید یک اولویت مدیریتی باشد، تنها 56 درصد گفتند که در واقع اولویت اصلی است – تنها 25 درصد از کسانی که گزارش می دهند سازمانشان برنامه کاملاً بالغی دارد. طبق تحقیقات انجام شده

علاوه بر این، گزارش BCG/MIT اسلون گفت، علاوه بر این، تنها 52 درصد از سازمان‌ها گزارش دادند که یک برنامه هوش مصنوعی مسئول دارند – و 79 درصد از این برنامه‌ها از نظر مقیاس و دامنه محدود هستند. با توجه به اینکه کمتر از نیمی از سازمان‌ها هوش مصنوعی مسئول را به عنوان یک اولویت استراتژیک در نظر می‌گیرند، در میان آنها، تنها 19 درصد تأیید کردند که یک برنامه کاملاً مسئولانه اجرا شده دارند.

بر اساس این گزارش، این نشان می دهد که هوش مصنوعی مسئول از اولویت های هوش مصنوعی استراتژیک عقب است.

رویداد

MetaBeat 2022

MetaBeat رهبران فکری را گرد هم می‌آورد تا راهنمایی کنند که چگونه فن‌آوری متاورس نحوه برقراری ارتباط و انجام تجارت همه صنایع را در 4 اکتبر در سانفرانسیسکو، کالیفرنیا تغییر خواهد داد.

اینجا ثبت نام کنید

عواملی که علیه پذیرش هوش مصنوعی مسئولانه کار می کنند عبارتند از عدم توافق در مورد معنای «هوش مصنوعی مسئول» به همراه فقدان استعداد، اولویت بندی و بودجه.

در همین حال، سیستم‌های هوش مصنوعی در سراسر صنایع مستعد شکست هستند، به طوری که طبق این تحقیق، تقریباً یک چهارم از پاسخ‌دهندگان اظهار داشتند که سازمان آن‌ها مشکلاتی را تجربه کرده است، از نقص‌های صرف در عملکرد فنی گرفته تا نتایجی که افراد و جوامع را در معرض خطر قرار می‌دهد.

چرا هوش مصنوعی مسئول رخ نمی دهد و چرا اهمیت دارد

استیو میلز، مدیر ارشد اخلاق هوش مصنوعی و مدیر عامل و شریک BCG، به VentureBeat گفت: هوش مصنوعی مسئول به دلیل رقابت برای جلب توجه مدیریت در اولویت قرار نمی گیرد.

میلز گفت: “هوش مصنوعی مسئول اساساً در مورد یک تحول فرهنگی است و این نیاز به حمایت همه افراد در یک سازمان، از بالا به پایین دارد.” اما امروزه، بسیاری از مسائل برای جلب توجه مدیریت رقابت می‌کنند – روش‌های در حال تکامل، شرایط اقتصادی جهانی، چالش‌های طولانی زنجیره تامین – که همگی می‌توانند هوش مصنوعی مسئول را در اولویت قرار دهند.

او گفت که حتی با وجود قوانین خاص هوش مصنوعی در حوزه های قضایی در سراسر جهان، یک محیط نظارتی نامشخص وجود دارد.

در ظاهر، این باید تسریع شود [the] اتخاذ هوش مصنوعی مسئول، اما بسیاری از مقررات به صورت پیش نویس باقی مانده اند و الزامات خاص هنوز در حال ظهور هستند. میلز گفت: تا زمانی که شرکت‌ها دیدگاه روشنی نسبت به الزامات نداشته باشند، ممکن است در اقدامی تردید کنند.

وی تاکید کرد که شرکت ها باید به سرعت حرکت کنند. کمتر از نیمی از پاسخ دهندگان گزارش دادند که برای رسیدگی به الزامات نظارتی در حال ظهور آمادگی دارند – حتی در بین رهبران مسئول هوش مصنوعی، تنها 51٪ گزارش کردند که احساس آمادگی می کنند.

او گفت: «در عین حال، نتایج ما نشان می‌دهد که به طور متوسط ​​سه سال طول می‌کشد تا شرکت‌ها هوش مصنوعی مسئولیت‌پذیر را کامل کنند. شرکت‌ها نمی‌توانند منتظر بمانند تا مقررات قبل از شروع کار تسویه شود.

یک چالش درک نیز وجود دارد.

میلز گفت: «بیشتر تردید و تردید در مورد هوش مصنوعی مسئول حول یک تصور غلط رایج است که نوآوری را به دلیل نیاز به چک لیست‌ها، بررسی‌ها و مشارکت متخصصان کاهش می‌دهد.» در واقع، می بینیم که برعکس این موضوع صادق است. نزدیک به نیمی از رهبران مسئول هوش مصنوعی گزارش می دهند که تلاش های مسئولانه هوش مصنوعی آنها در حال حاضر منجر به نوآوری شتابان شده است.

هوش مصنوعی مسئول استقرار می تواند دشوار باشد

میلز اذعان کرد که اجرای هوش مصنوعی مسئول دشوار است، اما گفت: “بازده واقعی است.”

او گفت که وقتی رهبران هوش مصنوعی مسئول را اولویت بندی کرده و به آن توجه کنند، هنوز باید بودجه و منابع مناسب را فراهم کنند و آگاهی ایجاد کنند. حتی زمانی که این مشکلات اولیه حل شوند، دسترسی به استعدادها و آموزش‌های هوش مصنوعی با چالش‌های طولانی مواجه می‌شود.

با این حال، میلز از شرکت‌ها برای غلبه بر این چالش‌ها حمایت می‌کند و می‌گوید «پاداش‌های واضحی وجود دارد. هوش مصنوعی مسئولانه محصولاتی را به ارمغان می‌آورد که قابل اعتمادتر هستند و نیازهای مشتریان را بهتر برآورده می‌کنند و مزایای تجاری قدرتمندی را ایجاد می‌کنند.»

به گفته میلز، داشتن یک برنامه هوش مصنوعی مسئول پیشرو، خطر مقیاس پذیری هوش مصنوعی را کاهش می دهد.

او گفت: «شرکت‌هایی که دارای برنامه‌های هوش مصنوعی پیشرو و هوش مصنوعی بالغ هستند، نسبت به شرکت‌هایی که به تنهایی دارای هوش مصنوعی بالغ هستند، 30 درصد کمتر خرابی سیستم هوش مصنوعی را گزارش می‌کنند.

میلز گفت که این امر به طور شهودی منطقی است، زیرا هرچه شرکت‌ها هوش مصنوعی را مقیاس کنند، سیستم‌های بیشتری مستقر می‌شوند و خطر شکست افزایش می‌یابد.

یک برنامه هوش مصنوعی مسئول پیشرو این خطر را جبران می کند، تعداد خرابی ها را کاهش می دهد و زودتر آنها را شناسایی می کند و تأثیر آنها را به حداقل می رساند.

به گفته میلز، علاوه بر این، شرکت‌هایی که دارای هوش مصنوعی بالغ و برنامه‌های هوش مصنوعی مسئول پیشرو هستند، بیش از دو برابر مزایای کسب‌وکار را نسبت به شرکت‌هایی که هوش مصنوعی بالغ دارند، گزارش می‌دهند.

او گفت: “رویکردهای انسان محور که هسته اصلی هوش مصنوعی مسئول هستند، منجر به تعامل قوی تر مشتری، اعتماد و محصولات و خدمات با طراحی بهتر می شود.”

میلز اضافه کرد: «مهمتر از آن، این کار درستی است که باید انجام شود و عنصر کلیدی مسئولیت اجتماعی شرکت است.»

ماموریت VentureBeat این است که یک میدان شهر دیجیتال برای تصمیم گیرندگان فنی باشد تا دانشی در مورد فناوری سازمانی متحول کننده کسب کنند و معامله کنند. جلسات توجیهی ما را کشف کنید.