12 بهترین شارژر باتری قابل حمل (2022): برای گوشی، آی پد، لپ تاپ و موارد دیگر


سال‌ها پیش، سامسونگ گلکسی نوت 7 زمانی که باتری‌های آن در یک سری حوادث آتش گرفت، شهرت پیدا کرد. از آن زمان تاکنون جریانی پیوسته از حوادث مشابه، هرچند مجزا، وجود داشته است. با این حال، علی‌رغم اینکه پوشش بالای باتری‌ها اشتباه شده است، اکثریت قریب به اتفاق باتری‌های لیتیوم یون ایمن هستند.

واکنش شیمیایی که در داخل یک سلول لیتیوم یونی رخ می دهد پیچیده است، اما مانند هر باتری، یک الکترود منفی و یک الکترود مثبت وجود دارد. در باتری‌های لیتیومی، منفی یک ترکیب لیتیوم-کربن و مثبت آن اکسید کبالت است (اگرچه بسیاری از سازندگان باتری از کبالت دور می‌شوند). این دو ترکیب باعث واکنشی می شوند که در صورت کنترل بی خطر است و انرژی را به دستگاه های شما می رساند. با این حال، وقتی واکنش از کنترل خارج می‌شود، در نهایت هدفون‌هایی در گوش‌هایتان ذوب می‌شوند. چیزی که یک واکنش ایمن را به یک واکنش کنترل نشده تغییر می دهد می تواند موارد مختلفی باشد: گرمای بیش از حد، آسیب فیزیکی در حین استفاده، آسیب فیزیکی در حین ساخت، یا استفاده از شارژر نامناسب.

سه قانون اساسی که من را (تا کنون) از طریق آزمایش ده ها و ده ها باتری ایمن نگه داشته است عبارتند از:

  1. از کابل ها، شارژرها و آداپتورهای پریز ارزان قیمت خودداری کنید.
  2. مطمئن شوید که باتری ها در معرض گرمای بیش از حد (بیش از 110 درجه) قرار نگیرند.
  3. به طور منظم باتری ها را برای علائم آسیب بررسی کنید.

اجتناب از آداپتورهای پریز دیواری ارزان قیمت، سیم‌ها و شارژرها از همه مهم‌تر است. اینها محتمل ترین منبع مشکلات شما هستند. شارژرهایی که در آمازون می بینید 20 دلار ارزان تر از رقبا هستند؟ ارزشش را ندارد. آنها احتمالاً با صرفه جویی در عایق کاری، کنار گذاشتن ابزارهای مدیریت برق و نادیده گرفتن اصول اولیه ایمنی الکتریکی، قیمت را کاهش دادند. قیمت به تنهایی تضمینی برای ایمنی نیست. از شرکت ها و برندهای معتبر خرید کنید.

سپس گرما وجود دارد. مصرف بیش از حد آن هم از نظر تخلیه و هم از نظر ایمنی می تواند مشکلاتی را ایجاد کند. از گرما خودداری کنید و هنگام شارژ به باتری های خود توجه کنید. اگر دستگاه شما هنگام شارژ بیش از حد داغ می شود، این می تواند نشانه ای از مشکلات باشد. به طور مشابه، مراقب هرگونه باتری متورم، برآمده یا بدشکل دیگر باشید.