قانونگذاران ایالات متحده شرکت های فناوری را در مورد مزایای سقط جنین برای کارگران گیگ تحت فشار قرار می دهند


زمانی که ایالات متحده دیوان عالی کشور لغو شد رو در مقابل وید در ماه ژوئن، بسیاری از شرکت‌های فناوری به کارمندان خود اطمینان دادند که به افرادی که نیاز به سفر به ایالت دیگری برای دسترسی به مراقبت‌های سقط جنین دارند، کمک خواهند کرد. اما در برخی از شرکت‌ها، یک بخش عمده از نیروی کارشان بسته شد: کارگران شرکت‌کننده.

روز پنجشنبه، گروهی متشکل از ۲۵ نفر از اعضای دموکرات کنگره به رهبری سناتور الیزابت وارن از ماساچوست و نماینده کوری بوش از میسوری نامه‌هایی به مدیران عامل آمازون، اوبر، لیفت، دوردش و گرابهاب ارسال کردند تا این سیاست را زیر سوال ببرند. آنها نوشتند که مستثنی کردن کارگران شرکت‌ها به ضرر کارگران کم‌درآمد شرکت‌ها است و درخواست کردند که کارگران شرکت‌ها به عنوان کارمند طبقه‌بندی شوند، با مزایای همراه.

وارن می‌گوید: «شرکت‌هایی مانند Uber، Lyft، GrubHub، DoorDash و Amazon همچنان به اشتباه طبقه‌بندی کارگران را به‌عنوان «پیمانکاران مستقل» به جای کارمندان، محروم می‌کنند و آن‌ها را از دسترسی به حقوق و مزایا – مانند دسترسی به مراقبت‌های سقط جنین – که مستحق آن هستند محروم می‌کنند. در این نامه آمده است که این کارگران به احتمال زیاد “از جوامعی هستند که به احتمال زیاد از تصمیم دادگاه عالی آسیب می بینند.”

در حالی که برخی از گروه های کارگر فناوری، مانند اتحادیه کارگران الفبا، کارفرمایان خود را در مورد پوشش عادلانه سقط جنین به چالش کشیده اند، این اولین فشار قابل توجهی است که کنگره بر روی این موضوع بر شرکت های فناوری وارد می کند.

هنگامی که در مورد این نامه سؤال شد، سخنگوی DoorDash، Campbell Millum گفت که این شرکت معتقد است که هر کارگری شایسته انتخاب به عنوان کارمند یا پیمانکار مستقل است و این شرکت از دسترسی به مزایای قابل حمل برای پیمانکاران مستقل حمایت کرده است. رایان تورنتون، سخنگوی اوبر، همچنین از “انعطاف پذیری منحصر به فرد” کارگران گیگ، از جمله توانایی کار برای پلتفرم های رقیب، صحبت کرد.

Lyft به پست وبلاگی از رئیس امور تجاری خود کریستین سورچک اشاره کرد و گفت که این شرکت یک میلیون دلار به Planned Parenthood کمک کرده است و به محافظت از رانندگان در برابر هرگونه قانونی که آنها را به دلیل کمک به سقط جنین مجازات می کند، ادامه خواهد داد. برد گلاسر سخنگوی آمازون از اظهار نظر در مورد نامه خودداری کرد. گرابهاب نظری نداد.

وقتی WIRED از شرکت‌ها در مورد سیاست‌هایشان پرسید رو در مقابل وید واژگون شد، آمازون، DoorDash و Lyft اذعان کردند که مزایای سفر سقط جنین آنها برای رانندگانشان که در آمازون ترکیبی از کارگران گیگ و کارمندان پیمانکاران کوچک شخص ثالث هستند، اعمال نمی شود. اوبر پاسخی نداد. نامه ارسال شده توسط اعضای کنگره در روز پنجشنبه از شرکت ها خواسته شده تا تا 22 اکتبر پاسخ دهند.

کارگران گیگ معمولاً دستمزد کمتری نسبت به کارمندانی دریافت می کنند که در همان شرکت کار می کنند، مزایای کمتری دریافت می کنند و با عدم اطمینان بیشتر در مورد درآمدهای آتی مواجه هستند. در همین حال، اکثریت متقاضیان سقط جنین کم درآمد هستند که تا حد زیادی به دلیل دسترسی محدود به آموزش پیشگیری از بارداری و تنظیم خانواده است.

جدیدترین داده‌های موسسه Guttmacher، یک موسسه غیرانتفاعی تحقیقات سقط جنین، نشان می‌دهد که سه چهارم بیماران سقط جنین نزدیک یا زیر خط فقر فدرال زندگی می‌کنند، در حالی که تنها ۳۱ درصد از آنها بیمه درمانی خصوصی داشتند. 35 درصد دیگر در Medicaid بودند که اکثر پوشش سقط جنین در 34 ایالت را حذف نمی کند.

نامه‌ای که پنج‌شنبه توسط قانون‌گذاران ارسال شد، اشاره می‌کند که تقریباً دو سوم رانندگان اوبر و لیفت رنگین‌پوستان هستند که با موانع بیشتری برای دریافت مراقبت‌های سقط جنین روبرو هستند. چالش‌ها، به‌ویژه برای سیاه‌پوستان و افراد بومی عالی هستند. نویسندگان استدلال می‌کنند که کارگران گیگ فاقد «کنترل کارآفرینانه» هستند که یک پیمانکار مستقل را تعریف می‌کند، مانند توانایی تعیین نرخ‌های خود، موقعیتی که مدت‌ها توسط طرفداران کارگران گیگ مورد حمایت قرار می‌گرفت.