هنرمند اولین ثبت نام شناخته شده حق چاپ در ایالات متحده را برای هنر مولد هوش مصنوعی دریافت کرد


گزیده ای از زاریا از سپیده دم، که یک ثبت حق چاپ در ایالات متحده دریافت کرد.
بزرگنمایی کنید / گزیده ای از کتاب مصور با کمک هوش مصنوعی زریای سحر، که یک ثبت حق چاپ در ایالات متحده دریافت کرد.

در اولین مورد، یک هنرمند ساکن نیویورک به نام کریس کاشتانووا، طبق فید اینستاگرام خود، ثبت حق نسخه‌برداری ایالات متحده را بر روی رمان گرافیکی خود دریافت کرده است که آثار هنری تولید شده توسط هوش مصنوعی را نشان می‌دهد.

ثبت نام که از 15 سپتامبر اعمال می شود، برای یک کتاب کمیک به نام اعمال می شود زریای سحر. کاشتانوا این اثر هنری را برای زاریا با استفاده از Midjourney، یک سرویس ترکیبی تصویر تجاری. کاشتانوا در پست خود با اعلام این خبر از روز سه شنبه نوشت:

من حق چاپ را از دفتر حق چاپ ایالات متحده در رمان گرافیکی خود که توسط Ai تولید شده است، دریافت کردم. نحوه ساخت آن را باز کردم و Midjourney را در صفحه جلد قرار دادم. به هیچ طریق دیگری تغییر نکرده است. همونجوری که اینجا دیدی

من سعی کردم زمانی که چیزی را با استفاده از هوش مصنوعی می سازیم، حق چاپ را داریم. من آن را به عنوان اثر هنرهای تجسمی ثبت کردم. گواهینامه من از طریق پست است و امروز شماره و تاییدیه تایید آن را گرفتم.

وکیل دوستم این ایده را به من داد و من تصمیم گرفتم سابقه ای درست کنم.

کاشتانووا با توجه به اعلامیه آنها، به ثبت نام پرداخت و گفت که این اثر هنری با کمک هوش مصنوعی است و کاملاً توسط هوش مصنوعی ایجاد نشده است. کاشتانووا داستان کتاب کمیک را نوشت، چیدمان را ایجاد کرد و برای کنار هم قرار دادن تصاویر دست به انتخاب های هنری زد.

این احتمال وجود دارد که هنرمندان قبلاً آثاری را که توسط ماشین یا الگوریتم ایجاد شده اند ثبت کرده باشند زیرا تاریخچه هنر مولد به دهه 1960 باز می گردد. اما این اولین باری است که می‌دانیم هنرمندی حق چاپ را برای هنر ایجاد شده توسط دور اخیر مدل‌های سنتز تصویر با استفاده از انتشار پنهان، که موضوعی بحث برانگیز در میان هنرمندان بوده است، ثبت کرده است.

گمانه زنی در مورد اینکه آیا آثار هنری هوش مصنوعی می توانند دارای حق چاپ باشند موضوع بسیاری از مقالات در چند ماه گذشته بوده است، و همین دیروز، ما در مورد Getty Images نوشتیم که آثار هنری تولید شده توسط هوش مصنوعی را در سایت خود به دلیل مسائل حل نشده در مورد کپی رایت و مسائل اخلاقی ممنوع کرده است.

علیرغم تصور غلط رایج (که در مقاله گتی توضیح داده شده است)، اداره کپی رایت ایالات متحده علیه حق چاپ آثار هنری هوش مصنوعی حکمی صادر نکرده است. در عوض، حق نسخه‌برداری ثبت شده برای یک هوش مصنوعی به عنوان نویسنده به جای یک انسان را رد کرد.

زریای سحرکه دارای شخصیت اصلی با شباهت عجیب به زندایا بازیگر است، به صورت رایگان از طریق وب سایت AI Comic Books در دسترس است. این یک داستان در حال توسعه است و ما آن را به محض ظهور جزئیات بیشتر به روز خواهیم کرد.