چرا هوش مصنوعی و دوقلوهای دیجیتال می توانند کلیدهای یک آینده پایدار باشند؟


آیا نتوانستید در Transform 2022 شرکت کنید؟ اکنون تمام جلسات اجلاس را در کتابخانه درخواستی ما بررسی کنید! اینجا را تماشا کنید.


دوقلوهای دیجیتال چیز جدیدی نیستند، اما هوش مصنوعی آنچه را که می‌توانند انجام دهند، فوق‌العاده می‌کند. آنها با هم نحوه طراحی، تولید و نگهداری محصولات را تغییر می دهند. ترکیبی از فن آوری ها بینش های قانونی را در مورد دنیای پیچیده و به هم پیوسته ما ارائه می دهد.

با استقرار دوقلوهای دیجیتال و هوش مصنوعی، سازمان‌ها بینش‌های دقیقی را در مورد عملیات خود به دست می‌آورند و آنها را قادر می‌سازد تا به مزایای قابل‌توجهی از جمله صرفه‌جویی در هزینه، دستاوردهای بهره‌وری و بهبود تلاش‌های پایدار دست یابند. کیفیت محصول همچنین از طریق کاهش عیوب و حل سریع مشکلات در طول چرخه عمر افزایش می یابد. علاوه بر این، نوآوری از طریق توسعه مکرر و جامع افزایش می یابد.

گارتنر یک دوقلو دیجیتال را اینگونه تعریف می کند: «نمایشی دیجیتالی از یک موجودیت یا سیستم دنیای واقعی. داده‌های چندین دوقلو دیجیتالی را می‌توان برای یک نمای ترکیبی در تعدادی از موجودیت‌های دنیای واقعی، مانند یک نیروگاه یا یک شهر، و فرآیندهای مرتبط با آن‌ها جمع‌آوری کرد. هوش مصنوعی دوقلوهای دیجیتال را بهبود می‌بخشد و این فناوری را قادر می‌سازد تا به سناریوهای چه می‌شود و شبیه‌سازی‌ها را اجرا کند و بینش‌هایی را که قبلاً در دسترس نبوده‌اند، ارائه می‌دهد. این آگاهی موقعیتی بهبود یافته از علت و معلول از تصمیم گیری چابک تر و پایدارتر پشتیبانی می کند.

ضروری ESG

دوقلوهای دیجیتال نه تنها به بهینه سازی عملیات کمک می کنند. آنها نقشی محوری در توانمندسازی سازمان ها برای تحقق اهداف محیطی، اجتماعی و حاکمیتی (ESG) خود ایفا می کنند. تحقیقات Cap Gemini نشان داد که 57 درصد از سازمان‌ها معتقدند فناوری دوقلو دیجیتال برای بهبود تلاش‌های پایداری حیاتی است. دوقلو دیجیتال راهی برای مدل‌سازی و درک چگونگی کاهش مصرف انرژی و انتشار گازهای گلخانه‌ای فراهم می‌کند تا سازمان‌ها بتوانند سناریوهایی را برای رسیدن به اهداف پایداری و آب و هوا آزمایش کنند. و با توجه به اینکه پایداری یک الزام جهانی است، این امر پذیرش را تسریع می‌کند، به‌ویژه که هوش مصنوعی به طور فزاینده‌ای برای تقویت دوقلوهای دیجیتال استفاده می‌شود.

رویداد

MetaBeat 2022

MetaBeat رهبران فکری را گرد هم می‌آورد تا راهنمایی کنند که چگونه فن‌آوری متاورس نحوه برقراری ارتباط و انجام تجارت همه صنایع را در 4 اکتبر در سانفرانسیسکو، کالیفرنیا تغییر خواهد داد.

اینجا ثبت نام کنید

بنابراین، بیایید ببینیم چگونه دوقلوهای دیجیتال و هوش مصنوعی به بهبود پایداری در تنظیمات مختلف کمک می کنند.

شهرهای هوشمند

دوقلوهای دیجیتال و هوش مصنوعی نقش حیاتی ایفا خواهند کرد زیرا شهرها در تلاش برای کاهش اثرات زیست محیطی خود هستند. آنها با هم می توانند یک شبیه سازی مجازی ایجاد کنند تا به برنامه ریزان کمک کند تا بفهمند چگونه ازدحام، انتشار، آلودگی و سایر چالش ها را با تجزیه و تحلیل داده ها از منابع مختلف و آزمایش متغیرهای مختلف در مدل مجازی کاهش دهند.

یکی از شهرهای پیشگام در این رویکرد، لاس وگاس است که از این فناوری برای مدل‌سازی نیازهای انرژی، انتشار گازهای گلخانه‌ای، پارکینگ، ترافیک و مدیریت اضطراری استفاده می‌کند. حسگرهای اینترنت اشیا داده‌ها را از خودروها، شبکه‌های شارژ و زیرساخت‌های شهری برای مدل‌سازی و طرح سناریو جمع‌آوری می‌کنند. مقامات شهر از بینش های به دست آمده برای اطلاع رسانی سیاست ها و اولویت های ESG استفاده خواهند کرد.

از آنجایی که شهرهای بیشتری در سرتاسر جهان بر روی بی‌نظمی بودن کربن متمرکز می‌شوند، دوقلوهای دیجیتال و هوش مصنوعی راهی برای مدل‌سازی و پردازش حجم وسیعی از داده‌ها از منابع متفاوت فراهم می‌کنند تا شهرداری‌ها بتوانند به طور کامل درک کنند که چگونه تصمیم‌ها و سیاست‌های مختلف بر اهداف استراتژیک آب و هوایی تأثیر می‌گذارند.

صنعت هوشمند

در محیط‌های صنعتی، دوقلوهای دیجیتال راهی برای درک چگونگی بهینه‌سازی عملیات و بهبود پایداری در اختیار تولیدکنندگان قرار می‌دهند. برای مثال، شبیه‌سازی می‌تواند نقاط درد بالقوه را شناسایی کند، مکان‌هایی را که از دست دادن انرژی رخ می‌دهد و فرصت‌های کاهش مصرف را برجسته کند. الگوریتم هوش مصنوعی می تواند داده ها را پردازش کند، الگوها را تشخیص دهد و نتایج آینده را بسیار فراتر از توانایی های شناختی انسان پیش بینی کند. علاوه بر این، شبیه سازی مجازی اتلاف و توان مربوط به ساخت نمونه های فیزیکی را کاهش می دهد.

با ایجاد یک تقلید از یک خط تولید، تولیدکنندگان می‌توانند بفهمند که چگونه می‌توانند در هر مرحله تغییراتی ایجاد کنند که اثرات زیست‌محیطی را کاهش داده و کارایی را بهبود بخشد – در نتیجه باعث صرفه‌جویی در هزینه‌ها می‌شود. یونیلیور فناوری ها را در یک سایت آزمایش کرد و با کاهش مصرف انرژی و دستیابی به افزایش بهره وری، به صرفه جویی 2.8 میلیون دلاری دست یافت.

اینها تنها نمونه‌های انگشت شماری هستند که نشان می‌دهند هوش مصنوعی و دوقلوهای دیجیتال چگونه عصر جدیدی از تولید هوشمند را آغاز می‌کنند.

ساختمان های هوشمند

حوزه دیگری که دوقلوهای دیجیتال به تلاش‌های پایدار کمک می‌کنند، ایجاد ساختمان‌های هوشمند است. با افزایش مقررات با هدف طراحی ساختمان های سبزتر، صنعت ساخت و ساز به روشی برای برنامه ریزی سناریویی برای کاهش اثرات زیست محیطی و به حداقل رساندن مصرف انرژی قبل از شکسته شدن زمین نیاز دارد.

مدل دیجیتالی صاحبان زیرساخت را قادر می سازد تا از منابع بهتر استفاده کنند، نیازهای انسانی را برطرف کنند و تصمیماتی اتخاذ کنند که از یک محیط ساخته شده پایدارتر حمایت کند. برنامه ریزی منابع بهتر اکنون با استفاده از داده ها از منابع مختلف امکان پذیر است. برای ارائه دیدگاهی در مورد تأثیر، Accenture تخمین می‌زند که مصرف انرژی در ساختمان‌ها را می‌توان با استفاده از فناوری‌های دوقلوی مجازی 30 تا 80 درصد کاهش داد.

با فراگیر شدن روزافزون فناوری‌های هوشمند دیجیتال و دوقلوهای دیجیتال، تصمیمات بهتری را ممکن می‌سازد که از اقتصاد دایره‌ای‌تر و کم‌مصرف کربن حمایت می‌کند و در نهایت سیاره‌ای پایدارتر ایجاد می‌کند.

Cheryl Ajluni رهبر راه حل های IoT در Keysight Technologies است.

DataDecisionMakers

به انجمن VentureBeat خوش آمدید!

DataDecisionMakers جایی است که کارشناسان، از جمله افراد فنی که کار داده را انجام می دهند، می توانند بینش ها و نوآوری های مرتبط با داده را به اشتراک بگذارند.

اگر می‌خواهید درباره ایده‌های پیشرفته و اطلاعات به‌روز، بهترین شیوه‌ها و آینده فناوری داده و داده مطالعه کنید، به ما در DataDecisionMakers بپیوندید.

شما حتی ممکن است در نظر داشته باشید که مقاله ای از خودتان ارائه دهید!

از DataDecisionMakers بیشتر بخوانید