15 گواهینامه IT پردرآمد برای سال 2022


آیا نتوانستید در Transform 2022 شرکت کنید؟ اکنون تمام جلسات اجلاس را در کتابخانه درخواستی ما بررسی کنید! اینجا را تماشا کنید.


پردرآمدترین گواهینامه در ایالات متحده در سال جاری، AWS Certified Solutions Architect – گواهینامه حرفه ای – با میانگین حقوق 168080 دلار است. این 13 درصد بیشتر از میانگین حقوق 15 نفر برتر است که اکثر گواهینامه ها با درآمد خوب – میانگین آن 148,278 دلار است.

امروز Skillsoft 15 گواهینامه پردرآمد IT خود را برای سال 2022 بر اساس گزارش مهارت‌ها و حقوق و دستمزد 2022 خود منتشر کرد. یک گواهینامه باید حداقل 50 پاسخ نظرسنجی داشته باشد تا اطمینان حاصل شود که داده ها از نظر آماری معتبر هستند و آزمون صدور گواهینامه باید در حال حاضر در دسترس باشد. علاوه بر این، 65 درصد از متخصصان فنی که یکی از 15 گواهینامه برتر را کسب کرده اند، دارای گواهینامه امنیت سایبری نیز هستند. Skillsoft می گوید 62 درصد از تمام پاسخ دهندگان در سال گذشته گواهینامه ها را دریافت کرده اند.

امنیت، پرسودترین گواهینامه

با توجه به جزئیات، از میان انواع مختلف گواهینامه و تمرکز، گواهینامه های امنیتی با میانگین حقوق سالانه 153154 دلار سودآورترین هستند. برای گواهینامه های ابری، متوسط ​​حقوق 150961 دلار است. گواهینامه های AWS – علیرغم داشتن گواهینامه پردرآمد همانطور که در بالا ذکر شد – به طور کلی کمی پایین تر هستند و حقوق سالانه حدود 149,371 دلار است. این همه خبر خوبی برای بسیاری از متخصصان فنی است که به دنبال رشد حرفه خود و سرمایه گذاری بر گواهینامه ها و تجربیات خود برای افزایش درآمد خود هستند.

متخصصان فناوری با یک یا چند گواهینامه همچنان شاهد تقاضای قوی در بازار کار هستند. برای مثال، فهرست‌های شغلی لینکدین مجموعاً 117000 شغل باز امنیت سایبری را نشان می‌دهد که امروز به دنبال نامزدهایی هستند که حداقل یکی از چهار گواهینامه امنیتی در فهرست 15 برتر زیر را دارند. همچنین 88200 شغل آزاد در این پلتفرم برای نامزدهایی که حداقل یکی از شش گواهینامه معمار ابری را دارند، فهرست شده است.

رویداد

MetaBeat 2022

MetaBeat رهبران فکری را گرد هم می‌آورد تا راهنمایی کنند که چگونه فن‌آوری متاورس نحوه برقراری ارتباط و انجام تجارت همه صنایع را در 4 اکتبر در سانفرانسیسکو، کالیفرنیا تغییر خواهد داد.

اینجا ثبت نام کنید

گواهینامه های امنیت سایبری و ابر شامل 10 مورد از 15 گواهینامه برتر فناوری اطلاعات در سال 2022 است که نشان دهنده میزان تقاضای این مهارت ها در همه سازمان ها است.  منبع: 15 گواهینامه فناوری اطلاعات پردرآمد Skillsoft برای سال 2022
گواهینامه های امنیت سایبری و ابر شامل 10 مورد از 15 گواهینامه برتر فناوری اطلاعات در سال 2022 است که نشان دهنده میزان تقاضای این مهارت ها در همه سازمان ها است. منبع: 15 گواهینامه فناوری اطلاعات پردرآمد Skillsoft برای سال 2022

از این لیست، در اینجا برخی از بینش های کلیدی برای سال 2022 وجود دارد:

میانگین حقوق در تمام 15 گواهینامه 148278 دلار در سال 2022 است که نسبت به سال 2021 افزایش یافته است.

پردرآمدترین گواهینامه امنیت سایبری در سال 2022، پرداخت متوسط ​​حقوق 168080 دلار برای معمار راه حل های خبره AWS – تخصص حرفه ای – است که بسیار بالاتر از میانگین حقوق هر پنج گواهینامه AWS است. پنج گواهینامه برتر AWS به طور متوسط ​​​​149,371 دلار حقوق پرداخت می کنند. بیش از 14000 موقعیت باز لیست شده در LinkedIn امروز یک یا چند مورد از پنج گواهینامه AWS را به عنوان یک الزام فهرست می کنند.

گواهینامه های گوگل پردرآمدترین هستند،

میانگین دستمزد متخصصان فنی با گواهینامه‌های Google در سال جاری به طور متوسط ​​​​152,039 دلار است که در پرداخت همه پلتفرم‌های ابری پیشرو است. با 3000 هزار دلار حاشیه نسبت به AWS و 10000 هزار دلار بالاتر از مایکروسافت پیشتاز است. در مقابل، گواهینامه های آمازون AWS به طور متوسط ​​149,371 دلار و گواهینامه های مایکروسافت 142,975 دلار پرداخت می کنند. GCP – Professional Cloud Architect یکی از پرسودترین ها از منظر پلتفرم است که حدود 161,371 دلار یا 8.8 درصد بیشتر از میانگین حقوق همه گواهینامه ها پرداخت می کند.

مایکل یو، رهبر بازار مشتری در Skillsoft می‌گوید: «افزایش اهمیت Google Cloud و گواهی‌های چند ابری – نه فقط AWS و Azure – نشان‌دهنده بخش رو به رشد شرکت‌هایی است که اکنون به بیش از یک پلت‌فرم رایانش ابری متکی هستند. “گاهی اوقات، این امر ناشی از تمایل به انعطاف فنی و تجاری است. در موارد دیگر، این نتیجه فعالیت M&A است.

85 درصد از رهبران فناوری اطلاعات در ایالات متحده می گویند متخصصان دارای گواهینامه بیش از 10000 دلار ارزش اقتصادی به ارگان های خود اضافه می کنند.

دیگه چی؟ یافته های Skillsoft نشان داد که 21٪ در واقع می گویند که ارزش آن ممکن است بیش از 30000 دلار با یک گواهی باشد. رهبران فناوری اطلاعات بهره وری بالاتر را به عنوان مزیت اصلی کارکنان دارای گواهینامه ذکر می کنند، اما همچنین به مزیت رقابتی و کاهش گردش مالی اشاره می کنند.

برخی از گواهینامه های پردرآمد به تازگی قطعی نشده اند

چهار موردی که در لیست 15 برتر قرار نگرفتند عبارتند از: هکر اخلاقی معتبر (EC-Council)، گواهی مایکروسافت: Azure Data Fundamentals، Google Cloud – مهندس حرفه ای داده و دارای گواهینامه ریسک و کنترل سیستم های اطلاعاتی (CRISC) توسط ISACA.

Google’s Cloud – Professional Data Engineer گواهینامه پردرآمدترین گواهینامه در سال گذشته بود، اما امسال با میانگین حقوق 171749 دلار در لیست قرار نگرفت.

اقتصاد و صنعت در حال تغییر

یو گفت: «فهرست امسال در ابتدا با موضوعاتی که همچنان داغ هستند قابل توجه است – پیش از هر چیز ابر، که با گواهینامه های کلیدی در امنیت سایبری و داده تکمیل شده است. با توجه به اینکه چگونه تقریباً هر شرکتی در هر صنعتی با هر اندازه در هر جغرافیایی برای تقویت استراتژی فناوری خود به رایانش ابری متکی است، این تعجب آور نیست.

گواهینامه های ابر، امنیت سایبری و پلتفرم نیز یک محافظ عالی در برابر تورم و شرایط آشفته اقتصادی هستند، زیرا کارفرمایان برای حفظ عملکرد و امنیت فناوری اطلاعات به تخصص نیاز دارند.

ماموریت VentureBeat این است که یک میدان شهر دیجیتال برای تصمیم گیرندگان فنی باشد تا دانشی در مورد فناوری سازمانی متحول کننده کسب کنند و معامله کنند. جلسات توجیهی ما را کشف کنید.