Red Hat لینوکس Enterprise را با ظروف Podman بهبود یافته پیشرفت می دهد


بیش از یک نوع فناوری کانتینر برنامه وجود دارد که شرکت‌ها می‌توانند هنگام ساخت برنامه‌های کاربردی ابری آن را انتخاب کنند.

رد هت، فروشنده لینوکس، این هفته انتشار بتا آخرین به‌روزرسانی را برای پلتفرم Red Hat Enterprise Linux (RHEL) با نقاط عطف 8.7 و 9.1 اعلام کرد. هر دو RHEL 8.7 و 9.1 ویژگی‌ها و قابلیت‌های جدیدی را اضافه می‌کنند که برای کمک به سازمان‌ها در استفاده مؤثرتر از ظروف Podman طراحی شده‌اند، که یک تلاش منبع باز است که توسط Red Hat هدایت می‌شود.

رد هت از زمانی که در سال 2018 به مبلغ 34 میلیارد دلار خریداری شد، یکی از واحدهای تجاری IBM بوده است.

Red Hat Enterprise Linux پلت فرم لینوکس پرچمدار این شرکت است که شرکت ها و کاربران دولتی انواع برنامه ها را بر روی آن اجرا می کنند. Red Hat هر سال چندین نسخه از پلتفرم سازمانی خود را با مجموعه ای از به روز رسانی های افزایشی پشتیبانی می کند.

Red Hat Enterprise Linux 9 در ماه می عرضه شد و اولین به‌روزرسانی آن اکنون در حال پیش‌نمایش است، در حالی که RHEL 8 در سال 2019 راه‌اندازی شد و تا هفتمین نسخه افزایشی خود می‌رسد. Red Hat در بازار لینوکس با چندین فروشنده از جمله SUSE Linux و Ubuntu که توسط Canonical Inc رهبری می شود رقابت می کند.

اریک هندریکس، حامی عملیات، Red Hat Enterprise Linux، Red Hat، به VentureBeat گفت: «Red Hat Enterprise Linux 8.0 چرخه حیات جدید و قابل پیش بینی را برای RHEL معرفی کرد. ما اکنون هر شش ماه یک نسخه مینور جدید و هر سه سال یک نسخه اصلی جدید تولید می کنیم.

امنیت همچنان تمرکز اصلی لینوکس Red Hat Enterprise است

هندریکس توضیح داد که در حال حاضر، در سطح سطح، تفاوت قابل توجهی بین RHEL 8 و RHEL 9 وجود ندارد. او خاطرنشان کرد که RHEL 8 تا ماه مه 2024 به طور کامل پشتیبانی می شود، با پشتیبانی که می تواند شامل اضافه شدن موارد جدید باشد. امکانات. پس از آن، RHEL 8 در حالت تعمیر و نگهداری خواهد بود.

این بدان معنا نیست که تفاوت‌هایی بین RHEL 9 و RHEL 8 وجود ندارد. یک تفاوت کلیدی که نقطه عطف RHEL 9.1 معرفی می‌کند، قابلیت امنیتی برای تأیید از راه دور است.

هندریکس گفت: «با نسخه 9.1 بتا، مدیران اکنون می‌توانند تأیید کنند که محیط راه‌اندازی سیستم از راه دور دستکاری نشده است». “این شامل تایید این است که هسته مورد انتظار و ماژول های مرتبط به جای یک تصویر بوت در معرض خطر فراخوانی می شوند.”

قابلیت تأیید از راه دور بر اساس پروژه منبع باز Keylime است. RHEL 9.1 همچنین پشتیبانی بهتری از امنیت چند سطحی (MLS) را ممکن می‌سازد، یک نیاز حیاتی در برخی از سازمان‌های دولتی. MLS می تواند برای طبقه بندی اجزای مختلف بر اساس سطح محرمانه و حریم خصوصی مورد نیاز استفاده شود.

Podman vs Docker

Docker یک فناوری کانتینری است که به پیشرو در استفاده مدرن از کانتینرهای برنامه کمک کرد. (Docker نیز نام فروشنده است.) با این حال، Docker فناوری کانتینری نیست که Red Hat در تلاش برای بهبود RHEL 8.7 و 9.1 است.

طی چند سال گذشته، Red Hat به توسعه فناوری ظروف Podman منبع باز که رهبری آن را بر عهده دارد، ادامه داده است، با تعدادی از پیشرفت‌ها که اکنون به عنوان بخشی از به‌روزرسانی‌های RHEL در پیش‌نمایش موجود است.

به عنوان بخشی از کنسول وب RHEL برای پیکربندی و مدیریت سیستم، کاربران سازمانی اکنون می توانند ظروف Podman را از نظر سلامت و در دسترس بودن نظارت و بررسی کنند. کنسول وب اکنون همچنین استفاده از CPU و حافظه را برای ظروف Podman فهرست می‌کند که دید بهتری را برای کاربران سازمانی فراهم می‌کند.

هندریکس گفت: «پادمن تقریباً در برابر داکر قرار دارد. با این حال، چندین مجموعه ویژگی اصلی دارد که در Docker در دسترس نیستند.

از جمله قابلیت هایی که هندریکس به تمایز Podman کمک می کند، امکان صادرات کد نشانه گذاری برای وارد کردن پیکربندی کانتینر به سیستم های Kubernetes است. Kubernetes یک سیستم ارکستراسیون کانتینری است که به طور گسترده ای مستقر شده است. رد هت همچنین امضای دیجیتال و احراز هویت Sigstore را برای امنیت زنجیره تامین در Podman معرفی می‌کند و فناوری کانتینر را قادر می‌سازد تا برنامه‌ها را هم امضا و هم تأیید کند.

هندریکس اظهار داشت که Red Hat، Sigstore را به عنوان بخشی جدایی ناپذیر از توسعه برنامه می بیند.

او گفت: «صنعت فناوری اطلاعات، توسعه‌دهندگان و حتی سازمان‌های دولتی به مفهوم لایحه مواد نرم‌افزاری و همچنین روش‌های زنجیره تأمین نرم‌افزار ایمن اهمیت زیادی دارند.» این دو ابتکار باعث شده تا Red Hat از Sigstore هم برای خطوط لوله ساخت و هم ابزار پشتیبانی شده در محصول ما استفاده کند.

ماموریت VentureBeat این است که یک میدان شهر دیجیتال برای تصمیم گیرندگان فنی باشد تا دانشی در مورد فناوری سازمانی متحول کننده کسب کنند و معامله کنند. جلسات توجیهی ما را کشف کنید.