یک راه حل برای مشکل ضایعات مواد غذایی: زباله های خود را بخورید


اشرار از تغییرات آب و هوایی معمولاً همان چیزی است که ما منتشر می کنیم: اتومبیل های پرتاب کننده کربن، نیروگاه های دوده، گاوهای گوزدار. بنابراین نتیجه می‌شود که ممکن است با تمرکز بر چیزی که وارد می‌کنیم، مشکل ایجاد کنیم. مثلاً، اگر زباله بخوریم چه می‌شود؟

این همان فرضیه پشت زباله‌های Shuggie’s Trash Pie و Natural Wine است، رستورانی که در بهار امسال در منطقه Mission سانفرانسیسکو افتتاح شد و متخصص در مواد اولیه ای است که در غیر این صورت مقصد آن زباله بود. یکی از بنیانگذاران کایلا آبه و تیمش فلفل‌های کبود شده، سر ماهی‌های ناخواسته و خرده‌های خمیر اضافی را نجات می‌دهند و آن‌ها را به پیتزاهای لذیذ «سبک مادربزرگ»، میان‌وعده‌ها و خوراکی‌های قابل اشتراک‌گذاری تبدیل می‌کنند، همگی با هدف کمک به کاهش تغییرات آب و هوایی.

ضایعات مواد غذایی عامل اصلی این مشکل است – ایالات متحده به تنهایی هر سال 218 میلیارد دلار مواد غذایی را دور می ریزد. تولید این لقمه‌های دور ریخته شده انرژی زیادی می‌خورد: هر سال معادل انتشار گازهای گلخانه‌ای سالانه 37 میلیون خودرو و 21 درصد مصرف آب در ایالات متحده، همگی از بین می‌روند.

آبه و دیوید مورفی، بنیانگذار Shuggie او (این دو همچنین یک برند ترشی ارتقا یافته به نام Ugly Pickle Co. را اداره می کنند) احساس کردند که مجبور بودند کاری برای این مشکل انجام دهند. او می‌گوید: «بنابراین ما انتخاب نسبتاً واضحی را انجام دادیم که یک رستوران باز کنیم و همه این زباله‌ها را روی پیتزا بگذاریم.

ضایعات مواد غذایی علاوه بر فراموش کردن جعبه غذا در پشت یخچال، مقصران زیادی نیز دارد (اگرچه این نقش کوچکی ندارد، مصرف کنندگان بیش از 40 درصد ضایعات مواد غذایی را تولید می کنند). گاهی اوقات خریداران حساس به محصولاتی که از نظر آرایشی و بهداشتی نامطلوب و در عین حال کاملا خوراکی هستند، بینی خود را خفه می کنند. گاهی اوقات، غذاهای زیبا به دلایلی که ربطی به مطلوبیت ندارند، دور می ریزند.

آبه می گوید: «زمان بزرگترین دشمن غذای کاملاً خوب است. کمبود نیروی کار یا ذخیره سازی سرد به علاوه محدودیت زمانی می تواند باعث مرگ مواد خوراکی شود. اخیراً یکی از تامین کنندگان Shuggies با اسکواش تابستانی زیاد به آنها نزدیک شد. کدو حلوایی کاملاً شکل بود، اما به دلیل نیروی کار محدود کشاورزان، او چیدن گوجه فرنگی را در اولویت قرار داد، محصولی با ارزش بالاتر. بنابراین Shuggie سبزیجات را نجات داد و Hawt Squash متولد شد: یک کیک زباله که روی آن کدو حلوایی برشته شده، پنیر آب شده، گوجه فرنگی تازه، چیمیچوری، پیاز اضافی سرخ شده و فلفل قرمز سرو شده بود. آبه می گوید: «سردرد سالانه کشاورز به پرفروش ترین پیتزای ما تبدیل شد.

عکس: کیمبرلی وایت/گتی ایماژ