آلن آن می گوید هسته ای هنوز سوخت بدون کربن آینده است


ما به هسته ای نیاز داریم انرژی برای مبارزه با تغییرات آب و هوایی. اما او تصدیق می کند که شما ممکن است نظر او را نداشته باشید. به‌ویژه، او می‌گوید، اگر در سنین او هستید و با تماشای هومر سیمپسون، یکی از اعضای بدنام نیروی کار هسته‌ای، بزرگ شده‌اید که روی بشکه‌ای می‌چرخد «چیزی سبز و درخشان بیرون می‌زند». (شاید چرنوبیل و فوکوشیما را اضافه کنید، به علاوه راکت هایی که در حال حاضر بر فراز زاپوریژژیا در اوکراین حرکت می کنند.)

اما فناوری هسته‌ای برای دهه‌ها در ایالات متحده مورد استفاده قرار گرفته است و هنوز هم تقریباً یک پنجم برق ایالات متحده را بدون انتشار کربن تولید می‌کند. سابقه ایمنی آن در آن دوره نیز به طور قابل توجهی قوی است. بعلاوه، مسائل مربوط به امنیت انرژی به دلایلی که همه چیز مربوط به موشک هایی است که در نزدیکی Zaporizhzhia فرود می آیند، مانند همیشه مرتبط هستند. اینها بخشی از مجموعه ای از دلایلی است که در ماه های اخیر نگرش نسبت به انرژی هسته ای را به شدت تغییر داده است. از کالیفرنیا گرفته تا آلمان، مکان‌هایی که قصد بازنشستگی راکتورهای خود را دارند، اکنون گفته‌اند که معتقدند انرژی هسته‌ای بخشی از آینده است – هم برای تامین انرژی پاک و قابل اعتماد در شب و زمانی که باد کم است و هم به عنوان راهی برای کاهش وابستگی به گاز روسیه و روغن

این صنعت همچنان با عدم قطعیت مواجه است، عمدتاً به دلیل اقتصاد. راکتورهای بزرگ در حال ساخت در ایالات متحده در معرض تاخیرهای بسیار و هزینه های گزافی قرار دارند. اما آهن استدلال می‌کند که با پیشرفت‌های فناوری، آینده روشن‌تر می‌شود. او به رآکتورهای پیشرفته جدیدی اشاره می کند که توسط استارت آپ هایی مانند NuScale و Oklo ساخته شده اند، که قرار است کوچکتر، کارآمدتر و آسان تر ساخته شوند. او می‌گوید زمانی که این طرح‌ها تأییدیه‌های نظارتی را به دست آورند، آینده انرژی هسته‌ای دوباره روشن خواهد بود.