پاتریشیا هیدالگو-گونزالس می خواهد شبکه را تقویت کند


ایالات متحده’ شبکه برق مشکل دارد بیشتر انرژی این کشور از منابع تجدید ناپذیری تامین می شود که به تغییرات آب و هوایی کمک می کنند. و همانطور که بحران آب و هوایی ناشی از موج های گرما، آتش سوزی های جنگلی و یخ زدگی های مکرر را به همراه می آورد، تقاضا در شبکه بیشتر و نامنظم تر می شود. فشار سنگین است، اما پاتریشیا هیدالگو-گونزالس ایده هایی برای کاهش بار روی شبکه دارد.

هیدالگو-گونزالس آزمایشگاه انرژی های تجدیدپذیر و ریاضیات پیشرفته (REAM) را در UC San Diego هدایت می کند. کار او بر یافتن راه‌های جدید برای ترکیب انرژی پایدارتر در شبکه متمرکز است، نوعی تحقیق که می‌تواند راه‌حل‌هایی برای خاموشی‌هایی که در مکان‌هایی مانند کالیفرنیا و تگزاس در طول تغییرات شدید دما رخ می‌دهد، ایجاد کند. هیدالگو-گونزالس به شرکت کنندگان در کنفرانس RE:WIRED Green در روز چهارشنبه گفت: «متاسفانه، اکنون تقریباً هر تابستان منتظر این هستیم.

برای مبارزه با این موضوع، هیدالگو-گونزالس مدل هایی را برای مطالعه شبکه برق غرب آمریکای شمالی در میان عدم قطعیت تغییرات آب و هوایی ایجاد کرد. در REAM، تیم او از تئوری کنترل پیشرفته و یادگیری ماشین برای درک شرایط شبکه استفاده می‌کند که منابع انرژی پایدار را به حداکثر می‌رساند. در مطالعه‌ای که در آزمایشگاه در سال 2020 منتشر شد، او توانست روش بهینه برای اضافه کردن مولدهای انرژی تجدیدپذیر بیشتر به شبکه در غرب در سال 2045 را مدل کند. این مدل نشان می‌دهد که چه زمانی و کجا ژنراتورهای جدید نصب شود، چه نوع فناوری تجدیدپذیر خواهد بود بهترین مکان و هزینه کل.

این نوع مدل‌ها برای شبکه‌های آینده حیاتی خواهند بود، اما هیدالگو-گونزالس خاطرنشان می‌کند که ما در حال حاضر شاهد پیشرفت به سمت یک شبکه انعطاف‌پذیرتر هستیم. کالیفرنیا اعلام کرد که قصد دارد فروش خودروهای گازسوز را در سال 2035 ممنوع کند و لایحه آب و هوای امسال باید به معنای کامیون های برقی و ون های تحویل بیشتر باشد. همچنین این امکان وجود دارد که تمام باتری‌های این خودروهای الکتریکی بتوانند شبکه برق ایالات متحده را نجات دهند. استفاده از خورشیدی پشت بام به طور قابل توجهی رشد کرده است، به این معنی که آمریکایی های بیشتری قادر خواهند بود برق را به سیستم بفروشند. او گفت که افراد از تبدیل شدن به مصرف کننده به تولیدکننده در حال حرکت هستند.

در این بین، مردم می توانند برای حفاظت از شبکه اقدام کنند. از آنجایی که انرژی تجدیدپذیر با تابش آفتاب در ظهر به اوج خود می رسد، هیدالگو-گونزالس توصیه می کند تا حد امکان مصرف انرژی را به حدود 11 صبح تا 3 بعد از ظهر تغییر دهید – شاید با شستن لباس یا شارژ کردن خودروی برقی خود در یک برنامه جدید.

واداشتن مردم به تغییر مصرف انرژی دشوار است، اما غیرممکن نیست. برای شواهد، هیدالگو-گونزالس به موج گرمایی اشاره می کند که تنها دو هفته پیش کالیفرنیا را درنوردید. با افزایش دما در ظهر، تقاضا برای تهویه مطبوع شبکه را تحت فشار قرار داد. او گفت: «بسیاری از ما پیام‌های متنی یا ایمیل‌هایی را از اپراتور سیستم یا خدمات خود دریافت کردیم. در این پیام ها از مردم خواسته شده است که از ساعت 16 تا 9 شب تقاضای برق خود را کاهش دهند. آن اقدام مشترک به جلوگیری از خاموشی کمک کرد. او گفت: “این واقعا کار کرد.”