درخواست نبرد کولت پیچون برای عدالت اقلیمی از خلیج ایالات متحده


به عنوان Re:WIRED رویداد سبز در مورد رسیدگی به تغییرات آب و هوایی دیروز به پایان رسید، آب و هوا به وحشتناک ترین شکل ممکن بر این فوریت تاکید کرد.

در حالی که کولت پیچون بتل، فعال آب و هوا و وکیل، از صحنه ای در سانفرانسیسکو با اسکی آبی صحبت می کرد، طوفان ایان به مسیر ویرانگر خود در جنوب غربی فلوریدا ادامه داد و بر فراخوان فوری او برای اقدام تاکید کرد. Pichon Battle گفت: “من فقط می خواهم مطمئن شوم که شما به آنچه در حال حاضر در خلیج مکزیک اتفاق می افتد توجه می کنید.” او حضار را تشویق کرد که به رویدادهای آب و هوایی در سراسر جهان توجه کنند، از رویدادهای بارانی در باتون روژ و هیوستون گرفته تا سیل های مرگباری که پاکستان و کیپ ورد را ویران کرده است.

Pichon Battle، رئیس گروه عدالت آب و هوایی Taproot Earth، روزهای خود را در خط مقدم بحران آب و هوا می گذراند. او در خلیج لوئیزیانا زندگی می کند، جایی که بالا آمدن آب در حال حاضر جوامع را از بین می برد. و او می‌داند که خانه‌اش بدون توجه به اینکه چه کاری انجام می‌دهد، به دلیل بالا آمدن دریاها از دست خواهد رفت. هدف Pichon Battle تلاش برای نجات بخش هایی از جهان است که هنوز می توان از آنها محافظت کرد. سخنرانی پایانی او خواهش سخاوتمندانه اما بی دریغ از ممتازان بود که از آنها می خواست از ضرورت تغییرات سیستمی گسترده روی گردان نشوند.

عکس: کیمبرلی وایت/گتی ایماژ

Pichon Battle با چشمان اشک‌آلود تماشاگران را در سانفرانسیسکو به چالش کشید تا درباره اقداماتی که باید برای جنگیدن برای سیاره‌ای مهمان‌نواز برای همه انجام دهند با خود صادق باشند – اقداماتی که باید بسیار فراتر از انداختن یک فنجان پلاستیکی در سطل بازیافت یا خرید باشد. یک ماشین الکتریکی او گفت: “امروز این وظیفه من است که حقیقت را بیاورم.” “حتی اگر آن چیزی نباشد که می خواهید بشنوید.”

برای نبرد Pichon، گام‌های فردی مانند رای دادن به سیاستمدارانی که به آب و هوا اهمیت می‌دهند همگی خوب و خوب هستند – اما باید با کار سخت برای اقدام جمعی همراه باشد که سیستم‌های اقتصادی و سیاسی موجود را به چالش می‌کشد. او گفت که دسترسی به آب تمیز و غذای سالم نباید به میزان پول یک جامعه بستگی داشته باشد.

در پایان سخنرانی خود، Pichon Battle از جمعیت خواست تا پروژه‌های آب و هوایی را که انتشار گازهای گلخانه‌ای را کاهش می‌دهند، اما همچنان جوامع به حاشیه رانده شده را استثمار و استخراج می‌کنند، رد کنند. در عوض، او می‌گوید، مردم باید رویکردهای رادیکال‌تر و عادلانه‌تر را در قبال تغییرات اقلیمی بپذیرند. پیچون بتل گفت: «ما همچنین باید از گفتن این دروغ به خود دست برداریم که انتقال از یک شکل ظلم به شکل دیگر ما را نجات خواهد داد. به عبارت دیگر: سبزشویی بی عدالتی است. او گفت: «دوستان من وقت آن است که با قلب و روح و دل خود به ما بپیوندید.