گزارش: 55 درصد از برنامه های موجود در Google Play داده های کاربر را به اشتراک می گذارند


آیا نتوانستید در Transform 2022 شرکت کنید؟ اکنون تمام جلسات اجلاس را در کتابخانه درخواستی ما بررسی کنید! اینجا را تماشا کنید.


در حین مطالعه بخش ایمنی داده های Google Play، محققان در Incogni دریافتند که 55.2٪ از برنامه ها اعلام کرده اند که داده های کاربر را به اشتراک می گذارند. در این میان، اپلیکیشن‌های رایگان به‌طور متوسط ​​هفت برابر بیشتر از همتایان پولی خود، نقاط داده را به اشتراک می‌گذارند.

برنامه های محبوب نتایج مشابهی به همراه داشتند و 6.15 برابر بیشتر از برنامه های کمتر محبوب، داده ها را به اشتراک می گذاشتند. به نظر می‌رسد تفاوت گسترده بین سیاست‌های اشتراک‌گذاری داده برنامه‌های پولی و بدون پرداخت، این باور رایج را تأیید می‌کند که مصرف‌کنندگان واقعاً برای خدمات آنلاین رایگان با داده‌های خود هزینه پرداخت می‌کنند.

محققان Incogni به بخش جدید ایمنی داده‌های Google Play که در ژوئیه ۲۰۲۲ راه‌اندازی شد، کاوش عمیقی انجام دادند تا به اشتراک‌گذاری داده‌ها و شیوه‌های امنیتی توسعه‌دهندگان اپلیکیشن‌ها را روشن کنند. آنها دریافتند که برنامه های خرید، کسب و کار و غذا و نوشیدنی به طور متوسط ​​بیشترین داده را به اشتراک می گذارند، در حالی که رسانه های اجتماعی و برنامه های تجاری بیشترین داده را جمع آوری می کنند.

رسانه های اجتماعی

برخی از اپلیکیشن ها مانند فیس بوک، مسنجر و اینستاگرام که بیشترین اطلاعات شخصی را جمع آوری می کنند، کمترین اشتراک را اعلام می کنند. با این حال، تعریف Google از اشتراک‌گذاری شامل انتقال داده‌ها به ارائه‌دهنده خدمات، به دلایل قانونی، یا داده‌های ناشناس (که در 99.98٪ مواقع با نقاط داده کافی قابل شناسایی هستند) نمی‌شود. این بدان معناست که ممکن است داده‌های بسیار بیشتری نسبت به آنچه که کاربران از آن آگاه هستند، در ترانزیت به پایان برسد.

رویداد

MetaBeat 2022

MetaBeat رهبران فکری را گرد هم می‌آورد تا راهنمایی کنند که چگونه فن‌آوری متاورس نحوه برقراری ارتباط و انجام تجارت همه صنایع را در 4 اکتبر در سانفرانسیسکو، کالیفرنیا تغییر خواهد داد.

اینجا ثبت نام کنید

این مطالعه همچنین به چگونگی مدیریت انتقال داده‌های کاربر توسط توسعه‌دهندگان پرداخت. آنها دریافتند که 4.9٪ از برنامه ها با اعتراف خود، داده های شخصی را در حین انتقال رمزگذاری نمی کنند. جالب‌تر اینکه کمتر از نیمی از برنامه‌ها ادعایی در مورد رمزگذاری داده‌های در حال انتقال دارند، که می‌تواند به این معنی باشد که درصد واقعی برنامه‌هایی که هیچ رمزگذاری ارائه نمی‌کنند بسیار بالاتر است.

به طور خلاصه، نتایج گزارش Incogni شواهد قوی نشان می‌دهد که داده‌های بسیار بیشتری از آنچه کاربران Google Play از بخش ایمنی داده درک می‌کنند، «به اشتراک گذاشته می‌شود».

روش شناسی

مطالعه Incogni بر اساس تجزیه و تحلیل بخش های ایمنی داده های 500 برنامه برتر رایگان و 500 برنامه پولی در فروشگاه Google Play است.

گزارش کامل Incogni را بخوانید.

ماموریت VentureBeat این است که یک میدان شهر دیجیتال برای تصمیم گیرندگان فنی باشد تا دانشی در مورد فناوری سازمانی متحول کننده کسب کنند و معامله کنند. جلسات توجیهی ما را کشف کنید.