مزایای مهم برون سپاری تجارت الکترونیکی شما


امروزه تأثیر تجارت الکترونیک تقریباً در زندگی همه احساس می شود. تجارت الکترونیک در حال تغییر نحوه انجام تجارت ما در سراسر جهان است. علاوه بر این، علیرغم رشد نسبتاً اخیر، تجارت الکترونیک با گذشت زمان به طور قابل توجهی تغییر کرده است.

در سال 2018 تقریباً 3 تریلیون دلار در سراسر جهان به صورت آنلاین خرج شد. این نشان می دهد که 15 درصد از کل خرده فروشی ها اکنون آنلاین هستند. در نتیجه، تقریباً هر کسی اکنون می تواند یک تجارت الکترونیکی راه اندازی کند. این بخش در محیط مبتنی بر فناوری امروز به طور قابل توجهی در حال گسترش است. در نتیجه، یکی از بهترین راه‌ها برای کاهش هزینه‌ها و افزایش کارایی برای شرکت‌های کوچک تجارت الکترونیک، برون‌سپاری تجارت الکترونیک است.

چه زمانی باید برون سپاری کرد؟

شاخص کلیدی در اینجا نرخ رشد کسب و کار شما است. البته، مراحل اولیه عملیات یک شرکت استارت آپ تجارت الکترونیک ساده تر خواهد بود. با این حال، اگر شرکت رشد کند، کار لزوما پیچیده‌تر می‌شود. بنابراین، برون سپاری اغلب به مدیریت کسب و کار شما برای موفقیت بیشتر کمک می کند.

هنگامی که برون سپاری می کنید، یک شرکت برون سپاری تجارت الکترونیک شخص ثالث را منصوب می کنید تا از طرف شما یک عملکرد تجاری خاص را انجام دهد. به عبارت دیگر، برون سپاری فرآیند ایجاد اقلام و ارائه خدمات از طریق یک شرکت، محصول یا خدمات شخص ثالث به جای انجام وظیفه در داخل است.

اعتماد بیشتر برای فرآیند برون سپاری ضروری است. بنابراین، شما باید یک ارائه دهنده خدمات قابل اعتماد برای رفع نیازهای شرکت خود انتخاب کنید. علاوه بر این، برون سپاری شرکت تجارت الکترونیک شما مزایای دیگری نیز دارد. در زیر برخی از مهمترین مزایا ذکر شده است.

1. می توانید روی کسب و کار اصلی خود تمرکز کنید.

مسئولیت های انجام تجارت الکترونیک ضروری هستند، اما با گسترش شرکت شما زمان بیشتری نیز می گیرند. هنگامی که برون سپاری تجارت الکترونیک خود را به خدمات برون سپاری تجارت الکترونیک انتقال می دهید، زمان کافی برای برندسازی، طراحی محصول، پشتیبانی مشتری و سایر فعالیت های اصلی کسب و کار خواهید داشت.

صرف زمان بیشتر برای انجام تجارت الکترونیکی، تمرکز شما را بر گسترش تجارت الکترونیک کاهش می دهد. شرکت برون سپاری که انتخاب می کنید باید بتواند وظایف دیگری از جمله موجودی، بسته بندی و نیازهای حمل و نقل شما را انجام دهد. شما می توانید بر روی عملیات اصلی کسب و کار خود تمرکز کنید تا شرکت خود را به سطح بعدی ارتقا دهید.

2. کاهش هزینه های عملیاتی.

کاهش هزینه های عملیاتی و زیرساختی یکی از مزایای مهم برون سپاری تجارت الکترونیک شماست. با خدمات مدیریت تجارت الکترونیک می توانید هزینه جذب نیروی جدید و اجاره فضای اضافی برای زیرساخت های جدید را کاهش دهید.

علاوه بر این، می توانید پول زیادی را در تیم فعلی خود پس انداز کنید زیرا آنها بهتر می توانند روی وظایف محول شده خود تمرکز کنند. ممکن است در عوض از این سرمایه‌ها برای گسترش فرصت‌های تجاری خود استفاده کنید.

3. افزایش کارایی.

خدمات پشتیبانی تجارت الکترونیک معمولاً در مورد بخش تجارت الکترونیک بسیار تخصصی و آگاه هستند. بنابراین، آنها به رویه ها و قوانین عملیاتی موجود، که روابط خوب با مشتری را تسهیل می کند، به خوبی آشنا هستند. علاوه بر این، دانش آنها شرکت تجارت الکترونیک شما را موثرتر می کند.

4. خطرات را کاهش دهید.

هنگامی که فعالیت های تجارت الکترونیک شما برون سپاری می شود، به کاهش مسئولیت و خطرات مرتبط کمک می کند. ارائه‌دهنده خدمات تجارت الکترونیکی باهوش معمولاً در مدیریت پروژه‌ها و برندهای مهم موفق خواهد بود. این می تواند به شما کمک کند تا نگرانی هایی مانند افزایش ترافیک، سرقت کارت اعتباری و موارد دیگر را شناسایی کنید. و شما می توانید با استفاده از بهترین شیوه های آنها از خطرات تجاری جلوگیری کرده و آنها را از بین ببرید.

5. انعطاف پذیری منابع خود را افزایش دهید.

برون سپاری تجارت الکترونیک از ثبات مالی و انعطاف پذیری بر اساس نوسانات تقاضا پشتیبانی می کند، مانند در طول فصل خارج از فصل یا تعطیلات طولانی. ارائه دهندگان خدمات شما ممکن است کمک بیشتری به شما ارائه دهند، حتی اگر نیاز مبرم به منابع انسانی داشته باشید.

6. ایجاد مزیت رقابتی.

برند شما به دلیل برون سپاری عملیات تجارت الکترونیک شما مزیت رقابتی خود را در بازار افزایش می دهد. بدیهی است که این یکی دیگر از مزایای قابل توجه است.

شما می توانید بر روی کسب و کار اصلی خود تمرکز کنید، کارایی را افزایش دهید و به طور موثر منابع داخلی را با خدمات برون سپاری تخصصی تجارت الکترونیک مدیریت کنید. با این کار می توانید شرکت خود را سریعتر از رقبای خود گسترش دهید.

بسته بندی

در بالا برجسته شده اند اصلی مزایای برون سپاری کسب و کار تجارت الکترونیک شما، اما البته موارد دیگری نیز وجود خواهد داشت. وقتی کسب و کار خود را برون سپاری می کنید، ارائه دهنده شما باید چندین مزیت را به شما ارائه دهد تا به رشد شما کمک کند. علاوه بر این، آنها به شما امکان دسترسی به جدیدترین فناوری و فرصت های نوآورانه برای افزایش بهره وری شما را می دهند.

تصویر ویژه: آلنا دارمل; Pexels.com متشکرم!

دینا ریچی

دینا ریچی

ویرایشگر مدیریت در ReadWrite

Deanna مدیر ویرایشگر ReadWrite است. او قبلاً به عنوان سردبیر Startup Grind کار می کرد و بیش از 20 سال تجربه در مدیریت محتوا و توسعه محتوا دارد.