بروس ویلیس دیپ فیک ممکن است ستاره بعدی هالیوود باشد، و او با این موضوع مشکلی ندارد


دیپ فیک بروس ویلیس در حالی که در یک آگهی تبلیغاتی در سال 2021 برای شرکت تلفن همراه روسیه MegaFon ظاهر شد.
بزرگنمایی کنید / دیپ فیک بروس ویلیس در حالی که در یک آگهی تبلیغاتی در سال 2021 برای شرکت تلفن همراه روسیه MegaFon ظاهر شد.

مگافون

به گزارش تلگراف، بروس ویلیس حقوق «دوقلو دیجیتال» را به مانند خود برای استفاده تجاری در تولید ویدیو فروخته است. این حرکت به بازیگر هالیوود اجازه می دهد تا به صورت دیجیتالی در آگهی های تبلیغاتی آینده و احتمالاً فیلم ها حضور داشته باشد و او قبلاً با استفاده از این فناوری در یک تبلیغ روسی ظاهر شده است.

ویلیس که مبتلا به اختلال زبانی به نام آفازی تشخیص داده شده است، اوایل سال جاری اعلام کرد که از بازیگری کناره گیری می کند. در عوض، او مجوز حقوق دیجیتال خود را از طریق شرکتی به نام دیپ کیک خواهد داد. این شرکت در تفلیس، گرجستان مستقر است و در حالی که به عنوان یک شرکت در دلاور ثبت شده است، در آمریکا تجارت می کند.

YouTube ویدیو

در سال 2021، یک بروس ویلیس دیپ فیک در تبلیغات تلفن همراه روسی برای MegaFon ظاهر شد.

دیپ کیک شباهت ویلیس را با آموزش یک مدل شبکه عصبی یادگیری عمیق در مورد حضور او در فیلم‌های اکشن پرفروش دهه 1990 به دست آورد. با مشخص شدن ظاهر چهره‌اش، مدل می‌تواند سر ویلیس را روی بازیگر دیگری با ساختاری مشابه در فرآیندی که معمولاً دیپ‌فیک نامیده می‌شود، اعمال کند. دیپ‌فیک‌ها در سال‌های اخیر در TikTok محبوب شده‌اند، به طوری که دیپ‌فیک‌های غیرمجاز تام کروز و کیانو ریوز فالوورهای زیادی را جمع‌آوری کرده‌اند.

ویلیس در بیانیه ای در وب سایت دیپ کیک گفته است:

من از دقت شخصیتم خوشم آمد. این یک فرصت عالی برای من است که به گذشته برگردم. شبکه عصبی بر روی آموزش داده شد [the] محتوای جان سخت و عنصر پنجمبنابراین شخصیت من شبیه تصاویر آن زمان است.

با ظهور فناوری مدرن، می‌توانستم ارتباط برقرار کنم، کار کنم و در فیلمبرداری شرکت کنم، حتی در قاره دیگری باشم. این یک تجربه کاملا جدید و جالب برای من و من است [am] از تیم ما سپاسگزاریم

طبق وب‌سایت دیپ کیک، این شرکت قصد دارد با کاهش قیمت آن، فرآیند بازیگری سنتی را مختل کند و گفت که روش آن به ما امکان می‌دهد در وظایف منهای هزینه‌های سفر، روزهای گران فیلمبرداری، بیمه و سایر هزینه‌ها موفق شویم. با نماینده سلبریتی، و هزینه ای برای خدمات دیپ کیک.

در حالی که گزارش تلگراف ادعا می کند که ویلیس “اولین ستاره هالیوود است که حقوق خود را فروخته تا اجازه دهد یک “دوقلو دیجیتالی” از خود برای استفاده روی صفحه ساخته شود، Ars Technica نمی تواند این ادعا را خارج از چارچوب مجوز اول تأیید کند. با شرکت دیپ کیک شواهد نشان می دهد که سابقه مجوز مشابهی وجود دارد – برای مثال در هالیوود، دیپ فیک قبلاً در چندین فیلم و برنامه تلویزیونی جنگ ستارگان استفاده شده است.

با نگاهی عمیق تر، مفهوم داشتن “دوقلو دیجیتال” برای ویلیس نیز تازگی ندارد. او در سال 1998 در یک بازی ویدیویی پلی استیشن به نام بازی کرد آخر الزمان که شامل دیجیتالی کردن چهره او و ثبت حرکت بدنش در هنگام نمایش صحنه ها بود. با این حال، دیدن یک بازیگر سالخورده که به دلیل بیماری به حاشیه رانده شده و مایل است داوطلبانه یک دوبل دیجیتال برای او کار کند، قابل توجه است. جیمز ارل جونز اخیرا با صدایش برای دارث ویدر این کار را انجام داد. این امکان وجود دارد که با بهبود فناوری دیپ فیک، شاهد موارد بیشتری از این موضوع باشیم.