گزارش: 90 درصد از شرکت‌ها در سال 2022 تحت تأثیر باج‌افزار قرار گرفتند


آیا نتوانستید در Transform 2022 شرکت کنید؟ اکنون تمام جلسات اجلاس را در کتابخانه درخواستی ما بررسی کنید! اینجا را تماشا کنید.


یک نظرسنجی سالانه SpyCloud نشان داد که 90٪ از سازمان ها در دوازده ماه گذشته تحت تأثیر باج افزار قرار گرفته اند که نسبت به سال گذشته 72.5٪ افزایش نگران کننده ای داشته است.

برای گردآوری گزارش دفاع باج‌افزار 2022، SpyCloud از بیش از 300 نفر در نقش‌های امنیتی فناوری اطلاعات فعال در سازمان‌های ایالات متحده، بریتانیا و کانادا با حداقل 500 کارمند خواسته است تا تهدید باج‌افزار و همچنین آمادگی سایبری شرکت‌هایشان را در 12 سال گذشته ارزیابی کنند. ماه ها.

بینش‌های آن‌ها نشان می‌دهد که در حالی که شرکت‌ها برای تقویت موقعیت‌های امنیت سایبری خود در سراسر جهان با توجه به افزایش تهدید باج‌افزار فعال شده‌اند، مجرمان پیچیده‌تر می‌شوند و از شکاف‌های امنیتی برای انجام حملات استفاده می‌کنند.

علیرغم افزایش سرمایه گذاری در امنیت سایبری، طی سال گذشته، موج بی امان باج افزار همچنان باعث اختلال در عملیات و به خطر انداختن داده های سازمان ها شده است. علاوه بر این، سازمان‌ها بیشتر از سال گذشته بیشتر از یک بار تحت تأثیر قرار گرفتند: 50٪ حداقل دو بار، 20.3٪ بین 6 تا 10 بار و 7.4٪ بیش از 10 بار مورد حمله قرار گرفتند.

رویداد

MetaBeat 2022

MetaBeat رهبران فکری را گرد هم می‌آورد تا راهنمایی کنند که چگونه فن‌آوری متاورس نحوه برقراری ارتباط و انجام تجارت همه صنایع را در 4 اکتبر در سانفرانسیسکو، کالیفرنیا تغییر خواهد داد.

اینجا ثبت نام کنید

شیوع فزاینده حملات تکراری نشان می‌دهد که روش‌های رایج مانند پشتیبان‌گیری از داده‌ها – که پاسخ‌دهندگان آن را مهم‌ترین اقدام متقابل باج‌افزاری خود می‌دانستند – هنوز هم داده‌های حساس را در معرض دید قرار می‌دهند. پس از وقوع یک حمله، بازیابی اطلاعات از دست رفته مانع از اشتراک گذاری آن در وب تاریک توسط مهاجمان نمی شود و به مجرمان اجازه می دهد تا از آن برای فعالیت های شرور آتی، از جمله حمله بعدی خود استفاده کنند.

بدافزار به شکاف های دفاعی امنیتی برخورد می کند

آمادگی بدافزار همچنین نشان دهنده یک شکاف بزرگ در دفاع سازمان ها است. تیم‌های امنیتی فناوری اطلاعات تقریباً با کمبود دید آلودگی‌های بدافزار در دستگاه‌های مدیریت‌نشده که برای دسترسی به برنامه‌های کاری یا حساب‌ها استفاده می‌شوند، مواجه هستند. به گفته ۸۷ درصد از پاسخ‌دهندگان، گزارش‌های مربوط به بدافزار سرقت اعتبار مانند RedLine Stealer، تمرکز بر دستگاه‌های شخصی مدیریت‌نشده را به‌عنوان نقطه ورود بالقوه برای باج‌افزار افزایش داده است.

نگرانی‌های آن‌ها بجاست: آلودگی‌های بدافزار شایع‌تر از آن چیزی است که شرکت‌ها تصور کنند. محققان SpyCloud از طریق تجزیه و تحلیل لاگ‌های بات‌نت که تنها در سال جاری بازیابی شده‌اند، بیش از 6 میلیون دستگاه آلوده به بدافزار را شناسایی کردند که اعتبار برنامه‌ها را سیفون کرده بودند.

در حالی که این گزارش نشان می‌دهد که سازمان‌ها در جهت پیشگیری بهتر گام بر می‌دارند – سازمان‌هایی که احراز هویت چندعاملی را پیاده‌سازی کرده‌اند یا قصد اجرای آن را دارند از ۵۶ درصد در سال گذشته تقریباً دو برابر شده و به ۹۶ درصد رسیده‌اند – یافته‌های این گزارش نشان می‌دهد که بستن شکاف‌های کلیدی در مورد داده‌های افشا شده و بدافزارها برای آنها حیاتی است. ایجاد شکست در مبارزه با باج افزار.

گزارش کامل را از SpyCloud بخوانید.

ماموریت VentureBeat این است که یک میدان شهر دیجیتال برای تصمیم گیرندگان فنی باشد تا دانشی در مورد فناوری سازمانی متحول کننده کسب کنند و معامله کنند. جلسات توجیهی ما را کشف کنید.