چرا استارتاپ های بیشتری به توسعه نرم افزار برون سپاری می اندیشند؟


راه اندازی یک محصول راه اندازی و حفظ آن مستلزم سرمایه گذاری قابل توجهی است. و وقتی نوبت به مدیریت منابع می رسد، برای اکثر استارت آپ ها کمیاب هستند. نه تنها برای نیروی انسانی بلکه از نظر مالی نیز. کمتر از 1 درصد استارتاپ ها توسط سرمایه گذاری های قوی پشتیبانی می شوند.

هزینه ساخت یک تیم توسعه داخلی بسیار بیشتر از برون سپاری خدمات توسعه نرم افزار به یک ارائه دهنده خدمات شخص ثالث است.

چرا استارت‌آپ‌ها و کسب‌وکارهای کوچک برون‌سپاری را انتخاب می‌کنند؟

دلایل بسیار بیشتری وجود دارد که چرا استارت آپ ها به جای تشکیل تیم توسعه نرم افزار داخلی، برون سپاری را انتخاب می کنند، از جمله:

  • دسترسی به مهارت ها، تجربه و دانش کمیاب

استخدام مهندسان نرم افزار داخلی می تواند ماه ها طول بکشد و کمبود جهانی توسعه دهندگان به 8.5 تریلیون دلار می رسد.

شرکت‌های بزرگ هنوز برخی از موقعیت‌های مهندسی را برای ماه‌ها پر نمی‌کنند، به‌ویژه در مورد زبان‌های برنامه‌نویسی نادرتر یا تجربه‌های خاص.

در شرایط اقتصادی فعلی مجموعه‌ای از اخراج‌های فنی وجود دارد. کمبود توسعه دهندگان هنوز وجود دارد، اما وضعیت کلی در بازار کار کاهش یافته است.

  • انعطاف پذیری و مقیاس پذیری

هنگام برون‌سپاری، می‌توانید تیم توسعه نرم‌افزار خود را در هر زمانی افزایش یا کاهش دهید تا به نتایج دلخواه برسید.

بسته به نیاز پروژه خود، می توانید یک قیمت ثابت، زمان و مواد، یا یک مدل مشارکت تیم اختصاصی را انتخاب کنید تا در مقایسه با هزینه های داخلی، یک پنی بسیار پس انداز کنید.

در حین برون سپاری، نیازی نیست روزها و هفته ها را صرف جمع آوری یک تیم توسعه نرم افزار از ابتدا کنید. از آنجایی که زمان پول است، با صرفه جویی در زمان از منابع مالی خود محافظت می کنید.

اما با انتخاب ارزان ترین فروشنده برون سپاری گرفتار نشوید. درعوض، قبل از شروع توسعه نرم افزار، شایستگی و صلاحیت فروشنده را بررسی کنید.

همه استارت آپ ها از نظر محصول، ابزار و زمان توسعه متفاوت هستند. بنابراین، قبل از شروع جستجوی فروشنده برون سپاری خود، الزامات را تجزیه و تحلیل کنید تا بهترین فروشنده را برای پروژه خود پیدا کنید.

چالش ها و خطرات اصلی برون سپاری توسعه نرم افزار و نحوه کاهش آنها

در بحث در مورد مزایا و معایب برون سپاری، قطعاً مزایا بیشتر از معایب است. با این حال، مزایا با خطرات خاصی همراه است:

  • ارزیابی نامناسب فروشنده

هنگام انتخاب یک فروشنده توسعه نرم افزار، باید پروژه های قبلی آنها را تجزیه و تحلیل کنید، مطمئن شوید که آنها با پشته فناوری مورد نیاز پروژه شما کار می کنند و غیره. ارزیابی صرفاً بر اساس نرخ ها و رتبه بندی ها برای ساخت یک پروژه موفق کافی نیست.

تفاوت‌های منطقه زمانی، مهارت‌های زبانی ضعیف و تفاوت‌های فرهنگی می‌توانند بر ارتباط بین مشتری و فروشنده تأثیر منفی بگذارند. با این حال، همه این عوامل را می توان کاهش داد اگر:

– فروشنده و مشتری ساعات کاری با هم تداخل دارند

– تمام جلسات بررسی و تماس ها از قبل برنامه ریزی شده است

– یک مدیر پروژه اختصاصی وجود دارد که به عنوان پلی بین مشتری و تیم توسعه عمل می کند

  • نگرانی های مالکیت معنوی

ایمنی مالکیت معنوی یکی از بزرگترین نگرانی‌های کارآفرینان فناوری است. هنگام انتخاب شریک برون سپاری خود، فراموش نکنید که سیاست های امنیتی، سیستم های پیشگیری از از دست دادن داده ها و روش های پردازش داده ها را بررسی کنید. علاوه بر این، امضای NDA با فروشنده شما نیز می تواند به محافظت از مالکیت معنوی شما کمک کند.

هزینه های سربار ممکن است مقدار زیادی از بودجه پروژه شما را بگیرد. این ممکن است به دلیل یک مدل همکاری معیوب رخ دهد. قیمت ثابت یک مناسب برای پروژه ای با الزامات کاملاً مشخص است. مدل تعامل تیم اختصاصی زمانی به خوبی کار می کند که شما نیاز به تمرکز بر کسب و کار اصلی و فرآیندهای حیاتی خود دارید. در نهایت، زمانی که ممکن است چندین تکرار وجود داشته باشد، مدل زمان و مواد مفید است.

انتخاب مدل مناسب تعامل به شما کمک می کند تا بودجه خود را بهینه کنید و احتمال اضافه هزینه را به حداقل برسانید. بنابراین هنگام تنظیم یک قرارداد، از فروشنده خود بخواهید که نرخ ساعتی و کارمزد هر سرویسی را که ارائه می کند را مشخص کند.

برای ساده‌سازی نگهداری کد و آسان‌تر کردن رفع اشکالات برای تیم، کد شما باید یکنواخت باشد. در غیر این صورت، ممکن است نیاز به استخدام مجدد پیمانکار سابق برای نگهداری و پشتیبانی بیشتر داشته باشید.

توسعه یک راه حل نرم افزاری به یک زبان واحد و با ساختار معماری مشابه، همه ادغام ها و نگهداری را آسان تر می کند. این نوع رویکرد می تواند در دراز مدت باعث صرفه جویی در هزینه های شما شود.

از برون سپاری توسعه نرم افزار بیشترین بهره را ببرید

استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های با سابقه، برون‌سپاری توسعه نرم‌افزار را به جمع‌آوری تیم‌های داخلی برای صرفه‌جویی در زمان و بودجه، دسترسی به مجموعه بزرگ‌تری از استعدادهای توسعه نرم‌افزار و به دست آوردن تعادل بین نرخ و تخصص انتخاب می‌کنند.

اما تنها با یک فروشنده با تجربه و کوشا می توانید به راحتی از تمام مزایای برون سپاری توسعه نرم افزار بهره مند شوید. پس همیشه جستجو کنید، صحبت کنید، بررسی کنید، فکر کنید و تحلیل کنید. انجام این کار به شما کمک می کند تا مطمئن شوید که شریک توسعه نرم افزار مناسب را انتخاب کرده و محصولی بسازید که مورد استفاده و دوست داشتن میلیون ها نفر باشد.

اعتبار تصویر ویژه: عکس کریستینا موریلو; Pexels; متشکرم!

آندری کاسیاناو

آندری کاسیاناو

مدیر ارشد و مشاور با بیش از 20 سال موفقیت در صنایع نرم افزار، فناوری، بهداشت و درمان و املاک و مستغلات. زمینه های تخصص من شامل رهبری، تیم سازی، مربیگری و راهنمایی، توسعه نرم افزار، استراتژی کسب و کار، تجزیه و تحلیل کسب و کار، و رشد است. من Glorium Technologies را در سال 2010 شروع کردم و در 11 سال گذشته این شرکت را از ابتدا ساخته ام.