بهترین راه هایی که کسب و کارهای کوچک می توانند از فرصت های فین تک استفاده کنند


کسب‌وکارها در چند سال گذشته به طور فزاینده‌ای دیجیتالی شده‌اند. با شروع همه گیری جهانی، بسیاری از صاحبان مشاغل به سرعت به ارزش استفاده از سیستم های دیجیتال کاملاً یکپارچه پی بردند.

همانطور که کسب و کارها رشد می کنند، فناوری که به گسترش آنها کمک می کند نیز افزایش می یابد.

اما، باز هم، روایت اینجا برای خودش صحبت می کند. هرچه کسب‌وکارها به مجموعه‌ای از ابزارهای دیجیتالی مناسب نیاز داشته باشند تا به آنها کمک کند در یک بازار بسیار رقابتی مرتبط باقی بمانند. فناوری‌های خاص سریع‌تر برای کمک به مقابله با افزایش تقاضا توسعه خواهند یافت.

یک دسته خاص از ابزارهای فناوری که واقعاً مجذوب و به پیشرفت نحوه تعامل و ارتباط کسب و کارها با مشتریان خود کمک کرده است، فناوری مالی یا فین تک است.

کارشناسان دریافته‌اند که فین‌تک در حال حاضر بیشتر از کاربردها و محصولات سنتی که در ابتدا برای آن‌ها طراحی شده بود را شامل می‌شود.

فین‌تک به یک بازیگر کلیدی در موفقیت کلی کسب‌وکارهای کوچک در پس‌زمینه بازار رقابتی فزاینده و نحوه سازماندهی موفقیت‌آمیز امور مالی خود تبدیل شده است.

در مقاله مشاور فوربس، روزنامه‌نگارانی که این موضوع را پوشش می‌دهند پیشنهاد می‌کنند که فین‌تک به‌عنوان «پلتفرم‌هایی که کارهای غیرمنتظره‌ای مانند واریز چک، جابه‌جایی پول بین حساب‌ها، پرداخت صورت‌حساب یا درخواست کمک مالی را امکان‌پذیر می‌سازد، نامیده می‌شود. با این حال، آنها همچنین مفاهیم پیچیده فنی، از جمله وام‌دهی همتا به همتا و مبادلات رمزنگاری را تسهیل می‌کنند.

ابزارها و برنامه ها به بهبود تجربه مالی دیجیتال کمک می کنند

امروزه، واضح است که چگونه این ابزارها و برنامه‌ها به افزایش تجربه مالی دیجیتال برای میلیاردها مصرف‌کننده کمک کرده‌اند. و تحقیقات نشان می‌دهد که فین‌تک با چه سرعتی در بازارهای مصرفی پذیرفته شده است.

بر اساس گزارش شاخص پذیرش جهانی فین‌تک ارنست و یانگ، در سال ۲۰۱۹، حدود ۶۴ درصد از جمعیت جهان از برنامه‌های فین‌تک استفاده می‌کردند. همین گزارش نشان داد که در سال 2015، تقریباً 16 درصد از مصرف کنندگان جهانی از فناوری های مبتنی بر فین تک استفاده می کردند. امروزه از هر 4 مصرف کننده 3 نفر از پول دیجیتال و راه حل های پرداخت آنلاین استفاده می کنند.

با رشد جمعیت دیجیتال و دنیای در حال توسعه که به سرعت به صورت دسته جمعی آنلاین می شود، فین تک به منجنیق کردن مصرف کنندگان و کسب و کارهای کوچک به نسل بعدی فناوری و تحرک دیجیتال کمک می کند.

پذیرش دیجیتال آهسته

علیرغم رشد مثبتی که صنعت فین‌تک در دو سال گذشته تجربه کرده است، عمدتاً در دوران اوج همه‌گیری، تحقیقات مرکز گنجاندن مالی نشان داد که برخی از کسب‌وکارهای کوچک در انتقال به دیجیتال کند بوده‌اند.

در کشورهایی مانند هند، اندونزی و نیجریه، شرکت‌های کوچک و متوسط ​​در استفاده از ابزارهای دیجیتال و فین‌تک بسیار کند عمل کرده‌اند. در برخی از کشورها، مانند هند، حتی در سال های اخیر کاهشی نسبت به پذیرش دیجیتال وجود داشته است.

آیا به اندازه کافی تحصیل کرده اید که گستره وسیعی از فناوری ها را در فین تک ببینید؟

مشکل پذیرش آهسته‌تر فین‌تک و سایر محصولات یا خدمات مرتبط با فناوری این است که صاحبان مشاغل کوچک از پتانسیل‌هایی که این فناوری‌ها می‌توانند برای کسب‌وکارشان به ارمغان بیاورند آگاهی یا آموزش کافی ندارند.

علاوه بر این، بسیاری از صاحبان کسب و کارهای کوچک به دلیل فقدان سواد دیجیتالی یا چالش های مالی که آنها را محدود می کند، در اجرای مجموعه ابزارهای مناسب ناموفق هستند.

در حالی که شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد برخی از کسب‌وکارهای کوچک فعالانه برای بهبود قابلیت‌های پذیرش و استفاده از ابزارهای فین‌تک تلاش می‌کنند، هنوز هم صاحبان کسب‌وکارها باید چیزهای زیادی را از نظر نحوه کارکرد این ابزارها و اینکه تا چه حد می‌توانند به یک جنبه تبدیل شوند، بیاموزند. برای کسب و کار خود

فین تک به عنوان یک صنعت فراگیر برای رشد

با افزایش تعداد افراد آنلاین، چه از طریق دستگاه های تلفن همراه، چه از طریق انتقال به محیط کار مجازی، کسب و کارهای کوچک باید شروع به جستجوی راه هایی برای نفوذ بیشتر به جیب های فناوری مالی کنند.

راه‌های زیادی برای تقویت و بهبود فعالیت‌های تجاری آن‌ها وجود دارد، صرفاً با نگاه کردن به فناوری و نرم‌افزار برای پاسخ.

اگرچه این کار آسانی نیست، زیرا همه مشاغل کوچک در موقعیت مالی یکسانی برای انتخاب ابزارهای پرداخت و بانکداری با فناوری پیشرفته نیستند، مالکان و کارآفرینان باید به روی بازار رو به رشد فرصت‌هایی که در انتظارشان است باز بمانند.

در آینده، همچنان چالش های زیادی وجود خواهد داشت که صاحبان مشاغل کوچک و متوسط ​​خارج از مشکلات عملیاتی سنتی خود با آن مواجه هستند.

سرعت سریع اقتصاد دیجیتال به منابع نیاز دارد تا رشد کند

اقتصاد دیجیتال تازه شروع به رشد کرده است، اما با سرعتی سریع، و متأسفانه، کسانی که دسترسی محدودی به منابع و ابزارهای مرتبط دارند، عقب خواهند ماند. بنابراین، برای صنعت – فین تک – مهم است که به دنبال گسترش تلاش های خود برای فراگیرتر شدن در پویایی های مالی و اجتماعی باشد.

برای صاحبان کسب‌وکارهای کوچک، بررسی راه‌هایی ضروری است که از طریق آن‌ها می‌توانند فرصت‌های بیشتری برای بهبود ایجاد کنند، هم در کسب‌وکارشان و هم برای آن‌هایی که اکنون یاد می‌گیرند سازگار شوند.

از طریق رویکرد جامعه محورتر، این امکان وجود دارد که صاحبان مشاغل کوچک، صرف نظر از سطح سواد دیجیتالی یا دسترسی به ابزارهای پیشرفته فین‌تک، راه‌های جدیدی را برای انعطاف‌پذیری بیشتر در مواجهه با عدم قطعیت اقتصادی و یافتن ابزارهای فن‌آوری بیاموزند. که می تواند به محافظت از مشاغل کوچک کمک کند.

بهره برداری از فرصت های ارائه شده توسط فین تک

برای درک بهتر هرم اقتصادی، که تعداد زیادی از مصرف‌کنندگان و صاحبان کسب‌وکارهای کوچک را در پایگاه خود می‌بیند که ابزارهای پرداخت دیجیتال را به کار می‌گیرند، می‌توانیم نگاهی دقیق‌تر به نحوه استفاده کسب‌وکارهای کوچک و متوسط ​​از این فرصت‌ها بیندازیم.

پرداخت های دیجیتال

پرداخت‌های دیجیتال شاید یکی از ضروری‌ترین و بزرگ‌ترین سطل‌هایی باشد که زیر چتر فین‌تک گرفته شده است. تحقیقات بانک جهانی نشان داد که تقریباً دو سوم بزرگسالان اکنون پرداخت های دیجیتالی انجام می دهند یا دریافت می کنند. علاوه بر این، در یکی دو سال گذشته، پرداخت های دیجیتال برای بسیاری از مصرف کنندگان، چه در ارسال و چه دریافت پرداخت، تبدیل به یک راه حل شده است.

برای کسب‌وکارهای کوچک، پذیرش پرداخت‌های دیجیتال، آنها را در موقعیتی قرار می‌دهد که می‌توانند از طریق گزینه‌های پرداخت دیجیتال به مشتریان بیشتری چه در فروشگاه و چه آنلاین خدمات ارائه کنند. در نتیجه، پرداخت‌های دیجیتال جایگزینی امن‌تر و مناسب‌تر برای بسیاری از کسب‌وکارهای کوچک شده است که به دنبال رشد مشتریان خود هستند، اما همچنین به سمت آینده نوآوری‌های تجاری موفق می‌گردند.

بالاتر و فراتر از آن، این مفهوم وجود دارد که چگونه پرداخت های دیجیتال به افزایش کارایی در میان اعضای تیم و کمک به کاهش شکاف دیجیتال بین مصرف کننده و کسب و کار کمک کرده است.

وام دیجیتال

در طرف مقابل پرداخت های دیجیتال، نوآوری فریبنده وام های دیجیتال است. در حالی که این مفهوم از نظر چیستی و نحوه عملکرد آن هنوز تا حدودی جدید است، برخی از کسب و کارها، به ویژه آنهایی که در بخش خدمات مالی هستند، قبلاً رشد قابل توجهی در قابلیت استفاده مصرف کننده برای وام های دیجیتال داشته اند.

وام‌دهی دیجیتال می‌تواند به سرعت بخشیدن به فرآیند کمک کند، به بانک‌ها در تصمیم‌گیری دقیق‌تر کمک کند و به هر دو طرف کمک کند تا اطلاعات یا داده‌ها را سریع‌تر جمع‌آوری و جمع‌آوری کنند.

بین مارس 2020 و اواخر سال 2021، بانک‌های تجاری در ایالات متحده به دلیل همه‌گیری مداوم در آن زمان، شاهد افزایش 34 درصدی سپرده‌های مشتریان شرکتی بودند. معنای این امر برای مشاغل کوچک و شرکتی این است که فرآیند وام دهی و استقراض در مجموع ساده تر و پیچیده تر می شود.

Wealthtech

Wealtech مقوله‌ای است که افراد و مشاغل کوچک به دنبال راه‌های ساده و راحت برای مدیریت پول و پس‌انداز خود هستند.

شاید رایج ترین ویژگی wealtech مشاوران روبو هستند که در سال های اخیر به یک بازیگر مهم در دنیای سرمایه گذاری و تجارت در بازار عمومی تبدیل شده اند. همه اینها بخشی از کارهای ساده ای است که کسب و کارها اکنون می توانند با کمک فناوری، اینترنت و سایر ابزارهای مبتنی بر نرم افزار کاملاً خودکار شوند.

علاوه بر این، wealthtech به دنیای شرکت‌های کوچک و متوسط ​​(SMEs) منشعب می‌شود تا به صاحبان کسب‌وکار کمک کند تا جریان‌های نقدی خود را بهتر کنترل کنند و به ایجاد شبکه ایمن از پس‌انداز در صورت رکود اقتصادی ناگهانی کمک کند.

این می تواند به این معنی باشد که ابزارها و پلتفرم های wealthtech می توانند به صاحبان مشاغل کمک کنند تا سرمایه گذاری های خرد بیشتری را ایجاد کنند و درک خود را از برنامه های کارگزاری دیجیتال ایجاد کنند. والتک دیجیتال هنوز به طور کامل توسط کسب و کارها یا صاحبان آنها مورد بررسی قرار نگرفته است، اما این پتانسیل را دارد که در سال های آینده به یک جنبه مهم از تجارت تبدیل شود.

افزایش سرمایه دیجیتال

برای صاحبان کسب‌وکار که قدمی به سوی توسعه می‌گذارند، افزایش سرمایه دیجیتال بهترین راه برای کمک به گسترش کسب‌وکار شما در ذهن سرمایه‌گذاران و سهامداران بالقوه است.

ابزارهای دیجیتال متحول کننده اکنون بسیاری از صاحبان مشاغل را قادر ساخته اند تا با سرمایه گذاران ارتباط بیشتری برقرار کنند. افزایش سرمایه دیجیتال مزایای زیادی دارد و راه‌های مختلفی وجود دارد که صاحبان مشاغل می‌توانند از امکاناتی برای کمک به گسترش سرمایه‌گذاری‌های خود استفاده کنند.

امروزه صاحبان کسب و کار می توانند سریعتر و یکپارچه تر اطلاعات روشنگری را با سرمایه گذاران به اشتراک بگذارند. کمک های مالی می تواند به شکل ارزهای فیات یا ارزهای دیجیتال از طریق استفاده از بلاک چین باشد. علاوه بر این، اکنون می توان پاداش ها و منافع را از طریق اینترنت یا پلتفرم های دیجیتال به مشتریان و سرمایه گذاران منتقل کرد.

هر چه که باشد، پتانسیل رشد تنها به چند سرویس آنلاین محدود نمی شود، بلکه به نحوه تبدیل آن به یک دارایی مالی برای کسب و کار نیز محدود می شود. در نتیجه، افزایش سرمایه دیجیتال می‌تواند بخشی از نقشه تجاری گسترده‌تر شود که می‌تواند به صاحبان کسب‌وکار کمک کند مسیری مناسب برای کسب‌وکار خود پیدا کنند.

حضانت دیجیتال

کسب‌وکارها و سازمان‌ها اغلب مجبورند با مجموعه‌ای از مقررات قانونی و نگهبانی مرتبط با مالکیت دارایی‌های مالی موجود در کسب‌وکار مقابله کنند. و در حالی که این مقررات همه بحث برانگیز هستند، نیاز به نگهبانی دیجیتال بیشتر می‌تواند محرک کلیدی برای کمک به کسب‌وکارها باشد تا پتانسیل اقتصاد دیجیتال را باز کنند.

در حالی که شاخه‌های مختلفی از حضانت دیجیتال وجود دارد، اغلب به شدت با مالکیت دارایی‌های مالی سنتی مرتبط است، جایی که یک متولی مسئولیت تامین امنیت دارایی‌های سرمایه‌گذاران را بر عهده می‌گیرد.

برای کسب و کارهای کوچک، نگهداری دیجیتال می تواند به این معنا باشد که دارایی های مالی می تواند بین مالکان، سرمایه گذاران یا سهامداران منتقل شود. همچنین با کمک به صاحبان کسب و کار برای ورود به بازار رو به رشد ارزهای رمزنگاری شده به این دارایی‌های مالی در دسترس‌تر کمک می‌کند.

حضانت دیجیتال با مجموعه ای از چالش ها همراه است و باید در سال های آینده بیشتر مورد بررسی قرار گیرد. با این حال، علیرغم بارهای سنگین، حضانت دیجیتال در حال حاضر خود را به عنوان یک دارایی ارزشمند برای بسیاری از صاحبان مشاغل ثابت کرده است.

افکار نهایی

اگرچه فین‌تک طیف گسترده‌ای از مقوله‌ها را در بر می‌گیرد، نیاز روزافزون به نوآوری دیجیتال در بخش خدمات مالی تنها به این معناست که کسب‌وکارهای کوچک اکنون می‌توانند از جنبه‌های کلیدی فین‌تک بهره‌مند شوند.

با دیجیتالی شدن روزافزون جهان، صاحبان کسب‌وکار کمک خواهند کرد تا دریابیم که راه‌حل‌های فین‌تک نه تنها یک جایگزین پیشرفته، بلکه یک راه‌حل پایدار مالی برای کسب‌وکارها و مشتریانشان است.

صاحبان مشاغل می توانند برای بهبود تجربه خود و کمک به کسانی که دسترسی محدودی به ابزارها و منابع مناسب دارند، انجام دهند. با این حال، برخی از این چالش‌ها ممکن است مستلزم این باشد که صاحبان مشاغل به سمت رویکرد جامعه محورتر برای کاهش سطوح بالای بی سوادی دیجیتال در بین مالکان، کارآفرینان و مصرف‌کنندگان نگاه کنند.

نکته نهایی این است که کسب و کارها نه تنها از نقطه نظر عملیاتی بلکه از نظر چگونگی رشد، گسترش و ایفای نقش کلیدی در بازار خود به فناوری مالی نیاز دارند.

اعتبار تصویر ویژه: عکس توسط RODNAE Productions; Pexels; متشکرم!

تقویم

تقویم

ما تقویم هستیم و سعی می کنیم دنیا را به مکانی بسیار پربارتر تبدیل کنیم. ما را به صورت آنلاین در https://www.calendar.com بررسی کنید.