12 راه برای ایجاد انگیزه در خود هر روز صبح


این خنده دار است که چگونه انگیزه کار می کند. بعضی روزها با آنقدر انرژی و الهام از خواب بیدار می شوید که آماده هستید تا دنیا را درگیر کنید. در مواقع دیگر، احساس می‌کنید که انرژی کافی برای خزیدن از رختخواب دارید.

حتی اگر انگیزه تصادفی به نظر برسد، اینطور نیست. برای ایجاد انگیزه نیاز به تلاش دارد. به طور خاص، زمانی اتفاق می افتد که شما به چیزی علاقه مند هستید.

اگر هر روز بلند شدن و رفتن به محل کار برایتان سخت است، نگران نباشید. طبق یک مطالعه گالوپ، 60 درصد از مردم از نظر عاطفی از کار جدا هستند و 19 درصد در محل کار بدبخت هستند. و تنها 33 درصد از پاسخ دهندگان احساس کردند که درگیر هستند.

بار دیگر، انگیزه نیاز به تلاش دارد. سرحال نگه داشتن خود و تجدید آن کاری است که باید هر روز انجام دهید. در این پرتو، در اینجا 12 راه برای ایجاد انگیزه هر روز صبح برای شما در طول روز آورده شده است.

1. به اندازه کافی بخوابید.

آیا صبح ها به سختی از رختخواب بیرون می آیید؟ خوب، مقصر می تواند این باشد که شما به اندازه کافی نمی خوابید.

بنیاد ملی خواب پیشنهاد می کند که اکثر مردم بین 7 تا 9 ساعت در شبانه روز نیاز دارند. بنابراین اگر از خواب عقب مانده اید، ممکن است لازم باشد زمان بیداری و خواب خود را تنظیم کنید. خوشبختانه برای خواب بیشتر می توانید روش های زیر را امتحان کنید:

 • با بلند شدن در یک زمان هر روز – از جمله آخر هفته – یک ریتم شبانه روزی ثابت را حفظ کنید.
 • از نور خورشید در صبح برای کمک به بدن خود برای تولید هورمون های مناسب برای خواب و بیداری استفاده کنید.
 • عصرها را عجله نکنید، از جمله اینکه وعده غذایی عصر خود را حداقل چهار ساعت قبل از رفتن به رختخواب تمام کنید.
 • حداقل 30 دقیقه قبل از خواب، صفحه نمایش خود را خاموش کنید. به هر حال، نور آبی تلویزیون و تلفن شما خواب شما را مختل می کند.
 • اگر در به خواب رفتن مشکل دارید از مکمل های خواب مانند ملاتونین استفاده کنید.
 • برای جلوگیری از اختلال در تولید هورمون خواب باید از انجام ورزش های شدید در چهار ساعت قبل از خواب اجتناب کرد.
 • اتاق خود را مانند یک غار نگه دارید. به عبارت دیگر اتاق خواب شما باید تاریک و خنک باشد.

2. چرت زدن را نزنید.

از چرت زدن در صبح خودداری کنید. علاوه بر اینکه برای روان شما مضر است، برای انگیزه شما نیز مضر است.

آلن هنری در سایت Lifehacker.com گفت: «بعد از اینکه چرت و پرت را زدید، مغز شما چرخه خواب خود را دوباره شروع می‌کند. زمانی که زنگ برای بار دوم به صدا در می‌آید، احتمالاً در قسمتی حتی عمیق‌تر و زودتر از چرخه خواب خود قرار می‌گیرید، که باعث می‌شود حتی بدتر از بار اول احساس کنید.»

بعلاوه، از بیدار شدن در محاصره زنگ هشدار، استاتیک رادیویی یا اخبار گفتگوی آزاردهنده خودداری کنید. به جای آن یک زنگ آرامش بخش و شاد را انتخاب کنید. اگر به آهنگ مورد علاقه خود گوش دهید یا به یک پادکست خنده دار گوش دهید، بلند شدن بسیار آسان تر خواهد بود.

3. چند سوال مثبت از خود بپرسید.

به گفته هنریک ادبرگ در PositivityBlog.com، هر زمان که از خواب بیدار شدید، از خود پنج سوال سه قسمتی قدرتمند به شرح زیر بپرسید:

 • من در حال حاضر ______ در زندگی ام درباره چه چیزی هستم؟
 • چه چیزی باعث می شود من _______ کنم؟
 • چه حسی به من می دهد؟

او می گوید: “مقدار خود را در فضای خالی قرار دهید.” “به عنوان مثال، چند سوال من این است:”

 • در حال حاضر از چه چیزی در زندگی ام خوشحالم؟
 • من در حال حاضر در مورد چه چیزی در زندگی ام هیجان زده هستم؟

ادبرگ می افزاید: «این مهم است که واقعاً احساس کنید که چه احساسی به شما می دهد. “وقتی به بخش آخر فکر می کنم که در حال حاضر چه چیزی مرا خوشحال می کند، واقعاً آن را احساس می کنم.”

پرسش‌های صبح می‌توانند شما را با قدردانی و مثبت‌اندیشی بر اساس نحوه طرح‌بندی آنها پر کنند.

4-بزرگترین رویاهای شما باید به محض بیدار شدن برای شما قابل مشاهده باشد.

برای داشتن یک زندگی رضایت بخش، مغز ما دائماً به یادآوری آنچه امیدواریم نیاز دارد. با نوشتن آن، ما آگاه می شویم که آنچه زمانی رویا و فکر بود، ناگهان ملموس و به وضوح قابل مشاهده می شود.

در نتیجه، دیگر فقط یک تخیل زنده نیست. اما، در عوض، چیزی که در واقع می تواند محقق شود.

5. روال ها را ایجاد کنید.

بیرون آمدن خود از رختخواب در صبح به چیزی بیش از برنامه صبحگاهی شما نیاز دارد. به همان اندازه مهم این است که چه کاری در شب ها قبل از اینکه به یونجه برسید انجام می دهید.

به عنوان مثال، با جمع کردن آشغال ها و تمیز کردن آشفتگی های اطراف خانه قبل از خواب، می توانید در خانه ای تمیز از خواب بیدار شوید. به نوبه خود، این به شما کمک می کند تا در صبح احساس انرژی و شادابی کنید.

قبل از خواب، مدتی برای مطالعه وقت بگذارید. در نتیجه، مغز شما از فعالیت های روز جدا می شود.

روال صبحگاهی شما می تواند شامل مرتب کردن رختخواب، تماشای سخنرانی TED، یادداشت روزانه یا شلوغ کردن فضای کاری شما باشد. یک روتین صبحگاهی کارآمد باعث بهبود سلامت روان، کاهش سطح استرس و افزایش سطح انرژی می شود.

برنامه صبحگاهی شما هرچه که باشد، من همچنین پیشنهاد می کنم که شامل حداقل یک چیز باشد که دوست دارید.

همانطور که تونی رابینز می گوید: “دو نوع انگیزه وجود دارد: فشار دادن نیاز به اراده دارد و قدرت اراده هرگز دوام نمی آورد. چیزی که ماندگار خواهد بود کشش است – داشتن چیزی به قدری هیجان انگیز، آنقدر جذاب، چیزی که آنقدر آرزو می کنید که شب ها به سختی می توانید بخوابید. شما صبح خیلی زود بیدار می شوید و آن را به سطح بعدی می برید. این چیزی است که شما به دنبال آن هستید.»

می توانید با گنجاندن حداقل یک چیز که از آن لذت می برید در برنامه صبحگاهی خود از انگیزه کشش استفاده کنید. به عنوان مثال، هنگام پیاده روی صبحگاهی سریع به یکی از پادکست های مورد علاقه خود گوش می دهم. ممکن است بد به نظر برسد. اما، همانطور که انتظار شنیدن یک قسمت جدید را دارم، برای شروع روزم هیجان زده هستم.

6. نقشه روز خود را ترسیم کنید.

قبل از رفتن به رختخواب، اهداف روز بعد خود را بنویسید. همچنین پروژه های خود را بر اساس اولویت سازماندهی کنید. و هر قرار ملاقاتی را که در برنامه خود دارید یادداشت کنید.

شاید به نظر برنامه ریزی زیاد باشد. اما این تضمین می کند که کنترل روز خود را در دست دارید. در نتیجه، شما با انگیزه و در مسیر حرکت خواهید بود و حواس شما به چیزهای دیگر پرت نخواهد شد. همچنین، از آنجایی که می دانید چه کاری باید انجام شود، تعداد تصمیماتی که باید بگیرید را کاهش می دهید. به نوبه خود، این انرژی شما را در طول روز حفظ می کند.

۷- چیزی بپوشید که احساس خوبی به شما بدهد.

لباس مناسب می تواند روز شما را بسازد یا آن را خراب کند، حتی اگر متوجه آن نباشید. دلیل آن این است که وقتی احساس راحتی می کنید و ظاهر خوبی دارید، اعتماد به نفس خود را نشان می دهید. در بیشتر موارد، این یک انگیزه بزرگ برای ما است.

ساده به نظر می رسد. اما، پوشیدن کمد لباسی که از پوشیدن آن هیجان زده هستید، می تواند انگیزه شما را برای آن روز افزایش دهد.

8. کشش و ورزش.

ورزش منظم دوپامین را آزاد می کند که ماده شیمیایی مسئول ایجاد احساس شادی در ما است. به بیان دیگر، این زیست شناسی ما از قرص “احساس خوب” خود استفاده می کند، که مثبت بودن ما را تقویت می کند.

بعلاوه، اگر به تمرینات خود ادامه دهید، تناسب اندام، سالم و در فرم عالی خواهید بود. شما قبلاً این را می دانید – پس چرا ما این فرصت را از دست می دهیم؟ من آن را برای مقاله دیگری ذخیره می کنم.

9. خودتان را پاسخگو کنید.

زمانی که شخص دیگری را در بهره وری خود دخالت می دهید، به احتمال زیاد این کار را دنبال خواهید کرد. علاوه بر این، این می تواند چیزی را به شما بدهد که منتظر آن باشید.

سلنا اسنو، روانشناس دارای مجوز، می گوید: “انگیزه شما برای بلند شدن از رختخواب را می توان با برنامه ریزی با یک دوست تقویت کرد که هر دو صبح از خانه خود ورزش کنید یا یک برنامه ورزشی آنلاین را به طور همزمان از مکان های مربوطه دنبال کنید.” , Ph.D.

همچنین ممکن است خودتان را مسئول کمک به شخص دیگری بدانید. به عنوان مثال، کمک به یک همکار در انجام یک تکلیف به دلیل اینکه در شرایط آب و هوایی قرار داشتند.

10. یک مانترای صبحگاهی داشته باشید.

تیفانی ناپر، مربی کسب و کار جامع نگر، می گوید: «کلمات دارای معنی زیادی هستند، بنابراین قدرت گفتن هر روز چیزی انگیزه دهنده برای خودتان را تصور کنید. “یک مانترای عالی باید احساسی را در درون شما برانگیزد – احساسی که هنوز در روح خود احساس نمی کنید، اما می خواهید … احساس توانمندی.” بعد از یک هفته، احساس خود را پس از 20 بار تکرار هر روز صبح با جان و دل برای 7 روز آینده ارزیابی کنید.

تیفانی مانتراهای صبحگاهی زیر را برای روشن کردن روز شما پیشنهاد می کند:

 • من همینطور که هستم لایق هستم.
 • من با قدم های کوچک به موفقیت های بزرگ خواهم رسید.
 • هر چیزی که نیاز دارم در درون من است.
 • من هدفم را در این دنیا برآورده می کنم.
 • من متمرکز و در آرامش هستم.

11. خود را با الهام احاطه کنید.

نگه داشتن چیزی الهام بخش در اتاق خود، مانند یک نقاشی مورد علاقه یا عکس قاب شده، می تواند الهام بخش باشد. گزینه دیگر این است که یک تابلوی الهام، مجموعه ای از تصاویر، نقل قول ها یا هر چیز دیگری که شما را خوشحال می کند ایجاد کنید و آن را به عنوان یادآوری در اتاق خود نگه دارید. در نتیجه صبح و شب افکار شاد و مثبتی را خواهید دید که به محض بیدار شدن از خواب انگیزه ایجاد می کنند.

12. همه چیز را تکان دهید.

در حالی که روال‌ها هدفی را دنبال می‌کنند، این خطر وجود دارد که آنها خیلی سریع عادی شوند. در نتیجه، انگیزه شما می تواند کاهش یابد زیرا هر روز همان کار را انجام می دهید.

برای جلوگیری از گیر افتادن در لجن، کاری متفاوت انجام دهید. شاید بتوانید مسیر جدیدی را برای رسیدن به محل کار امتحان کنید، از یک کافه جدید دیدن کنید یا چیز جدیدی را از منو امتحان کنید. افزودن تنوع به زندگی نه تنها انرژی شما را افزایش می دهد، بلکه به شما انگیزه می دهد.

اولین بار در تقویم منتشر شد. اینجا را بخوانید.

اعتبار تصویر برجسته: عکس آندره فورتادو. Pexels; متشکرم!

تقویم

تقویم

ما تقویم هستیم و سعی می کنیم دنیا را به مکانی بسیار پربارتر تبدیل کنیم. ما را به صورت آنلاین در https://www.calendar.com بررسی کنید.