گزارش: 60 درصد از رهبران فناوری اطلاعات نمی‌دانند که سازمان‌هایشان از کدام برنامه‌های SaaS استفاده می‌کنند


اکنون برای گذرنامه مجازی رایگان خود در اجلاس Low-Code/No-Code Summit در 9 نوامبر ثبت نام کنید. از مدیران سرویس Now، Credit Karma، Stitch Fix، Appian و غیره بشنوید. بیشتر بدانید.


بر اساس گزارش جدیدی از Torii، 60 درصد از رهبران فناوری اطلاعات نمی‌دانند که همه در سازمانشان از چه برنامه‌های ابری استفاده می‌کنند. یافته‌ها تصویر نگران‌کننده‌ای را نشان می‌دهند: اگرچه نرم‌افزار به‌عنوان یک سرویس (SaaS) برای همیشه نحوه کار ما را – از راه دور و توزیع‌شده – تغییر داده است، اما نحوه کار کارکنان با هم به نتیجه نرسیده است. پراکنده تر از همیشه است. اما تعداد کمی از مردم، از جمله رهبران فناوری اطلاعات، متوجه آن هستند.

ناهماهنگی واضحی بین اینکه IT چقدر خوب فکر می‌کند که اکوسیستم برنامه‌های ابری خود را درک می‌کنند و با تیم‌های دیگر کار می‌کنند و واقعیت وجود دارد. در حالی که 90٪ از رهبران فناوری اطلاعات همکاری بین تیمی خود را ستایش کردند، در واقع فقط 20٪ با هر نظمی همکاری می کنند. این تقریباً برای بدست آوردن بهترین ارزش از سرمایه گذاری SaaS آنها کافی نیست.

همانطور که وضعیت SaaS در محل کار: همکاری در یک گزارش محل کار توزیع شده نشان می دهد، این عدم همکاری ممکن است به دلیل مالکیت برنامه توزیع شده و اطلاعات مخفی شده ناشی از آن باشد. خود تیم‌های فناوری اطلاعات داده‌های حیاتی مورد نیاز گروه‌های دیگر برای کاهش هزینه‌ها یا کار سریع‌تر و هوشمندانه‌تر را ندارند.

منبع تصویر: Torii.

خطرات امنیتی ناشی از برنامه های SaaS

وقتی همکاری یک امر مشخص نیست و هیچ منبع قابل اعتمادی از حقیقت وجود ندارد، همه تحت تأثیر قرار می گیرند. به عنوان مثال، تنها 7 درصد از IT به طور مداوم با تیم‌های امنیتی و/یا انطباق کار می‌کنند تا به آن‌ها کمک کنند تا IT سایه‌ای را کشف و از خطر خارج کنند. این بدان معناست که امنیت و انطباق به طور مداوم در حالت واکنشی هستند و با خطرات ناشی از برنامه‌هایی که نمی‌دانستند دارند و به دنبال داده‌ها برای ممیزی هستند، برخورد می‌کنند.

رویداد

اجلاس کم کد/بدون کد

به مدیران برجسته امروز در اجلاس Low-Code/No-Code به صورت مجازی در 9 نوامبر بپیوندید. همین امروز برای پاس رایگان خود ثبت نام کنید.

اینجا ثبت نام کنید

یافته‌های دیگر حاکی از آن است که کارکنان دانش وقت خود را برای جستجوی برنامه‌های SaaS که از قبل در اکوسیستم شرکت وجود دارد، تلف می‌کنند. تدارکات اغلب کور است و از تمدید قرارداد غافلگیر می شود.

بخش اعظم این امر ناشی از آن است که کارمندان هنگام انتخاب و خرید ابزار مورد نظر خود، امور را به دست خود می گیرند. در محیط‌های کاری ابری امروزی، تیم‌های فناوری اطلاعات باید طرز فکر خود را از فرهنگ فرماندهی و کنترل متمرکز به یک ارکستراتور و شاید مربی تیم تغییر دهند. تیم های فناوری اطلاعات و سهامداران SaaS در سراسر شرکت باید به طور فعال برنامه های ابری توزیع شده را مدیریت کنند و با هم هزینه کنند یا با عواقب منفی مواجه شوند.

روش شناسی

Torii از 300 رهبر فناوری اطلاعات در مورد تأثیرات خرید غیرمتمرکز برنامه و اینکه SaaS چگونه بر نحوه همکاری آنها در شرکت تأثیر گذاشته است سؤال کرد.

گزارش کامل توری را بخوانید.

ماموریت VentureBeat این است که یک میدان شهر دیجیتال برای تصمیم گیرندگان فنی باشد تا دانشی در مورد فناوری سازمانی متحول کننده کسب کنند و معامله کنند. جلسات توجیهی ما را کشف کنید.