چارچوب جدید بلاک چین دستگاه های فیزیکی را به متاورس متصل می کند


به دنبال هیاهویی که توسط محور متا (سابق فیسبوک) در سال گذشته ایجاد شد، متاورس وارد سازمان‌های بیشتری شده و به طور پیوسته در مسیر صعودی حرکت می‌کند. با سرعت بخشیدن به تحول دیجیتال COVID-19، شرکت‌ها اکنون تمایل بیشتری به پذیرش فناوری‌های جدید دارند، حتی فناوری نوپایی مانند متاورس. از ایده اولیه نیل استفنسون (از رمان 1992 او تصادف برفوب 3 و متاورس امروزه چندین فرصت غوطه ور را ارائه می دهند که برندها به دنبال آن هستند.

به گفته گارتنر، «شرکت‌ها با متاورس آزمایش خواهند کرد، مشتریان انسانی و ماشینی را به هم متصل می‌کنند، درگیر می‌کنند و انگیزه ایجاد می‌کنند تا مبادلات ارزشی، جریان‌های درآمدی و بازارهای جدیدی ایجاد کنند». ارزش بازار متاورس در طول هفت سال آینده احتمالاً بسیار زیاد است و مک‌کینزی تخمین می‌زند تا سال 2030 به 5 تریلیون دلار برسد.

اما فناوری‌های زیربنایی که این وعده جدید دنیای مجازی فراگیر چند تریلیون دلاری را تقویت می‌کنند چیست؟ کارشناسان می گویند که با همگرایی 5G، AR، VR، AI و بلاک چین تامین می شود – و بسیاری از شرکت ها در تلاش هستند تا در این پشته فناوری بسازند.

یکی از این شرکت‌ها MachineFi Lab است – توسعه‌دهنده اصلی IoTeX، یک پلتفرم بلاک چین غیرمتمرکز که تعامل بین انسان و ماشین را امکان‌پذیر می‌کند. طبق بیانیه مطبوعاتی این شرکت، امروز، MachineFi Lab اعلام کرد که W3bstream را منتشر کرده است، «یک زیرساخت مبتنی بر بلاک چین با قدرت مختل کردن اقتصاد ماشینی که در آن نوآوری تا کنون راکد مانده است».

دکتر راولن چای، موسس و مدیر عامل آزمایشگاه ماشین‌فای، می‌گوید: «آزمایشگاه ماشین‌فای به‌طور منحصربه‌فردی برای کمک به اتصال متاورس با دستگاه‌های واقعی، با داشتن IoTeX ساخته شده است.» چای گفت: «W3bstream دنیای واقعی را به Web3 متصل می‌کند و به عنوان یک زیرساخت محاسباتی خارج از زنجیره باز و غیرمتمرکز عمل می‌کند که بین بلاک چین و دستگاه‌های هوشمند قرار می‌گیرد.» وی افزود که W3bstream به سازندگان اجازه می‌دهد تا مشوق‌های توکن Web3 را با فعالیت‌های دنیای واقعی که توسط دستگاه‌های هوشمند متعلق به کاربر تأیید شده است، متصل کنند و فضای طراحی Web3 را به دنیای واقعی گسترش دهند.

بر روی بلاک چین ساخته شده است

آزمایشگاه MachineFi در حال بهره برداری از قدرت بلاک چین با یک راه حل سرتاسری برای توزیع، هماهنگ سازی و کسب درآمد تعداد زیادی از دستگاه های اینترنت اشیا به عنوان بخشی از یک شبکه ماشینی یکپارچه است. پلتفرم MachineFi به گونه ای ساخته شده است که توسعه دهندگان را قادر می سازد تا میلیاردها دستگاه را با زیرساخت Web3 متصل کنند. با پیوستن به اقتصاد ماشینی، مردم می‌توانند از دستگاه‌ها و دارایی‌های دیجیتال مرتبط خود در سطح جهانی کسب درآمد کنند. چای گفت: «امروزه ماشین‌های متعددی شروع به همکاری، تولید و توزیع کرده‌اند و اطلاعات و منابع را به طور جمعی مصرف می‌کنند و شبکه ناهمگونی از ماشین‌ها را تشکیل می‌دهند.

چای توضیح داد که W3bstream ابزارهای پیشرفته و میان‌افزاری را ارائه می‌کند که زمان‌بندی توسعه و هزینه‌ها را حداقل تا 50 درصد برای سازندگان، مشاغل Web2 و سازندگان دستگاه‌های هوشمند کاهش می‌دهد. او ادعا می کند که W3bstream اقتصاد پاداش 12.6 تریلیون دلاری را برای میلیون ها نفر در سراسر جهان باز می کند زیرا آنها فعالیت های روزمره خود را انجام می دهند – مانند ورزش کردن، رانندگی ایمن، خوب خوابیدن، دوستدار محیط زیست، بازدید از سایت ها و شرکت در رویدادها.

چای گفت: «این پروتکل داده دنیای واقعی، مالکیت داده، سیستم‌های پاداش برای فعالیت‌های روزمره و اشتراک‌گذاری داده‌ها را امکان‌پذیر می‌کند و به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد تا اپلیکیشن‌های MachineFi را بسیار سریع و ارزان بسازند. وی افزود که W3bstream موارد استفاده x-and-earn از جمله خواب و کسب درآمد، رانندگی و کسب درآمد، و ورزش و کسب درآمد را ارائه می دهد. او به عنوان مثال اصلی HealthBlocks را نام برد، یک برنامه سلامت Web3 که نحوه تعامل و بهره مندی کاربران با دستگاه ها و دستگاه های پوشیدنی هوشمند را با ایجاد انگیزه در آنها برای داشتن سبک زندگی سالم تغییر داده است.

موارد استفاده بیشتر از W3bstream شامل «اثبات وجود هر چیزی، مهاجرت سریع و آسان به بلاک چین، توکن سازی محصول و فرآیندهای شفافیت قابل تأیید است».

دستگاه‌ها و ماشین‌های هوشمند متصل به اینترنت به طور قابل توجهی بر زندگی ما در آینده تأثیر خواهند گذاشت. کارشناسان تخمین می زنند که تا سال 2030، افراد، مشاغل و سازمان ها در سراسر جهان حدود 125 میلیارد دستگاه را در اختیار خواهند داشت که اقتصاد ماشینی 12.6 تریلیون دلاری را ایجاد می کند. ماشین‌ها می‌توانند بیش از 30 درصد از نیروی کار انسانی را در هشت سال جایگزین کنند – و داده‌هایی که از هوش مصنوعی پشتیبانی می‌کنند، می‌توانند تا آغاز دهه آینده 13 تریلیون دلار ارزش اقتصادی جهانی ایجاد کنند.

اینترنت اشیا و متاورس که قبلاً به عنوان دوقلوهای فناوری معرفی شده‌اند، مسئولیت‌های خاصی دارند. به عنوان مثال، اینترنت اشیا متاورس را قادر می سازد تا دنیای فیزیکی را تجزیه و تحلیل کرده و با آن تعامل داشته باشد. متاورس به نوبه خود به عنوان یک رابط کاربری سه بعدی برای دستگاه های اینترنت اشیا عمل خواهد کرد.

با رقابت هایی از جمله Hyperledger، Azure Blockchain Workbench و پلتفرم بلاک چین IBM، Chai ادعا می کند که W3bstream با چارچوب خود متمایز شده است که «کاربران را با دستگاه های هوشمند خود متصل می کند و برای رسیدن به یک اجماع در مورد آنچه در دنیای فیزیکی اتفاق افتاده است به یک پروتکل غیرمتمرکز تکیه می کند. و [to] بر اساس قوانین تعریف شده در قراردادهای هوشمند، شواهدی را تولید کنید که باعث توزیع پاداش توکن برای کاربران در Web3 می شود.

وی همچنین تصریح کرد که W3bstream در حال بهبود مستمر است. «راه اندازی W3bstream در چهار مرحله برنامه ریزی شده است، که با انتشار نسخه 1.0 شروع می شود، زمانی که همه ابزارهای توسعه در دسترس قرار می گیرند، از جمله کیت های توسعه نرم افزار (SDK) و مخازن منبع باز برای توسعه دهندگان در تمام سطوح مهارت. همچنین زمانی است که توسعه‌دهندگان و کسب‌وکارها می‌توانند گره‌های W3bstream را برای ساخت MachineFi dApps با استفاده از زبان Web Assembly (WASM) پیکربندی و استقرار دهند. ابزارهایی که از مسیر اینترنت اشیا استفاده می کنند. این آزمایشگاه از سوی سرمایه‌گذارانی از جمله Samsung NEXT، Jump Crypto، Draper Dragon، Xoogler Ventures، IOSG، Wemade و Escape Velocity که همگی در آخرین دور تأمین مالی MachineFi شرکت کرده‌اند، حمایت شده است.

ماموریت VentureBeat این است که یک میدان شهر دیجیتال برای تصمیم گیرندگان فنی باشد تا دانشی در مورد فناوری سازمانی متحول کننده کسب کنند و معامله کنند. جلسات توجیهی ما را کشف کنید.