چگونه محیط کار بهتری را برای استارتاپ خود شکل دهیم


اگر می‌خواهید استارت‌آپ‌تان موفق شود، به محیط کاری بهتری نیاز دارید که مردم آن را دوست داشته باشند – و محیطی که تمرکز و بهره‌وری را تشویق کند.

قابل درک است که اکثر کارآفرینان تاکید اولیه بر ایجاد یک پایه قوی دارند. آنها شرکت خود را از نظر ارائه محصول، مدل عملیاتی و بازاریابی مدیریت می کنند. با این حال، در این کارها، فراموش کردن بهینه سازی محیط کار خود بسیار آسان است.

بنابراین دقیقا چه چیزی برای یک محیط کار ایده آل استارتاپ ایجاد می کند؟ و چگونه می توانید یکی بسازید؟

مزایای یک محیط کار بهتر

بیایید با نگاهی دقیق تر به مزایای داشتن یک محیط کار بهتر برای استارتاپ خود شروع کنیم. این فقط در مورد کسب و کار شما نیست. آن نیز در مورد کارمندان شما

بهره وری بهبود یافته است

به طور کلی، داشتن یک محیط کار بهتر به معنای حمایت از بهبود بهره وری است.

کارمندان شما تمام منابعی را که برای انجام مؤثر کارشان نیاز دارند، در اختیار خواهند داشت. محیط برای تمرکز فردی و همکاری تیمی به طور یکسان مساعد خواهد بود.

آیا تا به حال در یک محیط کاری ناخوشایند یا با برنامه ریزی ضعیف کار کرده اید؟ اگر چنین است، می‌دانید که وقتی محیط اطرافتان بهینه نشده است، چقدر کار سختی است.

روحیه بالاتر

کارکنانی که در فضای کاری مثبت کار می کنند نیز روحیه بالاتری دارند.

این تا حدی خود را به بهره وری بالاتر و مزایای دیگر می رساند، اما روحیه به خودی خود ارزشمند است. زمانی که همه اعضای تیم نسبت به کار خود احساس بهتری داشته باشند، و زمانی که کارکنان واقعاً درگیر هستند، متوجه تفاوت عمده در حال و هوای کلی محل کار خواهید شد.

همکاری بهتر

هنگامی که محیط محل کار خود را به طور مناسب بهینه کنید، می توانید از همکاری بهتر حمایت کنید.

احتمال بیشتری وجود دارد که کارمندان گفتگوهای معمولی داشته باشند و با یکدیگر پیوند برقرار کنند، آنها انگیزه های بیشتری و موانع کمتری برای کار آشکار با یکدیگر خواهند داشت، و همه منابع و فضاهایی را که برای انجام این کار نیاز دارند، در اختیار خواهند داشت.

سلامتی کارکنان

برخی تغییرات حتی می توانند سلامت کارکنان را بهبود بخشند.

هنگامی که کارکنان شما استرس کمتری دارند، در معرض خطر بسیار کمتری برای فرسودگی شغلی خواهند بود، و همچنین احتمال کمتری دارد که با عوارض سلامتی ناشی از استرس بیش از حد و شرایط سخت محیط کار مواجه شوند.

حفظ کارکنان

همچنین این یک تضمین عملی است که بهبود محیط کار شما منجر به حفظ بیشتر کارکنان می شود.

کارمندان کمتر محیط کاری را ترک می کنند که واقعاً از آن لذت می برند، به این معنی که شما می توانید استعدادهای برتر خود را حفظ کنید و پول کمتری را برای استخدام افراد جدید خرج کنید.

فیزیکی، از راه دور یا ترکیبی؟

مهم است که بدانیم مدل‌های کاری متفاوتی وجود دارد که توسط استارت‌آپ‌ها در عصر مدرن پشتیبانی می‌شوند.

در حالی که برخی از استارت‌آپ‌ها مسیر سنتی را طی می‌کنند و در یک دفتر فیزیکی فعالیت می‌کنند، برخی دیگر کاملاً از راه دور فعالیت می‌کنند و برخی دیگر سعی می‌کنند این دو رویکرد را ترکیب کنند.

بسیاری از استراتژی‌های توصیه‌شده در این مقاله برای هر یک از این مدل‌ها قابل اجرا هستند، اما برخی از آن‌ها فقط برای برخی از این مدل‌ها انحصاری خواهند بود. هنگام تنظیم این استراتژی ها و به کار بردن آنها در استارتاپ خود بهترین قضاوت خود را به کار ببرید.

محیط فیزیکی

ما می‌توانیم با نگاه کردن به محیط فیزیکی شروع کنیم، که اگر کاملاً از راه دور کار می‌کنید ممکن است به شما مربوط نباشد.

نورپردازی

به روشنایی درون سازمان خود فکر کنید. نورپردازی متغیرهای مختلفی را کنترل می کند. روشنایی را فراهم می کند تا کارگران بتوانند کارهایی که انجام می دهند را ببینند، حال و هوا را ایجاد می کند و در برخی موارد، برند را به نمایش می گذارد.

با کمک نوار LED، می‌توانید نورپردازی را در هر فضایی تغییر دهید تا دقیقاً به هدفی که نیاز دارید، انتخاب مکان دقیق، رنگ‌بندی دقیق و حتی روشنایی دقیقی که می‌خواهید، عمل کند.

فضاها

همچنین باید به این فکر کنید که چگونه فضاهای داخل دفتر خود را شکل می دهید و چگونه کارمندان می توانند به آن فضاها دسترسی داشته باشند.

آیا می خواهید کارمندان احساس کنند افراد مستقلی هستند که برای انجام کارشان حریم خصوصی زیادی دارند؟ اگر چنین است، به دفاتر و اتاقک‌های تقسیم‌بندی شده نیاز دارید تا منابع مورد نیازشان را فراهم کنید.

آیا کارمندان شما ترجیح می دهند در فضاهای باز و مشارکتی کار کنند؟ اگر چنین است، باید این دیوارها را بشکنید و مردم را تشویق کنید که بیشتر با یکدیگر تعامل داشته باشند.

تجهیزات و لوازم

ناگفته نماند که کسب و کار شما برای فعالیت مداوم به تجهیزات و لوازم نیاز دارد، اما این می تواند محصول جانبی محیط کار شما نیز باشد.

شما باید مطمئن شوید که کارمندان به تمام مواد، منابع و فناوری‌هایی که برای انجام وظایف خود به خوبی نیاز دارند دسترسی دارند. اگر کارمندی به تجهیزات جدید یا نوع خاصی از تجهیزات نیاز دارد، آیا دفتر شما به اندازه کافی سازماندهی شده است که بتواند به طور مستقیم آنچه را که به دنبالش است بیابد؟

صدا و موسیقی

صدا و موسیقی در محل کار شما می تواند تأثیر شدیدی بر احساس مردم و نحوه کار افراد در طول روز داشته باشد. با این حال، در اینجا فضای قابل توجهی برای ذهنیت وجود دارد.

برخی از افراد با پخش موسیقی متوسط ​​تا بلند بهترین عملکرد را دارند، در حالی که برخی دیگر یک محیط آرام را ترجیح می دهند. برخی از افراد به سختی می توانند حتی حداقل نویز پس زمینه را تحمل کنند. آنها ترجیح می دهند خود را در دفاتر حبس کنند تا از آن جلوگیری کنند.

دیگران در یک محیط شلوغ رشد می کنند و ترجیح می دهند به جای یک دفتر معمولی در یک کافه پر قاچاق کار کنند.

تفریح ​​و استراحت

آیا کارکنان شما فرصتی برای استراحت و لذت بردن دارند؟ شما به هیچ چیز دیدنی نیاز ندارید، اما باید فضاهایی داشته باشید که کارکنان بتوانند در آن استراحت کنند و در سطح شخصی با یکدیگر صحبت کنند.

آیا می توانید آشپزخانه را به گونه ای تنظیم کنید که کارمندان بتوانند با هم بنشینند و ناهار بخورند؟ بهتر از این، آیا می‌توانید یک میز فوتبال بچینید که مردم بتوانند در یک روز پر استرس بخار را از بین ببرند؟

محیط فرهنگی

به همان اندازه مهم، باید محیط فرهنگی را که ایجاد می کنید در نظر بگیرید.

مشارکت را در اولویت قرار دهید.

مشارکت کارکنان احتمالاً مهمترین عامل برای بهره وری کارکنان و موفقیت بلندمدت استارت آپ است.

اگر کارمندان شما درگیر باشند، تمرکز بیشتری روی کار خود خواهند داشت. بهره وری آنها افزایش می یابد و احساس بهتری نسبت به کار خود خواهند داشت، بنابراین روحیه و حفظ روحیه هر دو افزایش می یابد.

مهم نیست که کدام استراتژی را انتخاب می کنید، مشارکت کارکنان باید یکی از بالاترین اولویت های شما باشد.

رهبران خوب را معرفی کنید.

اگر می خواهید فرهنگ استارتاپ خود را شکل دهید، بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که رهبران خود را شکل دهید.

کارمندان تمایل دارند از رهبران خود الگوبرداری کنند، حتی اگر آگاهانه این کار را انجام ندهند. اگر رؤسا و سرپرستان خوبی را در جای خود قرار دهید و به آنها اجازه دهید ارزش های برند شما را مثال بزنند، زمان زیادی است که بقیه اعضای سازمان شروع به شبیه شدن به آنها کنند.

برعکس، رهبری بد می تواند سازمان شما را از درون نابود کند.

ارزش های فرهنگی شرکت را ایجاد کنید (و تقویت کنید).

چه بیشتر به همکاری موثر یا بهره وری بیشتر علاقه مندید، فهرستی از ارزش های اصلی که به بهترین شکل نشان دهنده برند شما هستند تهیه کنید (اگر قبلاً چنین ارزشی ندارید). این ارزش‌های اصلی را برای استارت‌آپ خود در مرکز قرار دهید و آن‌ها را در هر کجا و هر زمان که می‌توانید به نمایش بگذارید.

همچنین، در حالی که اخراج فردی صرفاً به دلیل انحراف موقت از فهرست ارزش های اصلی شما ایده خوبی نیست، باید زمانی را صرف اجرای ارزش های فرهنگی شرکت خود کنید و افراد را به سمت انتخاب های بهتر در این فرآیند راهنمایی کنید.

تشویق استقلال

بیشتر کارمندان از محیطی که استقلال و استقلال را تشویق می کند، به شدت سود می برند.

کارمندان خود را تشویق کنید تا خودشان فکر کنند، خودشان تصمیم بگیرند و در قبال کارشان مسئولیت پذیر باشند. آنها شادتر خواهند بود و کارهای بیشتری انجام خواهند داد.

همه ایده ها را در آغوش بگیرید.

محیط های باز و صادقانه در محل کار تقریباً همیشه برتر از همتایان خود هستند.

اگر می خواهید این نوع محیط را برای استارتاپ خود ایجاد کنید، باید با پذیرش همه ایده ها شروع کنید. بهتر است در جلسات از مردم بپرسید که به چه فکر می‌کنند، و همه ایده‌ها را معتبر و ارزش بررسی تلقی کنید – حداقل به طور موقت.

هنگامی که افراد احساس راحتی بیشتری در بیان خود داشته باشند، بازخورد بسیار دقیق تری دریافت خواهید کرد، ایده های متنوع تری برای کار با آنها دریافت خواهید کرد، و افراد زمانی که احساس کنند شنیده می شوند، تمایل بیشتری برای تلاش برای سازمان شما خواهند داشت.

هر استارت آپی متفاوت است

یک نکته مهم در اینجا: هر استارت آپی متفاوت است. آنچه برای یک استارتاپ کار می کند ممکن است برای دیگری کاملاً نامناسب باشد.

به عنوان مثال، در یک محیط کاری، کارمندان ممکن است زمانی که با رنگ‌های روشن، نورپردازی درخشان و موسیقی سرگرم‌کننده احاطه شده‌اند، پیشرفت کنند. در دیگری، کارمندان ممکن است با نور کم، موسیقی پس‌زمینه ملایم و طراحی‌های مینیمال بهترین پیشرفت را داشته باشند.

همه چیز به شما بستگی دارد و اینکه چه نوع کسب و کاری را می خواهید ایجاد کنید و همچنین چه نوع افرادی را استخدام می کنید.

نقش بازخورد کارکنان

یکی از بهترین راه‌ها برای حفظ روحیه و تشویق کارکنان، جمع‌آوری و اقدام در مورد بازخورد کارکنان است.

اگر مطمئن نیستید که آیا محیط کار شما وظیفه حمایت از کسب و کار شما را دارد یا خیر، از کارمندان خود بپرسید که چه فکر می کنند. آنها احتمالاً به شما کمک می کنند تا نقاط قوت و ضعف فعلی خود را کشف کنید تا بتوانید حتی بیشتر به بهینه سازی محیط کار خود ادامه دهید.

با ایجاد یک محیط کار بهتر، شانس موفقیت استارت آپ شما به شدت افزایش می یابد. نه تنها کارگران شما شادتر و درگیرتر خواهند شد، بلکه کل کسب و کار شما نیز شهرت بهتری خواهد داشت. شما یک پایه عملیاتی ایجاد خواهید کرد که کسب و کار شما می تواند برای سال های آینده از آن پیروی کند.

اعتبار تصویر: Fauxels; Pexels; با تشکر!

دینا ریچی

دینا ریچی

ویرایشگر مدیریت در ReadWrite

Deanna مدیر ویرایشگر ReadWrite است. او قبلاً به عنوان سردبیر Startup Grind کار می کرد و بیش از 20 سال تجربه در مدیریت محتوا و توسعه محتوا دارد.