ربات جدید آمازون اسپارو می تواند بیشتر اقلام موجود در فروشگاه همه چیز را اداره کند


آمازون با خودکار کردن بسیاری از کارهای مورد نیاز برای جابجایی کالاها و بسته بندی سفارشات در انبارهای خود، یک امپراتوری تجارت الکترونیک ایجاد کرد. هنوز کار زیادی برای انسان ها در این امکانات وسیع وجود دارد، زیرا برخی از کارها برای ربات ها پیچیده تر از آن است که نمی توانند به طور قابل اعتماد انجام دهند – اما روبات جدیدی به نام اسپارو می تواند تعادلی را که آمازون بین مردم و ماشین ها ایجاد می کند تغییر دهد.

اسپارو برای انتخاب اقلام انباشته شده در قفسه ها یا سطل ها طراحی شده است تا بتوان آنها را در سفارشات برای ارسال به مشتریان بسته بندی کرد. این یکی از دشوارترین کارها در رباتیک انبار است، زیرا اشیاء بسیار متفاوتی وجود دارد که هر کدام دارای شکل، بافت و چکش‌خواری متفاوتی هستند که می‌توانند به طور تصادفی روی هم انباشته شوند. اسپارو این چالش را با استفاده از یادگیری ماشین و دوربین‌ها برای شناسایی اشیاء انباشته شده در سطل زباله و برنامه‌ریزی نحوه گرفتن یکی از آنها با استفاده از یک گیره سفارشی با چندین لوله مکش انجام می‌دهد. آمازون امروز برای اولین بار اسپارو را در کارخانه تولید رباتیک این شرکت در ماساچوست به نمایش گذاشت.

آمازون در حال حاضر در حال آزمایش اسپارو در تاسیساتی در تگزاس است که این ربات در حال مرتب کردن محصولات برای سفارشات مشتریان است. این شرکت می گوید اسپارو می تواند 65 درصد از بیش از 100 میلیون کالای موجودی خود را مدیریت کند. تای بردی، فن‌شناس ارشد آمازون رباتیک، می‌گوید که برد مهم‌ترین چیز در مورد ربات است. او می‌گوید: «هیچ‌کس موجودی‌ای که آمازون دارد را ندارد. اسپارو می‌تواند دی‌وی‌دی، جوراب و جوراب‌ها را بگیرد، اما همچنان با بسته‌بندی شل یا پیچیده دست و پنجه نرم می‌کند.

ساخت ماشین هایی که قادر به انتخاب طیف وسیعی از اشیاء فردی با دقت و سرعت نزدیک به انسان هستند، می تواند اقتصاد تجارت الکترونیک را متحول کند. تعدادی از شرکت های رباتیک، از جمله Berkshire Grey، Righthand Robotics و Locus Robotics، قبلاً سیستم هایی را می فروشند که قادر به چیدن اشیاء در انبارها هستند. Startup Covariant در یادگیری روبات‌ها با مواردی که قبلاً در محل کار ندیده است، تخصص دارد. اما تطبیق توانایی انسان برای کنترل هر شیء به طور قابل اعتماد و با سرعت بالا، برای روبات ها دور از دسترس باقی می ماند. یک انسان معمولاً می تواند حدود 100 کالا در ساعت در یک انبار انتخاب کند. بردی از بیان اینکه اسپارو با چه سرعتی می تواند اقلام را انتخاب کند خودداری کرد و گفت که ربات “همیشه در حال یادگیری است”.

خودکار کردن کار بیشتر در انبارها به طور طبیعی منجر به افکار شبح روبات هایی می شود که انسان ها را جابجا می کنند. تا کنون، رابطه بین رباتیک و کارگران انسانی در محل کار پیچیده تر بوده است. به عنوان مثال، آمازون نیروی کار خود را افزایش داده است، حتی زمانی که اتوماسیون بیشتری را به کار گرفته است، زیرا تجارت آن همچنان به رشد خود ادامه می دهد. به نظر می‌رسد این شرکت نسبت به این تصور که روبات‌ها می‌توانند به انسان‌ها آسیب برسانند، حساس است. در رویداد امروز، این شرکت به کارمندانی که از مشاغل سطح پایین به مشاغل پیشرفته تر رفته بودند توجه کرد. با این حال، داده‌های داخلی به‌دست‌آمده توسط Reveal نشان می‌دهد که کارگران آمازون در تأسیسات خودکار بیشتر آسیب‌های بیشتری را متحمل می‌شوند، زیرا سرعت کار سریع‌تر است. این شرکت ادعا کرده است که رباتیک و سایر فناوری‌ها امکانات آن را ایمن‌تر می‌کند.

وقتی از بردی در مورد جایگزینی کارگر پرسیده شد، گفت که نقش روبات ها اشتباه درک شده است. او گفت: «من آن را جایگزین مردم نمی دانم. «این انسان‌ها و ماشین‌ها هستند که با هم کار می‌کنند – نه انسان‌ها در مقابل ماشین‌ها – و اگر بتوانم به مردم اجازه بدهم روی کارهای سطح بالاتر تمرکز کنند، این پیروزی است.»

ربات‌ها در سال‌های اخیر به‌طور قابل‌توجهی توانمندتر شده‌اند، اگرچه تشخیص تبلیغات تبلیغاتی از واقعیت دشوار است. در حالی که ایلان ماسک و دیگران ربات‌های انسان‌نمای آینده‌نگر را به نمایش می‌گذارند که سال‌ها از مفید بودنشان فاصله دارند، آمازون بی‌سروصدا به دنبال خودکارسازی بخش بزرگی از عملیات خود است. این شرکت تجارت الکترونیک می گوید در حال حاضر بیش از هر شرکتی در جهان سالانه ربات های صنعتی تولید می کند.

استفاده از ربات های صنعتی به طور پیوسته در حال رشد است. در ماه اکتبر، فدراسیون بین‌المللی رباتیک گزارش داد که شرکت‌ها در سراسر جهان 517385 ربات جدید را در طول سال 2021 نصب کرده‌اند که نسبت به سال گذشته 31 درصد افزایش داشته است و رکورد جدیدی برای این صنعت است. بسیاری از این ماشین‌های جدید یا ربات‌های متحرکی هستند که در اطراف کارخانه‌ها و انبارهای حمل کالا می‌چرخند یا نمونه‌هایی از مفهوم نسبتاً جدید ربات‌های “همکاری” هستند که برای کار در کنار انسان‌ها ایمن طراحی شده‌اند. آمازون امسال یک ربات مشارکتی به نام پروتئوس معرفی کرد که قفسه‌های محصولات را در اطراف یک انبار حمل می‌کند و از کارگران انسانی دوری می‌کند.

آمازون در رویداد امروز خود پهپاد جدیدی به نام MK30 را نیز به نمایش گذاشت که قادر به حمل بارهای تا وزن 5 پوند است. آمازون تحویل پهپاد را در لاکفورد، کالیفرنیا و کالج استیشن، تگزاس آزمایش کرده است و می گوید پهپاد جدید و کارآمدتر در سال 2024 وارد خدمت خواهد شد. این شرکت همچنین یک وسیله نقلیه تحویل الکتریکی جدید ساخته شده توسط Rivian را به نمایش گذاشت که شامل سیستم های ایمنی سفارشی برای هشدار برخورد و ترمز خودکار، و همچنین سیستمی به نام Fleet Edge که فیلم‌های نمای خیابان و داده‌های GPS را برای بهبود مسیر تحویل جمع‌آوری می‌کند.