یک استارتاپ گوشت رشد یافته در آزمایشگاه، مهر تایید FDA را دریافت می کند


گوشت پرورشی دارد برای اولین بار برای فروش در ایالات متحده تایید شد. تصمیم سازمان غذا و دارو (FDA) به این معنی است که شرکتی به نام Upside Foods اکنون می‌تواند مرغ‌های ساخته شده از سلول‌های حیوانی واقعی را که در بیورآکتورها رشد می‌کنند، به جای نیاز به کشتار حیوانات زنده بفروشد.

تصمیم مدتها مورد انتظار FDA یک نقطه عطف بزرگ برای صنعت گوشت کشت شده است. در چند سال گذشته، استارت‌آپ‌ها در این فضا، تأسیسات تولیدی در مقیاس کوچک ساخته‌اند و میلیاردها دلار سرمایه‌گذاری خطرپذیر جذب کرده‌اند، اما نتوانسته‌اند محصولات خود را به مردم بفروشند. تا به حال، تعداد کمی از افرادی که برای آزمایش گوشت پرورشی دعوت شده بودند، مجبور بودند معافیت هایی را امضا کنند و اذعان کنند که این محصولات هنوز آزمایشی هستند.

استارت آپ های مختلف بر روی طیف وسیعی از گوشت های کشت شده از جمله گوشت گاو، مرغ، ماهی قزل آلا و ماهی تن تمرکز می کنند. این اطلاعیه فقط در مورد Upside Foods و مرغ پرورشی آن صدق می کند، اگرچه به احتمال زیاد به زودی تاییدیه های دیگری نیز در پی خواهد داشت. محصولات از طریق یک فرآیند FDA به نام به طور کلی به عنوان ایمن (GRAS) تایید شده اند. از طریق این فرآیند، تولیدکنندگان مواد غذایی جزئیات فرآیند تولید خود و محصولی را که ایجاد می‌کند به سازمان غذا و دارو ارائه می‌کنند و هنگامی که سازمان غذا و دارو از ایمن بودن این فرآیند اطمینان پیدا کرد، نامه‌ای «بدون سؤال دیگر» صادر می‌کند.

تصمیم FDA به این معنی است که برای اولین بار، محصولات گوشتی کشت شده برای امتحان در دسترس عموم قرار خواهد گرفت، اگرچه این احتمال وجود دارد که مزه ها به تعداد بسیار کمی از رستوران های انحصاری محدود شود. دومینیک کرن، سرآشپز ستاره دار میشلن، قبلاً اعلام کرده بود که مرغ پرورشی Upside Foods را در رستوران خود Atelier Crenn در سانفرانسیسکو سرو خواهد کرد.

با این حال، آتلیه کرن اولین رستورانی نخواهد بود که گوشت کشت شده را سرو می کند. در دسامبر 2020، رگولاتورهای سنگاپور به مرغ پرورشی از استارت آپ Eat Just مستقر در سانفرانسیسکو چراغ سبز نشان دادند. ناگت های مرغ در رستورانی به نام 1880 فقط برای اعضا فروخته شد و بعداً برای تحویل در دسترس قرار گرفت.

گوشت پرورشی با گوشت های گیاهی متفاوت است زیرا حاوی سلول های حیوانی واقعی است و از نظر تئوری از خود گوشت واقعی قابل تشخیص نیست. سلول ها در ابتدا از یک حیوان جدا می شوند و به خطوط سلولی تبدیل می شوند که سپس منجمد می شوند. نمونه‌های کوچک این رده‌های سلولی را می‌توان به بیوراکتورها (معمولاً مخازن فولادی بزرگ) منتقل کرد، جایی که سلول‌ها از محیط‌های رشد حاوی مواد مغذی مورد نیاز سلول‌ها برای تقسیم تغذیه می‌شوند. هنگامی که سلول ها رشد کردند و به بافت مناسب تمایز یافتند، می توان آنها را برداشت و در محصولات گوشتی کشت شده استفاده کرد.

اما رشد سلول ها به این روش هنوز هم بسیار گران است. استارت‌آپ‌ها هزینه دقیق رشد سلول‌های خود را به طور محکم نگه می‌دارند، اما این احتمال وجود دارد که گوشت خالص کشت شده همچنان چندین برابر هزینه گوشت معمولی باشد. برخی پیش‌بینی‌ها برای تسهیلات آتی نشان می‌دهد که حتی تأسیسات بزرگ نیز گوشت را با هزینه 17 دلار در هر پوند تولید می‌کنند که به قیمت‌های بسیار بالاتر در رستوران‌ها و فروشگاه‌های مواد غذایی تبدیل می‌شود. به دلیل این حق بیمه قیمت، این احتمال وجود دارد که اولین فرآورده های گوشتی کشت شده که در دسترس عموم قرار می گیرد، ترکیبی از سلول های حیوانی و گوشت های گیاهی باشد.