چگونه هوش مصنوعی می تواند به غلبه بر چالش های مدیریت نیروی کار کمک کند


مدیریت نیروی کار هرگز آسان نبوده است. متأسفانه، در چند سال گذشته با ظهور مدل‌های کار دیجیتال ترکیبی و اقتصاد گیگ، این موضوع بسیار پیچیده‌تر شده است. ترکیب این چالش‌ها افزایش جابه‌جایی کارکنان است، زیرا افراد بیشتر و بیشتری به دنبال دستمزدها، مزایا و انعطاف‌پذیری بالاتر شغل خود را ترک می‌کنند.

امروزه سازمان‌ها برای حل این چالش‌ها و امکان مدیریت هوشمندانه‌تر نیروی کار خود به هوش مصنوعی (AI) نگاه می‌کنند. به این دلیل است که مزایایی که هوش مصنوعی می تواند برای یک سازمان مدرن به ارمغان بیاورد قابل توجه است و ارزش سرمایه گذاری را دارد. در واقع، با پیشرفت‌های اخیر در فناوری هوش مصنوعی، هوش مصنوعی اکنون نه تنها تلاش دستی را کاهش می‌دهد، بلکه به طور فعال نیروی کار مدرن را نیز درگیر می‌کند.

نقش هوش مصنوعی در مدیریت نیروی کار مدرن

طی چند سال گذشته، سازمان‌ها در سراسر جهان به نیازهای دیجیتالی رو به رشد برای اداره یک تجارت پی برده‌اند. کارگران مدرن دیگر به وضعیت موجود رضایت ندارند. آنها به طور فزاینده ای طرفدار ابتکارات تحول دیجیتالی سریع هستند که آنها را قادر می سازد از راه دور کار کنند و تجارب بهتر کارمندان را تقویت و توانمند کنند.

نظرسنجی اجرایی و اجرایی فناوری گارتنر در سال 2022 همچنین نشان داد که 48 درصد از مدیران ارشد فناوری هوش مصنوعی و راه‌حل‌های یادگیری ماشین (ML) را به کار گرفته‌اند یا در حال برنامه‌ریزی برای انجام این کار در طول دوازده ماه آینده هستند.

هوش مصنوعی نقشی اساسی در تضمین این نتایج دارد. و یکی از مزایای حیاتی ترکیب هوش مصنوعی در ابزارهای مدیریت نیروی کار این است که به خودکارسازی طیف وسیعی از وظایف و فعالیت‌ها مانند زمان‌بندی، بودجه‌بندی، انطباق، حقوق و دستمزد، توسعه کارکنان و موارد دیگر کمک می‌کند.

هوش مصنوعی همچنین به سازمان ها اجازه می دهد تا از داده های کارکنان برای اهداف مختلف، از تجزیه و تحلیل گرفته تا گزارش دهی و پیش بینی نیازهای آینده، استفاده کنند. یک مثال جالب استفاده از هوش مصنوعی برای تطبیق مهارت های کارمندان فعلی شما با پروژه های بالقوه در حال انجام است.

هوش مصنوعی نقش مهمی در درگیر نگه داشتن کارمندان در محل کار ایفا می کند، به خصوص زمانی که آنها از راه دور کار می کنند. سازمان‌ها همچنین می‌توانند از تجزیه و تحلیل داده‌های مبتنی بر هوش مصنوعی برای ایجاد برنامه‌های استخدام و آموزش سفارشی، ارائه بازخورد عملکرد در زمان واقعی و پشتیبانی از سایر فرآیندهای مدیریت نیروی کار استفاده کنند.

در اینجا برخی از نحوه کمک هوش مصنوعی به سازمان ها برای غلبه بر چالش های مدیریت نیروی کار مدرن آورده شده است.

1. تعیین دقیق منابع مورد نیاز

در هر سازمانی، مدیران و رهبران به ندرت وقت دارند تا بر ایجاد برنامه های دقیق کارکنان تمرکز کنند، که منجر به چندین چالش می شود. این امر منجر به تخصیص بیش از حد و کم کارها و فعالیت‌ها می‌شود که منجر به مسائلی مانند فرسودگی شغلی، اتلاف ساعات کاری یا تأخیر در تکمیل کارها می‌شود که با برنامه‌ریزی دقیق می‌توان از همه آنها جلوگیری کرد.

غلبه بر این چالش ها مستلزم برنامه ریزی استراتژیک است که نیازهای نیروی کار را برای هر کار یا فعالیت در نظر می گیرد. همچنین ارزیابی تأثیر زمان استراحت برنامه ریزی نشده بر برنامه ضروری است. این با یک راه حل مدیریت نیروی کار که از هوش مصنوعی استفاده می کند آسان تر می شود.

این راه‌حل‌ها می‌توانند به‌طور دقیق نیازهای منابع موجود را تجزیه و تحلیل کنند و در عین حال نیازمندی‌های آینده را برای ایجاد برنامه‌های زمانی واقعاً انعطاف‌پذیر در نظر بگیرند. در نتیجه، مدیران می توانند برنامه هایی ایجاد کنند که تخصیص و استفاده از منابع را بهبود می بخشد و به کارکنان اجازه می دهد کار را سریعتر انجام دهند و در عین حال استرس را کاهش دهند.

2. بهبود استفاده از مهارت

کارمندان معمولاً مهارت های مختلفی دارند. مدیران برای استفاده حداکثری از استعدادهای کارکنان خود، باید از استفاده بهینه از مهارت های آنها اطمینان حاصل کنند. با این حال، روش های سنتی مدیریت منابع اغلب نمی توانند به درستی از مهارت ها و زمان کارکنان برای انجام کار استفاده کنند.

در اینجا، راه‌حل‌های تحلیل پیش‌بینی‌کننده مبتنی بر هوش مصنوعی می‌توانند به مدیران اجازه دهند تا کارآمدترین تخصیص منابع را در بین وظایف و فعالیت‌ها بر اساس نیازهای مهارت و زمان مورد نیاز تعیین کنند. هنگامی که با یک ابزار اتوماسیون خدمات حرفه ای ترکیب می شود، مدیران به راحتی می توانند از موقعیت هایی مانند محاسبه نادرست منابع مورد نیاز بر اساس قاطعیت و تصمیمات جدی اجتناب کنند.

3. بهینه سازی هزینه های منابع

برای هر سازمانی، حفظ حداقل هزینه ها برای به حداکثر رساندن سود هر پروژه حیاتی است. متأسفانه، منابع و زمان دو مورد از مهم ترین مؤلفه های هزینه هر پروژه هستند. بنابراین، مدیران باید تعادل خوبی بین داشتن منابع در دسترس برای یک پروژه و زمان بندی مورد نیاز برای تکمیل آن ایجاد کنند. این امر مستلزم درک کامل قراردادها، مهارت ها، در دسترس بودن و سایر عوامل است.

راه حل اتوماسیون خدمات حرفه ای مجهز به هوش مصنوعی تطبیق منابع با تقاضا را آسان تر می کند و در عین حال تمام معیارهای هزینه و زمان لازم را برآورده می کند. در نتیجه، مدیران می توانند به سرعت منابع مناسب را با هزینه های مناسب به پروژه ها اختصاص دهند تا کار را به موقع و در چارچوب بودجه انجام دهند. این امر تحویل به‌موقع را تضمین می‌کند و سازمان را قادر می‌سازد تا در زمان و تلاشی که در غیر این صورت تلف می‌شد، صرفه‌جویی کند.

4. بهبود بهره وری نیروی کار

بهره وری نیروی کار یک معیار بسیار مهم برای هر سازمانی است زیرا به طور مستقیم با تحویل پروژه و درآمد مرتبط است. به این ترتیب، سازمان ها باید آنچه را که لازم است برای بهبود سطح بهره وری کلی نیروی کار خود انجام دهند. کارمندانی که در برنامه‌های خود انعطاف‌پذیری بیشتری دارند و بر اساس اولویت‌هایشان کار می‌کنند، بهره‌وری بیشتری دارند.

راه حل های مدیریت نیروی کار مبتنی بر هوش مصنوعی می توانند نقشی اساسی در بهبود بهره وری ایفا کنند. این راه حل ها می توانند از تغییرات ناگهانی برنامه جلوگیری کنند و مهارت ها و صلاحیت ها را هنگام تخصیص منابع به وظایف در نظر بگیرند. همه این قابلیت‌ها بر روحیه کارکنان و سطوح بهره‌وری تأثیر مثبت می‌گذارند و در بلندمدت به نفع سازمان هستند.

5. کاهش گردش مالی کارکنان

سازمان ها می توانند با استفاده از راه حل های مدیریت نیروی کار مبتنی بر هوش مصنوعی، زمان بندی انعطاف پذیر را با برنامه ریزی استراتژیک نیروی کار ترکیب کنند. این به کارمندان اجازه می دهد که تا حد ممکن کارآمدتر و همچنین مطابق با ترجیحات خود کار کنند. به عنوان مثال، مدیران می توانند اطمینان حاصل کنند که کارمندان خود به شیفت های کاری که دوست دارند می رسند، اطمینان حاصل کنند که هر کارمند به اندازه کافی مرخصی دارد و غیره.

بنابراین، کارکنان این توانایی را به دست می‌آورند که در صورت نیاز، شیفت‌ها را عوض کنند یا مرخصی بگیرند، بدون اینکه تأثیری بر توانایی سازمان الکترونیکی برای ارائه پروژه‌هایش بگذارند. علاوه بر این، بهینه‌سازی برنامه‌های کاری با هوش مصنوعی انعطاف‌پذیری بالاتری را ارائه می‌دهد و به کارمندان اجازه می‌دهد بیشتر درگیر و از شغل خود راضی باشند. در نتیجه، کمتر احتمال دارد که سازمانی را که در جستجوی شغل جدید است، ترک کنند، که منجر به تعداد گردش مالی کمتر می شود.

6. انجام ارزیابی های عملکرد منصفانه

هوش مصنوعی می‌تواند در جنبه‌های مختلف مدیریت نیروی کار فراتر از برنامه‌ریزی صرف کارکنان، کاربرد بسیار زیادی داشته باشد. از آنجایی که این راه حل ها به اندازه کافی قدرتمند برای تجزیه و تحلیل حجم وسیعی از داده ها هستند، می توانند در ارزیابی عملکرد بسیار مفید باشند. این راه حل ها بینش دقیقی از عملکرد کارکنان ارائه می دهند و مدیران را قادر می سازند تا نیروی کار خود را به طور منصفانه ارزیابی کنند.

همانطور که می دانید، سوگیری یکی از بزرگترین نگرانی ها در مورد ارزیابی عملکرد کارکنان است و راه حل های مبتنی بر هوش مصنوعی را انتخاب بهتری می کند. مزیت کلیدی استفاده از هوش مصنوعی در ارزیابی عملکرد این است که این راه حل ها می توانند ذهنیت را کاهش دهند و سوگیری را حذف کنند. راه حل های مبتنی بر هوش مصنوعی از داده های واقعی و کامل برای ایجاد بینش در عملکرد استفاده می کنند. علاوه بر این، از آنجایی که هوش مصنوعی کل فرآیند را اداره می کند، فرآیند بررسی کاملاً شفاف و عینی است و جایی برای تعصبات شخصی مدیران و سرپرستان باقی نمی گذارد.

ارزیابی منصفانه مهم است. کارمندان می خواهند ارزیابی هایشان صرفاً بر اساس کارشان باشد. هنگامی که تلاش های آنها به طور عینی بررسی می شود، روحیه کارکنان به طور قابل توجهی بهبود می یابد، که منجر به سطح مشارکت و رضایت بالاتری می شود. مدیران همچنین از ارزیابی‌های منصفانه سود می‌برند و به آنها تصویر واضح‌تری از رفتار و انگیزه‌های کارکنان می‌دهند.

7. ساده سازی پردازش حقوق و دستمزد

حقوق و دستمزد یک فرآیند بسیار پیچیده است. این فقط در مورد اطمینان از پر شدن و ارسال به موقع برگه های زمانی نیست. چندین محاسبات دخیل هستند و دقت این محاسبات از اهمیت بالایی برخوردار است. هر گونه اشتباه در محاسبه حقوق و دستمزد می تواند منجر به ناراضی بودن کارکنان شود و حتی سازمان را در معرض خطر دادخواهی پرهزینه قرار دهد.

با هوش مصنوعی، سازمان ها می توانند محاسبات حقوق و دستمزد را به صورت خودکار انجام دهند و از دقیق بودن آنها اطمینان حاصل کنند. این راه‌حل‌ها می‌توانند از داده‌های زمان و نرخ‌های پرداخت برای تحویل سریع داده‌های پرداخت صحیح به تیم حقوق و دستمزد استفاده کنند. علاوه بر این، پردازش حقوق و دستمزد را می توان با حذف تلاش دستی بسیار سریعتر انجام داد که منجر به پرداخت به موقع برای کارکنان شما می شود.

8. اطمینان از رعایت حقوق و دستمزد

رعایت حقوق و دستمزد برای هر سازمانی کاملا ضروری است. عدم رعایت کلیه قوانین و مقررات قابل اجرا می تواند منجر به مسئول شدن سازمان در قبال جریمه های سنگین و دعوی قضایی شود. در عین حال، تصور ضعیفی از یک سازمان در بین کارمندان و مشتریان خود ایجاد می کند که می تواند به کسب و کار آن آسیب برساند.

با این حال، قوانین حقوق و دستمزد می تواند برای سازمانی که آماده نیست چالش برانگیز باشد. قوانینی هم در سطح ایالتی و هم در سطح فدرال وجود دارد – و این مسئولیت یک سازمان است که تعیین کند کدام یک از این قوانین برای تجارت خاص آنها اعمال می شود.

هوش مصنوعی می تواند کارهای سنگین را از طرف یک سازمان انجام دهد. راه حل های مبتنی بر هوش مصنوعی می توانند به راحتی این قوانین را در طول محاسبات حقوق و دستمزد اعمال کنند و اطمینان حاصل کنند که نرخ های مالیاتی لازم و سایر موارد در نظر گرفته شده است. این امر انطباق با حقوق و دستمزد را بسیار آسان تر می کند.

9. ساده کردن فرآیندهای استخدام

فرآیند استخدام یکی از مهم‌ترین حوزه‌های مدیریت نیروی کار است که می‌توان آن را با پیاده‌سازی راه‌حل‌های مبتنی بر هوش مصنوعی بهبود بخشید. به خوبی ثابت شده است که استخدام برای هر موقعیتی مستلزم تلاش و زمان قابل توجهی است. با راه حل های مبتنی بر هوش مصنوعی، استخدام کنندگان می توانند به سرعت زمان و تلاش مورد نیاز برای یافتن نامزدهای مناسب را کاهش دهند.

این راه حل ها برای دسته بندی سریع رزومه های متعدد و شناسایی مناسب ترین نامزدها بر اساس معیارهای تعیین شده مانند موقعیت مکانی، مهارت ها و تجربه طراحی شده اند. فناوری‌های پیشرفته مبتنی بر هوش مصنوعی، مانند پردازش زبان طبیعی، به افزایش دقت کمک می‌کنند. این منجر به اشتباهات کمتر در طول فرآیند استخدام می شود که نگرانی کمتری برای تیم منابع انسانی است.

بر اساس شاخص جهانی پذیرش هوش مصنوعی IBM در سال 2022، 35 درصد از شرکت های مورد بررسی اظهار داشتند که در حال حاضر از هوش مصنوعی در تجارت خود استفاده می کنند. علاوه بر این، 42 درصد از شرکت ها در حال حاضر در حال بررسی هوش مصنوعی برای استفاده از آن در کسب و کار خود هستند. در همین گزارش ذکر شده است که 30 درصد از متخصصان جهانی در حال حاضر از ابزارهای اتوماسیون مبتنی بر هوش مصنوعی برای صرفه جویی در زمان استفاده می کنند.

نتیجه

همه این آمارها بر اهمیت روزافزون ابزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی در مدیریت نیروی کار مدرن تأکید می کند. استفاده از هوش مصنوعی برای هدایت مدیریت استراتژیک کارکنان شما می تواند کارایی کلی را افزایش دهد و در عین حال سازمان ها را قادر می سازد در مسیر درست باقی بمانند.

اعتبار تصویر برجسته: عکس از Kampus Production; Pexels; متشکرم!

آرپان پاترا

آرپان پاترا

آرپان پاترا در حال حاضر در Replicon به عنوان مدیر بازاریابی محتوا مشغول به کار است. او از کتاب‌های خوب، سفر و نوشتن در زمینه‌های مختلف، از قهوه گرفته تا فناوری لذت می‌برد.