یکی از شرکت‌ها می‌گوید کریپتو و بلاک چین کلید Web3 برای تضمین آینده پرداخت‌ها خواهند بود


جلسات درخواستی از اجلاس Low-Code/No-Code را بررسی کنید تا بیاموزید چگونه با ارتقاء مهارت و مقیاس‌بندی توسعه‌دهندگان شهروند، نوآوری موفقیت‌آمیز و دستیابی به کارایی داشته باشید. الان ببین.


Web3 قرار است به تکرار بعدی اینترنت تبدیل شود. و در حالی که مدتی است در افق بوده است، باید دید که چگونه به نظر می رسد و چگونه عمل می کند.

با این حال، در حالی که هنوز هیچ تعریف سفت و سختی وجود ندارد، چندین اصل اصلی ایجاد آن را هدایت می کنند.

قابل توجه است که غیرمتمرکز خواهد بود – مالکیت آن به جای کنترل شدن توسط تعداد انگشت شماری از شرکت های بزرگ توزیع می شود. بدون مجوز – ارائه دسترسی برابر؛ و غیر قابل اعتماد – برخلاف کنترل توسط یک مقام مرکزی، شرکت کنندگان باید به یک اجماع برسند.

همچنین پرداخت های بومی خواهد داشت. یعنی ارز دیجیتال – برخلاف زیرساخت بانکداری سنتی.

رویداد

اجلاس امنیت هوشمند

نقش حیاتی AI و ML در امنیت سایبری و مطالعات موردی خاص صنعت را در 8 دسامبر بیاموزید. امروز برای پاس رایگان خود ثبت نام کنید.

اکنون ثبت نام کنید

اما کریپتو، همانطور که همه ما می دانیم، چندین چالش امنیتی مهم داشته است.

ددی لاوید، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل پلت فرم تشخیص و پاسخ خودکار CyVers، گفت: «در نهایت، Web3 یک اکوسیستم جوان و در حال تکامل است. ما تنها در ابتدای ایجاد زیرساخت های آن هستیم – اما یکی از چالش های اصلی Web3 سرقت دارایی ها است.

CyVers به ​​دنبال رفع این مشکل با پلتفرم پیشگیری و شناسایی بلادرنگ خود بوده است. برای کمک به پیشبرد این ماموریت، شرکت امروز 8 میلیون دلار سرمایه به رهبری Elron Ventures دریافت کرد.

لاوید گفت، در نهایت، هدف این است که «استانداردهای امنیت سایبری فعال Web3 را به مؤسسات مالی بیاوریم».

قدرت بلاک چین

Web3 در هسته خود از بلاک چین، ارزهای رمزنگاری شده و توکن های غیرقابل تعویض (NFT) استفاده می کند تا مالکیت را در دست کاربران قرار دهد.

بلاک چین یک پایگاه داده توزیع شده از بلوک هایی است که از طریق رمزنگاری به هم مرتبط شده اند. این دفتر کل دیجیتال غیرمتمرکز، توزیع‌شده و عمومی، تراکنش‌ها را در بسیاری از رایانه‌ها ثبت می‌کند، به طوری که سوابق را نمی‌توان بدون اجماع شبکه یا تغییر هر بلوک بعدی به‌طور عطف به ماسبق تغییر داد.

لاوید گفت که به عنوان سریع‌تر، ارزان‌تر، قابل ردیابی، تغییر ناپذیر و جهانی ستایش می‌شود، به گفته لاوید، این سیستم مالی بعدی خواهد بود – اما مانند خود Web3، این فناوری هنوز در روزهای اولیه خود است.

اما بسیاری از همان ابتدا نسبت به ارزهای دیجیتال شک داشتند – و موجی از جنایات مبتنی بر ارزهای دیجیتال تنها به تشدید آن کمک کرده است. سرقت دارایی های دیجیتال در سال 2022 به 22 میلیارد دلار افزایش یافت که 95 درصد از دارایی های سرقت شده در بخش مالی غیرمتمرکز (DeFi) اتفاق افتاد.

اخیراً هک‌های پرطرفدار – به تعداد صدها میلیون – شامل PolyNetwork، Ronin Bridge و Wormhole هستند.

پل های زنجیره ای، انتقال دارایی های دیجیتال و اطلاعات حساس را بین بلاک چین های مستقل امکان پذیر می کند. تنها در سال جاری، هک‌های پل زنجیره‌ای متقاطع بیشترین سرمایه‌های ارزهای دیجیتال به سرقت رفته را به خود اختصاص داده‌اند. اخیراً بیش از 1 میلیارد دلار از طریق چنین هک هایی تلف شده است.

لاوید خاطرنشان کرد که از زمان هجوم ارزهای دیجیتال در سال 2020، بازار با مجموعه ای از عوامل دست و پنجه نرم می کند: نقدینگی، نوسانات، برنامه های کاربردی بیش از حد، ورشکستگی، سهل انگاری، کلاهبرداری و سرقت رایج، سوء مدیریت کلی و عدم اعتماد معامله گران.

او گفت: «اعتماد به کریپتو سخت‌تر از همیشه است.

تشخیص در زمان واقعی

با این حال، انتظار می‌رود که بازار جهانی ارزهای دیجیتال تا سال 2030 به 12 میلیارد دلار برسد و نرخ رشد ترکیبی سالانه (CAGR) تقریباً 12 درصد از سال 2022 را ثبت کند. و طبق یک برآورد، انتظار می‌رود بازار فناوری بلاک چین تا 1.59 تریلیون دلار افزایش یابد. 2030، ثبت CAGR 87٪.

پلتفرم هایی مانند CyVers در نتیجه ظهور کرده اند. لاوید توضیح داد که پلت فرم نرم افزار به عنوان سرویس (SaaS) این شرکت به شناسایی فعالیت های مجرمانه کمک می کند و اطلاعاتی را در زمان واقعی برای متوقف کردن آن ارائه می دهد. بدون عامل است و نیازی به استقرار ندارد و می تواند به سرعت از طریق یک API یا افزونه ادغام شود.

لاوید گفت: تیم‌های انطباق، تقلب و ریسک می‌توانند به طور خودکار حوادث را در کل سطح حمله کریپتو شناسایی کرده و به آن پاسخ دهند. CyVers می‌تواند تراکنش‌های غیرقانونی را مسدود کرده و وجوه دزدیده شده را پس از شناسایی حمله – و قبل از تغییر ناپذیر شدن آنها در بلاک چین، بازگرداند.

لاوید گفت این پلتفرم از هوش مصنوعی (AI) و یادگیری ماشین (ML) برای تشخیص وجود الگوی فعالیت‌ها، الگوها یا رفتارهای مجرمانه غیرعادی یا مشکوک استفاده می‌کند. یادگیری نمایش نمودار یا جاسازی گراف، اطلاعات ساختاری را از شبکه‌ها استخراج می‌کند، در حالی که یادگیری بازنمایی، ML مبتنی بر نمودار، تشخیص و تجسم ناهنجاری مبتنی بر شبکه را قادر می‌سازد.

لاوید توضیح داد که در یک فرآیند غربالگری، آدرس‌ها در برابر فهرست رد کردن آدرس‌هایی که سیستم به عنوان مشکل‌دار علامت‌گذاری کرده است، بررسی می‌شود. این لیست بر اساس استخراج و تجزیه و تحلیل تاریخچه تراکنش ها در شبکه های مختلف بلاک چین، رویدادهای قرارداد هوشمند، گزارش ها، توابع و سایر متغیرها است. سپس با داده های منابع عمومی ترکیب می شود.

سپس CyVers تصمیم فوری در مورد تایید یا رد یک تراکنش می گیرد و سپس گزارشی در مورد توضیح تصمیم و یافته ها و همچنین امتیاز ریسک تراکنش ها و اقدامات اصلاحی پیشنهادی صادر می شود.

لاوید گفت که این شرکت از لیست سیاه، حسابرسی کد، و ردیابی وجوه، شناسایی حملات سایبری و انجام اقدامات اصلاحی در چند میلی ثانیه دور می شود.

CyVers که در اوایل سال 2022 توسط Meir Dolev و Lavid (که دارای 11 حق ثبت اختراع در تشخیص خودکار ناهنجاری است) تأسیس شد، به موسسات مالی، بانک ها، ارائه دهندگان کیف پول، شرکت های پروتکل مالی غیرمتمرکز، متولیان و صرافی ها خدمات می دهد.

Web3 قابل اعتماد و شفاف

در مورد مزایای خود Web3، لاوید خاطرنشان کرد که شرکت‌های متمرکز مانند فیس‌بوک، گوگل و اپل به میلیون‌ها نفر کمک کرده‌اند تا به اینترنت فعلی بپیوندند و در عین حال زیرساختی را ایجاد کنند که بر روی آن اجرا می‌شود. با این حال، این به تعداد انگشت شماری از نهادهای متمرکز در بخش‌های وسیعی از اینترنت پایگاه داده است و «به‌طور یک‌جانبه تصمیم می‌گیرند» چه چیزی باید مجاز باشد و چه چیزی نباید مجاز باشد.

او گفت: «امروزه شرکت‌های بزرگ فناوری وب را در انحصار خود درآورده‌اند. اما Web3 غیرمتمرکز است، به این معنی که کاربران آن را می‌سازند، کار می‌کنند و مالک آن هستند.

لاوید می‌گوید: «روش دیگری که می‌توان به آن نگاه کرد Web2 اینترنت داده است و Web3 اینترنت ارزش‌ها است.»

و CyVers قصد دارد به فعال کردن آن کمک کند. همانطور که Elik Etzion، شریک مدیریت Elron Ventures، سرمایه گذار CyVers، اظهار داشت: “ما با هم دنیایی از یک Web3 قابل اعتماد و شفاف را ایجاد می کنیم.”

ماموریت VentureBeat این است که یک میدان شهر دیجیتال برای تصمیم گیرندگان فنی باشد تا دانشی در مورد فناوری سازمانی متحول کننده کسب کنند و معامله کنند. جلسات توجیهی ما را کشف کنید.