فناوری‌های هوش مصنوعی و بلاک چین به سازمان‌ها برای مدیریت تیم‌های توزیع‌شده قدرت می‌دهند


جلسات درخواستی از اجلاس Low-Code/No-Code را بررسی کنید تا بیاموزید چگونه با ارتقاء مهارت و مقیاس‌بندی توسعه‌دهندگان شهروند، نوآوری موفقیت‌آمیز و دستیابی به کارایی داشته باشید. الان ببین.


همه گیری COVID-19 راه را برای کار از راه دور و تیم های توزیع شده باز کرده است. این مدل کار ترکیبی نحوه ارائه ارزش افراد برای یک شرکت در هر کجای جهان را تغییر داد. اما از آنجایی که ما با مشکلاتی در رابطه با رکود اقتصادی روبه‌رو هستیم – از استعفای بزرگ گرفته تا موج اخراج‌ها و توقف استخدام‌ها که صنعت فناوری را تحت تأثیر قرار می‌دهد – فضای کسب‌وکار کنونی از شرکت‌ها می‌خواهد که سریع‌تر با مدل‌های کاری روان‌تر سازگار شوند که می‌تواند مدیریت و مدیریت را به شدت بهبود بخشد. تیم ها و همچنین افزایش بهره وری کار و بهره وری.

از شرکت‌های بزرگ گرفته تا استارت‌آپ‌ها، صنعت فناوری ایالات متحده در طول سال 2022 متحمل اخراج‌های متعددی شده است زیرا رکود اقتصادی فعلی ناشی از ترس از رکود اقتصادی آتی است. اما به همین دلیل است که شرکت ها برای بقا باید چابک تر باشند. سیستم های قدیمی مانند استخدام سنتی، استراتژی های مدیریت تیم و هفته کاری 9 تا 5 ساعته و 40 ساعته برای پاسخگویی به نیازهای کاری که همیشه در حال تحول هستند کافی نیستند.

اما فقط این نیست که به کارمندان خود بگویید که می توانند از خانه کار کنند. تغییرات سازمانی برای جمع‌آوری و مدیریت مؤثر تیم‌های توزیع‌شده مورد نیاز است تا از فرصت‌های جدیدی که ارائه می‌کنند بیشترین بهره را ببرند.

شرکت های مقاوم در برابر تغییر باید به طور مستمر در پرتو رکود اقتصادی پیشرفت کنند

شرکت‌ها و سازمان‌ها در سطح جهانی، حتی آن‌هایی که قبلاً در برابر تغییرات مقاوم بودند، چاره‌ای جز تکامل و ادامه رشد در میان چالش‌های پس از کووید ندارند. با اتخاذ مدل تیم های توزیع شده، آنها می توانند با یافتن انواع استعدادها و مجموعه مهارت ها در سراسر جهان از کمبود استعداد فعلی فراتر بروند. شرکت‌ها می‌توانند از ارزشی که فریلنسرها و کارگران خانه‌نشین می‌توانند ارائه دهند، استفاده کنند تا محصولات، خدمات و راه‌حل‌های برتر و نوآورانه برای کسب‌وکار خود ارائه دهند.

رویداد

اجلاس امنیت هوشمند

نقش حیاتی AI و ML در امنیت سایبری و مطالعات موردی خاص صنعت را در 8 دسامبر بیاموزید. امروز برای پاس رایگان خود ثبت نام کنید.

اکنون ثبت نام کنید

با این حال، زمانی که تیم‌های توزیع‌شده شما پیچیده‌تر می‌شوند و مدیران کمتر دیده می‌شوند، چالش‌های مدیریتی وجود دارد. شرکت ما با دانشگاه استنفورد و دانشگاه کالیفرنیا، برکلی برای مطالعه «تنوع گفتمانی» بین اعضای تیم کار کرد، که به تفاوت‌های آنها اشاره می‌کند و اینکه چگونه این دیدگاه‌های مختلف می‌توانند به شکل‌دهی ایده‌ها، برنامه‌ها و استراتژی‌ها برای موفقیت یک پروژه کمک کنند. این تنها یکی از ده ها عاملی است که می تواند به موفقیت یا شکست یک تیم یا پروژه کمک کند.

در واقع، تیم‌های توزیع‌شده پیچیده هستند و مدیریت تیم‌ها وقتی آنها را نمی‌بینید، به‌ویژه با شرکت‌های سنتی، بسیار دشوار است. اما راهی برای مدیریت و نظارت موثر بر تیم های توزیع شده وجود دارد.

پیشرفت نوآوری با هوش مصنوعی: مهارت های سخت و نرم را اندازه گیری کنید، تیم ها را هم تراز کنید و پروژه ها را پیگیری و مدیریت کنید

سنجش مهارت‌های سخت و نرم اعضای تیم، اختصاص دادن آنها به تیم‌های مربوطه و مدیریت و همسوسازی آن تیم‌ها نیازمند فرآیندها و ده‌ها نقطه داده است. مدیران دیگر نمی‌توانند سر خود را به داخل اتاقک ببرند تا همسویی تیم را بررسی کنند، اما می‌توانند از هوش مصنوعی (AI) برای هماهنگ کردن همه این عوامل استفاده کنند.

در داخل سازمان ما تیم هایی متشکل از استعدادها در نقاط مختلف جهان داریم که واقعاً خوب با هم کار می کنند، ضرب الاجل ها را رعایت کرده اند و در پروژه هایی که انجام می دهند، سطح بهره وری و میزان موفقیت بالاتری دارند. با استفاده از یک پلتفرم مدیریت پروژه که توسط هوش مصنوعی طراحی شده است، می‌توانیم داده‌های مربوط به تمام فریلنسرها و صدها نقطه تصمیم را در سراسر نقشه راه پروژه ردیابی کنیم. هوش مصنوعی کل پروژه را ردیابی می کند، داده ها را پردازش می کند و بر این اساس به مدیران پروژه هشدار می دهد.

به عنوان مثال، ما حضور تنوع گفتمانی را در تیم های توزیع شده در هر مرحله از پروژه دنبال می کنیم. هوش مصنوعی به جمع‌آوری فریلنسرها در تیم‌ها بر اساس نقاط داده‌ای تنوع گفتمانی که پردازش شده‌اند کمک می‌کند، بنابراین تناسب پروژه و شیمی تیم را بهینه می‌کند. سپس سطح همسویی یا واگرایی را در هر مرحله ردیابی می کند – به مدیران پروژه اجازه می دهد تفکر متنوع را در طول مراحل ایده پردازی افزایش دهند و از همسویی بهتر در طول مراحل برنامه ریزی و اجرای پروژه پشتیبانی کنند.

بسته به اهداف پروژه، تیم ها اکنون شانس بیشتری برای انجام پروژه به موقع و با بودجه کمتر دارند. مدیران پروژه می‌توانند به‌طور مؤثر فریلنسرها و تیم‌ها را مدیریت کنند و به جلوگیری از مشکلات قبل از بروز و تأثیر بر جدول زمانی یا بودجه کمک کنند.

Web3 و سازمان‌ها: چگونه سازمان‌های مستقل غیرمتمرکز (DAO) می‌توانند به بهبود روش کار ما کمک کنند

یکی دیگر از مدل های کاری انعطاف پذیر که می تواند اقتباس شود، سازمان غیرمتمرکز مستقل یا DAO است. DAO یک ساختار سازمانی دموکراتیک مبتنی بر بلاک چین است که در آن افراد جمع می شوند و روی یک هدف مشترک با یک حساب مالی مشترک کار می کنند. این شرکت به یک تعاونی دیجیتال تشبیه شده است، اما همه اعضا دارای حق رای و حکومت برابر هستند.

DAO ها از فناوری بلاک چین و قراردادهای هوشمند برای ایجاد قوانینی استفاده می کنند که پس از برآورده شدن شرایط به طور خودکار قابل اجرا هستند. شرکت‌ها می‌توانند از ارزش DAO استفاده کنند، زیرا می‌تواند از کارهای ناهمزمان و کشسان پشتیبانی کند و تیم‌ها را در هر کجای دنیا که هستند توانمند کند.

ما می بینیم که بزرگترین زمینه های موفقیت با استفاده از مدل ها “DAO های ترکیبی” نامیده می شوند که بهترین بخش های مدیریت سنتی را می گیرند و آنها را با ویژگی های DAO تقویت می کنند.

DAO ها مجبور نیستند جایگزین شرکت های سنتی شوند. آنها را می توان به عنوان یک ساختار سازمانی برای تیم اختصاصی یک شرکت متشکل از افراد همفکر که روی پروژه یا هدف یکسانی کار می کنند، تطبیق داد. این ساختار می تواند محدود به زمان باشد و پس از اتمام پروژه و تکمیل آن منحل شود. این چیزی شبیه یک شرکت کوچک در داخل یک شرکت ایجاد می کند که سرعت انجام یک پروژه را افزایش می دهد. هر عضو DAO سهمی در پروژه دارد، مانند هر عضو دیگری دارای حق رای و مسئولیت سنگینی است و پس از اتمام پروژه می تواند از پروژه خارج شود.

این ایده کاملاً بر خلاف باور سنتی است که کارمندان برای ارائه ارزش واقعی باید چندین دهه با یک شرکت کار کنند. در عوض، مدل DAO می تواند کارگران آزاد و قراردادی را جذب کند که علاقه مند به مشارکت در پروژه خاص و سپس ادامه کار هستند. این یک مثال عالی از ارزشی است که تیم های توزیع شده می توانند ارائه دهند و چگونه می توانند استعدادهای خاص پروژه را جذب کنند.

همانطور که در شرایط نامطمئن اقتصادی جهانی به جلو می رویم، شرکت ها باید سریعاً روی پای خود حرکت کنند و مدل های کاری سیال بیشتری را بررسی کنند که بتواند خواسته های تجاری آنها را برآورده کند و طول عمر سازمان را تضمین کند. تطبیق مدل‌های نوآورانه برای کار، و استفاده از فناوری جدید برای اجرای صحیح آن مدل‌ها، به هر شرکتی کمک می‌کند حتی در زمان‌های تاریک مانند رکود اقتصادی سرپا بماند.

کوری هایمل مدیر بلاک چین در گیگستر.

DataDecisionMakers

به انجمن VentureBeat خوش آمدید!

DataDecisionMakers جایی است که کارشناسان، از جمله افراد فنی که کار داده را انجام می دهند، می توانند بینش ها و نوآوری های مرتبط با داده را به اشتراک بگذارند.

اگر می‌خواهید درباره ایده‌های پیشرفته و اطلاعات به‌روز، بهترین شیوه‌ها و آینده فناوری داده و داده مطالعه کنید، به ما در DataDecisionMakers بپیوندید.

شما حتی ممکن است در نظر داشته باشید که مقاله ای از خودتان ارائه دهید!

از DataDecisionMakers بیشتر بخوانید