AI Arena با آموزش و مبارزه با جنگجویان هوش مصنوعی به بازیکنان آموزش می دهد


آیا جلسه ای از GamesBeat Summit Next 2022 را از دست داده اید؟ همه جلسات اکنون برای مشاهده در کتابخانه درخواستی ما در دسترس هستند. برای شروع تماشا اینجا را کلیک کنید.


ماموریت ArenaX Lab آموزش مردم در مورد هوش مصنوعی و الهام بخشیدن به آنها برای تبدیل شدن به توسعه دهندگان هوش مصنوعی است. این یک بازی مبارزه با هوش مصنوعی با نام AI Arena ایجاد کرده است تا این هدف را زنده کند.

این شرکت معتقد است که انسان‌ها هنوز با حضور هوش مصنوعی سازگار نشده‌اند، بنابراین یک بازی ایجاد کرد که در آن انسان‌ها می‌توانند شخصیت‌های هوش مصنوعی را آموزش دهند و سپس آنها را در یک بازی مبارزه‌ای سبک Smash Bros آزاد کنند. هدف آزمایشگاه ArenaX آموزش بازیکنان و پاداش تلاش های آنها با توکن های غیرقابل تعویض (NFT) است. توسعه دهندگان امیدوارند که مخاطبان بالقوه را به سمت آموزش و علاقه مندان به NFT گسترش دهند.

این شرکت برای ساخت بازی‌های مستقل در سال ۲۰۱۸ توسط سه بنیانگذار: براندون داسیلوا، دیلان پریرا و وی زی تأسیس شد.

پس از کشف NFTها در سال 2020، آنها متوجه شدند که اینها اساساً “ظروف” هستند که می توانند هر کالای دیجیتالی با ارزشی را در خود جای دهند. این جرقه ایده پیچیده کردن هوش مصنوعی در NFTها را برانگیخت که سفر خود را در توسعه AI Arena آغاز کردند. آنها احساس کردند این بازی می تواند سرگرم کننده باشد، بازیکنان را آموزش دهد و استعدادهای جدید هوش مصنوعی را رشد دهد.

ArenaX Labs در سال 2021 با سرمایه گذاری اولیه 5 میلیون دلاری به رهبری Paradigm با مشارکت Framework تشکیل شد. امروزه این شرکت به تیمی متشکل از 20 نفر از سراسر جهان تبدیل شده است.

AI Arena یک بازی است که بر اساس همکاری انسان و هوش مصنوعی ساخته شده است. این شرکت گفت که این ترکیب فرانکشتاین بین Super Smash Bros و Mario Maker است، اما با شخصیت‌های “هوشمند”.

چگونه کار می کند

AI Arena هوش مصنوعی آموزش دیده توسط انسان را در یک جنگنده سکوی مقابل یکدیگر قرار می دهد.

در AI Arena، گیمرها می توانند NFT های مجهز به هوش مصنوعی را در یک بازی مبارزه با پلتفرم PvP خریداری کرده، آموزش دهند و بجنگند. هدف این است که حریف خود را از یک پلت فرم جدا کنید.

بازیکنان می توانند شخصیت های NFT را خریداری کرده، آموزش دهند، و با هوش مصنوعی مبارزه کنند. انسان‌ها از طریق فرآیندی به نام یادگیری تقلید به این شخصیت‌ها کمک می‌کنند که در آن هوش مصنوعی با مشاهده اعمال انسان مهارت‌ها را یاد می‌گیرد. به نوبه خود، بازیکن می‌تواند توانایی‌های هوش مصنوعی را از طریق «بازرس هوش مصنوعی» ارزیابی کند و نقاط ضعفی را که به‌عنوان حوزه‌های تمرکز آموزش برای بهبودهای آینده عمل می‌کنند، مشخص کند. از آنجا، بازیکنان “وارد” هوش مصنوعی خود می شوند تا با سایر هوش مصنوعی ها در عرصه مبارزه کنند. این نبردهای هوش مصنوعی مستقل هستند و محتوای ویدیویی ایجاد می کنند که به گفته شرکت شما را در لبه صندلی خود قرار می دهد.

هنگامی که احساس کردید شخصیت شما آماده مبارزه است، NFT را برای رقابت به میدان مسابقه ارسال می کنید. سپس نوبت شماست که بنشینید و عمل را تماشا کنید. NFT شما به طور مستقل با مخالفان نزدیک به سطح مهارت خود مبارزه می کند. هدف از این بازی آموزش قدرتمندترین AI NFT، صعود به جدول امتیازات جهانی و کسب جوایز در توکن های بومی به نام Neurons یا $NRN است.

AI Arena گفت بازی آسان است اما تسلط بر آن سخت است. این بازی به دنبال آموزش هوش مصنوعی بهتر است و یک حلقه رقابتی بی نهایت ایجاد می کند. AI Arena عموم مردم، گیمرها، مهندسان هوش مصنوعی و محققان را گرد هم می‌آورد تا مهارت‌های خود را به رخ بکشند، در رقابت شدید شرکت کنند و جوایز بومی Web3 را دریافت کنند.

شخصیت‌های NFT با ویژگی‌های جنگی «متولد» می‌شوند که تغییر نمی‌کنند. این به بازیکن انسانی است که هوش مصنوعی را آموزش می‌دهد تا این ویژگی‌ها را در نظر بگیرد و به مبارزان کمک کند تا نقاط قوت را به حداکثر برسانند و در عین حال نقاط ضعف را به حداقل برسانند.

استعداد آراستگی

AI Arena
AI Arena مانند Smash است.

این شرکت گفت که بازی و فلسفه آن را در جامعه اولیه خود آزمایش کرده است. در طی یکی از آزمایش‌های اولیه بتا، یک بازیکن خاص، Jelo از Anambra، نیجریه، رقابت را تغییر داد. جلو با نداشتن تجربه قبلی در زمینه هوش مصنوعی و رویارویی با رقبایی که قبلاً کمی تجربه داشتند، به سرعت گیم پلی و هوش مصنوعی را شروع کرد.

در حالی که بیشتر بازیکنان به یک استراتژی تمرینی و سبک مبارزه مشابه در بازی همگرا می شدند، Jelo استراتژی فراری تری برای هوش مصنوعی ایجاد کرد. هوش مصنوعی او با استفاده از یک حرکت محافظ برای جذب حملات و سپس با ضد سریع، رقبا را شکست داد. او در حالی که در مسابقات تیمی تیمش را به پیروزی رساند، در نهایت مقام اول را در مسابقات دوم به دست آورد.

جلو در بیانیه ای گفت: «من همیشه در مورد یادگیری ماشین و هوش مصنوعی در حاشیه بوده ام. “AI Arena این شکاف را برای من پر می کند. سخت است که همه چیزهایی را که AI Arena برای من معنا می کند در یک نوشته قرار دهم. چون همه چیز را برای من نشان می دهد. از یک عنصر سرگرم کننده، تا یک سیستم آموزشی، تا یک ابزار کار.»

این شرکت گفت Jelo گواهی بر این است که چرا AI Arena را ایجاد کرده است. این محصول او را قادر ساخت تا استعداد خود را به نمایش بگذارد که در غیر این صورت ممکن بود مورد توجه قرار نگیرد.

AI Arena گفت: «این داستان نشان می‌دهد که چگونه ما جهان را در مورد هوش مصنوعی آموزش می‌دهیم، الهام‌بخش نسل بعدی بازیکنان و محققان خواهیم بود، و ثابت می‌کنیم که دنیای مبتنی بر هوش مصنوعی می‌تواند غنای تجربیات انسانی را افزایش دهد نه اینکه تهدیدی برای آن باشد.»

نبردهای AI Arena دارای NFT های شخصیتی هیجانی هستند که توسط این الگوریتم های AI/ML آموزش دیده توسط بازیکنان ارائه می شود. این NFT ها ابزار درون بازی خواهند داشت. آنها می توانند متعلق به هر کسی باشند، در نتیجه فرصت بازار را برای محققانی که مدل های هوش مصنوعی را ارائه می کنند گسترش می دهد.

ArenaX 20 کارمند دارد.

این بازی در حال حاضر بر روی بلاک چین اتریوم ساخته شده است، اما از طریق فناوری های لایه 2 چند نفره در اتریوم به صورت زنده اجرا می شود.

در آینده، این شرکت امیدوار است که محققان هوش مصنوعی بتوانند انواع مختلفی از مدل‌ها را در آینده عرضه کنند. این شرکت امیدوار است که به طور رسمی در سه ماهه اول سال 2023 عرضه شود. نسل اول NFT ها قبل از عرضه Mainnet بازی کاهش می یابد.

«امروزه، کاربرد هوش مصنوعی عموماً مختص دامنه است. ما از مردم می‌خواهیم که از هوش مصنوعی به شیوه‌ای جذاب و بدون داشتن هیچ مهارت فنی استفاده کنند – بنابراین ما یک بازی توسعه دادیم. «بازی ها جذابیت جهانی بیشتری دارند و به طور معناداری بازار هدف را گسترش می دهند. این به عنوان یک رسانه انتزاعی عالی برای تقطیر پیچیدگی و افزایش تعامل عمل می کند.

AI Arena پروژه ای است که در تقاطع بسیاری از دامنه های مختلف از جمله اما نه محدود به: AI/ML، Web3، NFTs، بازی و آموزش است. در حالی که پلتفرم اصلی بر روی بازی متمرکز شده است، این شرکت در آرزوی ماموریت بزرگتری برای دموکراتیک کردن هوش مصنوعی است.

عقیده GamesBeat وقتی صنعت بازی را پوشش می دهد “جایی که اشتیاق با تجارت روبرو می شود.” این یعنی چی؟ ما می خواهیم به شما بگوییم که اخبار چقدر برای شما اهمیت دارد — نه فقط به عنوان یک تصمیم گیرنده در یک استودیوی بازی، بلکه به عنوان یک طرفدار بازی. خواه مقالات ما را می خوانید، به پادکست های ما گوش می دهید یا ویدیوهای ما را تماشا می کنید، GamesBeat به شما کمک می کند تا در مورد صنعت بیاموزید و از تعامل با آن لذت ببرید. جلسات توجیهی ما را کشف کنید.