هوش مصنوعی پایداری به ابر AWS نگاه می کند تا نسل بعدی هوش مصنوعی مولد را تامین کند


جلسات درخواستی از اجلاس Low-Code/No-Code را بررسی کنید تا بیاموزید چگونه با ارتقاء مهارت و مقیاس‌بندی توسعه‌دهندگان شهروند، نوآوری موفقیت‌آمیز و دستیابی به کارایی داشته باشید. الان ببین.


چارچوب ها و مدل های هوش مصنوعی مولد یکی از داغ ترین روندهای سال 2022 هستند، زیرا رویکردهای جدیدی به بازار آمده است که کاربران و سازمان ها را قادر می سازد تصاویر و متن تولید کنند.

از جمله سازمان‌هایی که فناوری‌های هوش مصنوعی تولید می‌کنند، هوش مصنوعی پایداری است که در ماه اکتبر 101 میلیون دلار بودجه جذب کرد. هوش مصنوعی پایداری مدل‌های پایه منبع باز را توسعه می‌دهد، از جمله مدل محبوب Stable Diffusion. Stable Diffusion هر کسی را قادر می‌سازد تا با وارد کردن یک پیام متنی که تصویر مورد نظر را توصیف می‌کند، تصاویر خلاقانه تولید کند. ساخت یک مدل هوش مصنوعی مولد مانند Stable Diffusion به مقدار قابل توجهی قدرت محاسباتی هم برای آموزش و هم برای استنتاج نیاز دارد.

در کنفرانس AWS re:Invent این هفته در لاس وگاس، هوش مصنوعی پایداری رسما اعلام کرد که AWS را به عنوان پلتفرم ابری ترجیحی خود برای ساخت ابزارهای هوش مصنوعی مولد انتخاب کرده است. همانطور که مشخص است، هوش مصنوعی پایداری با AWS غریبه نیست و قبلاً از پلتفرم ابری استفاده کرده است.

“هفته گذشته، ما Stable Diffusion 2.0 را منتشر کردیم که در Stability AI توسعه یافته بود، که گام دیگری به جلو برای تمیز کردن مجموعه داده های ما، با کیفیت بهتر، سوگیری کمتر و سریع تر است. [speeds]عماد مستقع، بنیانگذار و مدیر عامل هوش مصنوعی پایداری، طی جلسه ای در کنفرانس re:Invent 2022 گفت. ما همه اینها را بر روی AWS ساختیم.

رویداد

اجلاس امنیت هوشمند

نقش حیاتی AI و ML در امنیت سایبری و مطالعات موردی خاص صنعت را در 8 دسامبر بیاموزید. امروز برای پاس رایگان خود ثبت نام کنید.

اکنون ثبت نام کنید

ابر و هوش مصنوعی مولد دست به دست هم می دهند

هوش مصنوعی پایداری تنها فروشنده هوش مصنوعی مولد نیست که برای کمک به ساخت مدل های پایه به ابر عمومی متکی است.

OpenAI، سازمانی که پشت مدل زبان بزرگ GPT-3 برای متن و DALL-E برای تولید تصویر است، در حال حاضر به ابر عمومی متکی است. با این حال، به جای استفاده از AWS، OpenAI تا حد زیادی به Microsoft Azure برای کمک به ساخت و ارائه قابلیت‌های خود متکی است.

اتکای OpenAI به Microsoft Azure فقط مربوط به فناوری نیست. انگیزه مالی هم دارد. در سال 2019، مایکروسافت یک میلیارد دلار در OpenAI سرمایه گذاری کرد تا به توسعه فناوری های هوش مصنوعی در Azure کمک کند.

ناامید نیست، گوگل همچنین از ابر خود برای تلاش‌های مولد هوش مصنوعی، از جمله ابتکار تصویر متن به تصویر خود، استفاده می‌کند.

Stable Diffusion 2.0 از ابر برای تولید سریعتر تصاویر هوش مصنوعی استفاده می کند

Building Stable Diffusion تمرینی است که شامل مراحل و اجزای متعددی است. در ابتدایی ترین سطح، این در مورد داده است.

Mostaque گفت که Stable Diffusion با 100000 گیگابایت تصاویر و برچسب ها شروع شد و توانست آن را به 2 گیگابایت داده برای مدل هوش مصنوعی فشرده کند.

Stable Diffusion 2.0 کنترل بیشتری بر نحوه تولید تصاویر در سطوح بالاتر از جزئیات ارائه می دهد. و با نسخه 2.0، Stable Diffusion سریعتر شده است. با انتشار اولیه، Mostaque گفت که تقریباً 5.6 ثانیه طول کشید تا یک تصویر ایجاد شود. امروز فقط 0.9 ثانیه طول می کشد. او گفت که این فناوری قرار است حتی سریعتر شود زیرا به سمت تولید همزمان تصاویر با وضوح بالا می رود.

استفاده از AWS SageMaker برای ساخت هوش مصنوعی مولد

هوش مصنوعی پایداری اکنون با مجموعه ابزارهای AWS SageMaker کار می کند تا به ساخت و بهبود Stable Diffusion و سایر مدل های پایه ادامه دهد.

اسکرین شات از پخش زنده AWS re:Invent 2022

Mostaque گفت که GPT Neo X، که از جامعه EleutherAI که Stability پشتیبانی می‌کند، یک پایه مدل زبانی محبوب است. با SageMaker، Stability در حال اجرای آموزش روی آن در 1000 پردازنده گرافیکی Nvidia a100 است تا مدل را سریع‌تر اجرا کند.

Mostaque گفت: “مقیاس سازی زیرساخت های ما فوق العاده سخت است و در دسترس قرار دادن این مدل ها فوق العاده سخت است.” ما فکر می‌کنیم که با SageMaker و مجموعه گسترده‌تر آمازون می‌توانیم این فناوری را برای همه به ارمغان بیاوریم [not only] یک مدل برای کسی بسازید اما در سرتاسر دنیا مدل‌هایی ایجاد کنید و آن را در دسترس قرار دهید.»

ماموریت VentureBeat این است که یک میدان شهر دیجیتال برای تصمیم گیرندگان فنی باشد تا دانشی در مورد فناوری سازمانی متحول کننده کسب کنند و معامله کنند. جلسات توجیهی ما را کشف کنید.