اکتیویژن بلیزارد اتحادیه دیگری در دست دارد. حالا چی؟


بر در 18 اکتبر، پس از اینکه NLRB حکم داد که کارگران Blizzard Albany QA می‌توانند در انتخابات اتحادیه رای بدهند، لولو چنگ مرروی، مدیر ارشد ارتباطات جدید، در پاسخ به این خبر، پیامی طولانی در Slack ارسال کرد. مسروی اظهار داشت که تعداد انگشت شماری از کارمندان نباید بتوانند «به جای دیگران درباره آینده کل ساکنان آلبانی تصمیم بگیرند. دیابلو تیم، و اینکه “گفتگوی مستقیم” بین مدیریت و کارکنان “پربازده ترین مسیر” است.

مرروی گفت: “ما احساس می کنیم که چانه زنی جمعی نسبتاً کند است… در طول مذاکرات طولانی قرارداد، قانون کار شرکت ها را از دادن هرگونه افزایش حقوق/پاداش/مزایا بدون هماهنگی خاصی با اتحادیه منع می کند.” او به نمودار کوچکی از قانون بلومبرگ در ماه جولای با داده‌های اداره آمار کار اشاره کرد و افزود که «گزارش داده است که کارمندان غیر اتحادیه‌ای عموماً نسبت به گروه‌هایی که در اتحادیه نمایندگی می‌شوند، افزایش حقوق بیشتری دریافت می‌کنند».

(مطالعات قبلی BLS ادعا می‌کند که کارگران اتحادیه‌ای به طور کلی پول بیشتری به دست می‌آورند. گزارشی در سال 2020 نشان داد که کارگران غیر اتحادیه فقط 81 درصد از درآمد کارگران اتحادیه را به دست می‌آورند. در سال 2021، دفتر گزارش داد که درآمد کارگران غیر اتحادیه 83 درصد بود. آنچه کارگران اتحادیه ساخته شده اند.)

در پاسخ به اظهارات Meservey، کارگران ارتباطات آمریکا، که GWA Albany بخشی از آن است، در ماه اکتبر علیه اکتیویژن بلیزارد اتهام کار ناعادلانه جدیدی را مطرح کردند، این بار به اتهام تحقیر اتحادیه از طریق پیام‌های Slack در سراسر شرکت، از جمله “ارتباطات” به کارمندان که مسئولیت کوتاهی کارفرما در اعمال افزایش دستمزد، عدم ارائه فرصت‌های ارتقای حرفه‌ای و عدم اجرای سایر اصلاحات در شرایط و ضوابط استخدام بر عهده اتحادیه است.”

برونفنبرنر می‌گوید، اختلافات دستمزد تنها دلیل تشکیل اتحادیه کارمندان نیست. او می افزاید: «اگر اینطور بود، کارفرمایان می توانستند با دادن مقداری پول بیشتر، اتحادیه ها را از آن دور نگه دارند. کارگران حول محور شرایط کاری خود سازماندهی می کنند. آنها می خواهند با آنها بهتر رفتار شود. آنها صدا می خواهند، احترام می خواهند، کنترل می خواهند.»

کنترل می تواند هر چیزی باشد، از حفظ برنامه های معقول گرفته تا مرخصی استعلاجی و سیستمی برای ترفیع. صرف نظر از فرهنگ فعلی یک شرکت، تنها چیزی که لازم است مدیریت جدید است تا محیط های کاری سالم را بر سر آنها بگذارد. فقط به توییتر نگاه کنید، جایی که تصاحب ایلان ماسک یک درس واقعی و سریع پر از اخراج گسترده، اخراج، استعفا، اضافه کاری وحشیانه، و نگرانی آشکار درباره آینده شرکت بوده است. ماسک تنها در چند هفته کارمندان خود را به اخراج به دلیل کار از راه دور تهدید کرده است، کارمندانی را که نظرات مخالف خود را ابراز می‌کردند برکنار کرده است و اکنون از کارمندان می‌خواهد که «ساعت‌های طولانی با شدت بالا» کار کنند یا آن‌ها را ترک کنند.

برونفنبرنر می‌گوید: «کارفرما نمی‌تواند بدون صحبت با اتحادیه، اوضاع را در محل کار اتحادیه تغییر دهد. و این ممکن است بزرگترین چیزی باشد که اتحادیه ارائه می دهد: اینکه کارگران صدای خود را دریافت کنند.

کارمندان اکتیویژن بلیزارد هیچ نشانه ای از ساکت شدن ندارند. فابی گارزا، کارمند QA می‌گوید: «این به یک سنت تبدیل شده است که کارمندان به اطلاعیه‌های مدیریت در Slack با احساسی که در فونت Activision Blizzard می‌گوید «یونیونیزه کردن لعنتی» پاسخ می‌دهند. و برونفنبرنر اضافه می کند که سازماندهی مسری است. اعتصابات منجر به اعتصاب می شود، اعتصابات منجر به اتحادیه ها می شود. او می گوید: «آنها به کارگران نشان می دهند که اتحادیه ها چه کاری می توانند انجام دهند.

در اکتیویژن بلیزارد، این موضوع ثابت شده است. در شش ماه گذشته، تلاش‌های صنعت بازی برای اتحاد یک استودیوی بزرگ دو بار به ثمر نشسته است – یک چرخش خیره‌کننده برای صنعتی که کارگران آن دهه‌ها تلاش کرده‌اند و نتوانسته‌اند این کار را انجام دهند.