گزارش: از هر 10 سازمان، 7 سازمان، کد پایین را بخش اصلی کسب و کار خود می دانند


ارائه‌دهنده پلت‌فرم نرم‌افزار سازمانی Mendix اخیراً نتایج بررسی سالانه Low-Code خود را اعلام کرد که نشان‌دهنده تغییر در استفاده از برنامه‌های کم‌کد است. به طور خاص، 69 درصد از 556 رهبر تجاری و فناوری که در ایالات متحده، بریتانیا، فرانسه، آلمان و هلند مورد بررسی قرار گرفتند، نشان دادند که استفاده آنها از کد پایین از یک فناوری مدیریت بحران در طول همه‌گیری به یک فناوری اصلی امروزی تبدیل شده است.

در واقع، از هر نه پاسخ‌دهندگان، یک نفر می‌گوید اگر از فناوری، از جمله کم‌کد، برای انطباق با شرایط به‌سرعت در حال تغییر در سال‌های 2020 و 2021 استفاده نمی‌کردند، سازمان‌هایشان از کار افتاده بودند. ده درصد گفتند که کد پایین پایه و اساس تجارت آنها شده است.

کم کد رسیدن به ارتفاعات جدید

انواع برنامه هایی که با کد کم ساخته می شوند نیز در حال تغییر هستند. تقریباً 40٪ از پاسخ دهندگان گفتند که اکنون از کد پایین برای ساخت راه حل های حیاتی، به ویژه نرم افزارهای سازمانی، برنامه های بهره وری و پورتال های مشتری استفاده می کنند.

سازمان‌های پاسخ‌دهنده قصد دارند تا سال 2024 از کدهای پایین بیشتر از کدگذاری سنتی استفاده کنند. یکی از عوامل مؤثر این است که اکثر مشاغل (87٪) قصد دارند در دو سال آینده توسعه نرم‌افزار را حتی بیشتر تسریع کنند.

اساساً، low-code به عنوان توانمندساز تحول دیجیتالی پذیرفته شده است، زیرا دیجیتالی کردن فرآیندهای داخلی و مشتری را ساده می کند.

به عنوان مثال، 63 درصد از تولیدکنندگان قبلاً از کد پایین یا بدون کد برای کاهش مشکلات حمل و نقل، لجستیک و زنجیره تأمین استفاده کرده اند. شرکت های بانکی، مالی و بیمه از این روش ها برای خودکارسازی مظنه ها و ایجاد فرآیندهای خرید دیجیتالی ساده تر استفاده کرده اند.

سازمان‌های بخش عمومی از دیگر صنایع در پذیرش کد پایین پیروی می‌کنند. تنها 22 درصد کم‌کد را پیاده‌سازی کرده‌اند، اگرچه 57 درصد دیگر اجرا را آغاز کرده‌اند یا در اواسط راه هستند. بیش از نیمی از کدهای پایین، احراز هویت را بهبود می بخشد. در همین حال، صنعت خرده‌فروشی از کد پایین برای فعال کردن تجارت هیبریدی و پیکاپ کناری استفاده می‌کند.

بزرگترین موانع برای پذیرش کد پایین، امنیت و پیچیدگی سازمانی است.

روش شناسی

این شرکت از رهبران تجاری و فناوری ایالات متحده، بریتانیا و EMEA در بخش تولید، خدمات مالی، بیمه، بخش عمومی/دولت و صنایع خرده‌فروشی نظرسنجی کرد.

گزارش کامل مندکس را بخوانید.

ماموریت VentureBeat این است که یک میدان شهر دیجیتال برای تصمیم گیرندگان فنی باشد تا دانشی در مورد فناوری سازمانی متحول کننده کسب کنند و معامله کنند. جلسات توجیهی ما را کشف کنید.