10 روند دوقلو دیجیتال برای سال 2023


تمام جلسات درخواستی از اجلاس امنیت هوشمند را در اینجا بررسی کنید.


علاقه به دوقلوهای دیجیتال در سال گذشته افزایش یافته است. ابزارهای دوقلوی دیجیتال در قابلیت، عملکرد و سهولت استفاده در حال رشد هستند. آنها همچنین از فرمت های امیدوارکننده مانند USD و glTF برای اتصال نقاط بین ابزارها و فرآیندهای مختلف استفاده می کنند.

پیشرفت در تکنیک های ترکیب مدل ها همچنین می تواند دقت و عملکرد دوقلوهای دیجیتال هیبریدی را بهبود بخشد. تکنیک‌های هوش مصنوعی مولد مورد استفاده برای متن و تصاویر نیز ممکن است به ایجاد اشکال سه بعدی و حتی دوقلوهای دیجیتال کمک کند. این نوع پیشرفت‌ها به شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا قابلیت‌های مدل‌سازی را به روش‌های جدید و برای وظایف جدید ترکیب و مطابقت دهند.

در اینجا 10 روندی که در سال پیش رو باید به آنها توجه کنید، آورده شده است.

1. از اتصال فایل ها تا اتصال داده ها

در چند سال گذشته، تمام ابزارهای اصلی برای طراحی محصولات و زیرساخت ها به سمت فضای ابری حرکت کرده اند – اما همچنان از فرمت های فایل قدیمی برای تبادل داده استفاده می کنند. فروشندگان به طور فزاینده ای از جنبه های یکپارچه سازی داده های این ابزارها استفاده می کنند که اشتراک دوقلوهای دیجیتال را در ابزارها و خدمات مختلف آسان تر می کند.

رویداد

GamesBeat Summit: Into the Metaverse 3

به انجمن GamesBeat بپیوندید آنلاین، 1-2 فوریه، برای بررسی یافته ها و روندهای در حال ظهور در متاورس.

اینجا ثبت نام کنید

این قابلیت اغلب به عنوان زیرمجموعه ای از ابزارهای فروشنده شروع می شود. برای مثال، زیمنس در حال تغییر نام زیرمجموعه جدیدی از ابزارهای خود به عنوان بخشی از زیمنس Xcelerator است، در حالی که بنتلی فاز 2 زیرساخت متاورس را راه اندازی کرده است. در نوامبر، Trimble، رهبر اطلاعات مکان، Trimble One را راه‌اندازی کرد، یک «پیشنهاد مدیریت ساخت و ساز متصل هدفمند که شامل داده‌های میدانی غنی، تخمین، جزئیات، مدیریت پروژه، راه‌حل‌های مدیریت مالی و سرمایه انسانی» است.

انتقال ساده برنامه ها به فضای ابری یک چیز است. این مبتکران کار دیگری انجام می دهند: پیشگام راه های کارآمدتر برای اتصال داده ها در این برنامه ها. در طول سال آینده، سایر ارائه دهندگان ابزارهای ساخت و طراحی بزرگ احتمالاً پیشرفت های مشابهی را برای اتصال دوقلوهای دیجیتال و رشته های دیجیتال در فرآیندهای مختلف اعلام خواهند کرد.

2. شرکت های سرگرمی، متاورز صنعتی را هدف قرار می دهند

Epic و Unreal در همکاری با رهبران دوقلو دیجیتال برای ارائه تجربه کاربری بهتر در دستگاه‌ها، پیشرفت چشمگیری داشته‌اند. این شرکت ها همکاری های قابل توجهی را با GIS، ساخت و ساز و رهبران خودرو اعلام کرده اند.

Blackshark AI کره زمین را در پشت آخرین شبیه ساز پرواز مایکروسافت توسعه داد و در ادامه فناوری تبدیل خودکار تصاویر خام ماهواره ای را به دوقلوهای دیجیتالی برچسب گذاری شده افزایش داد. در ماه آوریل، Maxar، ارائه‌دهنده تصویربرداری ماهواره‌ای پیشرو، از سرمایه‌گذاری قابل توجهی در Blackshark برای دوقلوهای دیجیتالی در مقیاس زمین خبر داد.

در طول سال آینده، شرکت‌های بازی و سرگرمی بیشتری فرصت‌هایی را در متاورس صنعتی پیدا خواهند کرد، که ABI انتظار دارد در چند سال آینده متاورس مصرف‌کننده را تحت الشعاع قرار دهد.

3. Nvidia پشتیبانی از USD را تقویت می کند

پیکسار در قالب توصیف صحنه جهانی (USD) برای بهبود روند تولید فیلم پیشگام شد. انویدیا از USD برای اتصال نقاط بین دوقلوهای دیجیتال مختلف و موارد استفاده متاورس صنعتی حمایت کرده است. این شرکت اتصالاتی را به استاندارد IFC برای ساختمان ها ساخته است و در حال بهبود گردش کار برای زیمنس در اتوماسیون صنعتی و بنتلی در ساخت و ساز است.

USD هنوز از فیزیک، مواد و تقلب پشتیبانی نمی کند، اما با وجود محدودیت های آن، هیچ چیز بهتری برای سازماندهی اطلاعات سه بعدی برای دوقلوهای دیجیتال غول پیکر وجود ندارد. کار پیشگام انویدیا بر روی USD نوید ادغام داده‌های خام را با جریان‌های کاری مختلف صنعت، پزشکی و سازمانی می‌دهد.

4. glTF تبادل دوقلو دیجیتال را ساده می کند

در پشت فرمت فایل glTF برای مبادله مدل های سه بعدی در ابزارهای مختلف، شتاب رو به رشدی وجود دارد. گروه Khronos آن را JPEG برای دوقلوهای متاورس و دیجیتال می نامد. انتظار داشته باشید که gITF بخار را جذب کند، به خصوص که سازندگان به دنبال راهی آسان برای به اشتراک گذاری مدل های سه بعدی تعاملی در میان ابزارها هستند.

5. هوش مصنوعی مولد با دوقلوهای دیجیتال ملاقات می کند

در طول سال گذشته، جهان از این که چقدر آسان است از ChatGPT برای نوشتن متن و Stable Diffusion برای ایجاد تصاویر استفاده شود، شگفت زده شده است. در همین حال، دیگران ابزارهای چندوجهی جدیدی مانند DeepMind’s Gato را برای هماهنگ کردن مدل ها در متن، ویدئو، دستورالعمل های 3 بعدی و روباتیک به نمایش گذاشته اند. در طول سال آینده، ما می‌توانیم انتظار پیشرفت بیشتری در اتصال تکنیک‌های هوش مصنوعی مولد با مدل‌های دیجیتالی دوقلوی داشته باشیم تا نه تنها شکل اشیا، بلکه نحوه کار آنها را نیز توصیف کنیم.

یاشار بهزادی، مدیر عامل و بنیانگذار Synthesis AI، ارائه‌دهنده ابزارهای داده مصنوعی، گفت: «این قابلیت در حال ظهور، نحوه ساخت بازی‌ها، تولید جلوه‌های بصری و توسعه محیط‌های سه بعدی غوطه‌ور را تغییر می‌دهد. برای استفاده تجاری، دموکراتیک کردن این فناوری فرصت‌هایی را برای دوقلوهای دیجیتال و شبیه‌سازی‌ها برای آموزش سیستم‌های بینایی رایانه‌ای پیچیده، مانند آنچه در وسایل نقلیه خودران یافت می‌شود، ایجاد می‌کند.

6. دوقلوهای دیجیتال هیبریدی

در بین مدل های مورد استفاده در دوقلوهای دیجیتال، انواع مختلفی از عملکرد، دقت و مبادله موارد استفاده وجود دارد. پریت بانرجی، مدیر ارشد فناوری Ansys، معتقد است که در سال 2023 شرکت‌ها راه‌های جدیدی برای ترکیب رویکردهای مختلف برای دوقلوهای دیجیتال هیبریدی خواهند یافت.

دوقلوهای دیجیتال ترکیبی درک آینده یک دارایی یا سیستم را برای مدیران ارشد فناوری آسان‌تر می‌کنند. آنها شرکت ها را قادر می سازند تا داده های دارایی جمع آوری شده توسط حسگرهای اینترنت اشیا را با داده های فیزیک ادغام کنند تا طراحی سیستم، تعمیر و نگهداری پیش بینی و مدیریت دارایی های صنعتی را بهینه کنند. بانرجی پیش‌بینی می‌کند که صنایع بیشتر و بیشتری از این رویکرد با نتایج تجاری مخرب در سال‌های آینده استفاده کنند.

به عنوان مثال، یک شرکت مراقبت‌های بهداشتی می‌تواند شبیه‌سازی الکتروفیزیولوژی ضربان قلب را با انقباض ماهیچه‌ها، باز شدن دریچه‌ها و جریان خون بین حفره‌های قلب ایجاد کند. سپس این شرکت می‌تواند اسکن MRI بیمار را بگیرد و شبیه‌سازی قلب آن فرد خاص و نحوه واکنش آن به قرار دادن یک مدل ضربان‌ساز خاص را ایجاد کند. اگر این کار تحقیق و توسعه موفقیت آمیز باشد، می تواند به شرکت های تجهیزات پزشکی و تجهیزات پزشکی کمک کند تا محصولات جدیدی اختراع کنند و با نشان دادن آزمایشات درون سیلیکو برای آزمایشات FDA درخواست دهند.

7. قانون نوسازی FDA حیوانات را با سیلیکون جایگزین می کند

آزمایش بر روی حیوانات از روزهای اولیه FDA برای همه داروها و درمان های جدید یک الزام بوده است. در این سال، کنگره ایالات متحده قانون مدرنیزاسیون FDA 2.0 را تصویب کرد که به شرکت های داروسازی اجازه می دهد آزمایش های حیوانی را با روش های in vitro و in-silico جایگزین کنند. این امر منجر به نوآوری و تجاری سازی بیماران روی تراشه و دوقلوهای دیجیتال پزشکی بهتر برای آزمایش مقرون به صرفه و انسانی می شود.

تامارا دریک، مدیر تحقیقات و سیاست‌های نظارتی در مرکز علوم مسئول، به VentureBeat گفت: «ما به روش‌های سیلیکونی، از جمله استفاده از هوش مصنوعی در ارتباط با اندام‌های پیشرفته روی تراشه یا بیمار روی تراشه اعتقاد داریم. بزرگترین روند توسعه دارو در سال های آینده خواهد بود.

8. اکوسیستم های دوقلوی دیجیتال موارد استفاده جدید را باز می کنند

مت بارینگتون، رهبر نوظهور فناوری EY Americas، پیش‌بینی می‌کند که دوقلوهای دیجیتال به طور فزاینده‌ای نحوه اداره شرکت‌ها را در سال 2023 متحول خواهند کرد. برای مثال، استفاده از یک بازار دیجیتال برای ارزیابی محصولات جدید، از مدیریت و تصمیم‌گیری استراتژیک پشتیبانی می‌کند. دوقلوهای دیجیتال همچنین پشتوانه انعطاف‌پذیری زنجیره تامین در زمان‌های نامشخص خواهند بود و مدیریت ریسک، ایمنی و پایداری را بهبود می‌بخشند.

این تحول مستلزم تاکید بیشتر بر قابلیت‌های دیجیتالی اساسی در مدیریت داده و توسعه مهندسی داده و همچنین رویکرد جامع‌تر برای امنیت است. بارینگتون تکه تکه شدن و درجه بالایی از تخصص در بازار را پیش بینی می کند، به طوری که هیچ فروشنده واحدی راه حل دوقلو دیجیتالی انتها به انتها ندارد. شرکت ها باید چندین قابلیت را برای ایجاد راه حل مناسب برای کسب و کار خود ادغام کنند. بخشی از این رویکرد به معماری‌های بازتر، ترکیب‌پذیرتر و توانایی مدیریت یک سیستم مبتنی بر اکوسیستم نیاز دارد.

9. دوقلوهای دیجیتالی سازمانی بلند می شوند

فروشندگان پیشرفت های قابل توجهی در ابزارهای فرآیند کاوی و ضبط فرآیند برای ایجاد یک دوقلوی دیجیتالی از سازمان داشته اند.

Bernd Gross، CTO در Software AG، گفت: این پیشرفت‌ها به شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا شبیه‌سازی‌هایی را برای کل بخش یا مجموعه‌ای از فرآیندهای تجاری به جای یک فرآیند تجاری واحد ایجاد کنند.

رهبران راه‌هایی برای ترکیب فناوری‌های مختلف، مانند فرآیند کاوی، تجزیه و تحلیل ریسک و نظارت بر انطباق، برای رسیدن به نتایج دقیق‌تر پیدا خواهند کرد. این تکنیک ها به وسعت و عمق داده های بیشتری نیاز دارند. امروزه، شرکت‌ها باید KPIهای مرتبط، علل بین فرآیندها، چرخه عمر یک واحد تجاری و موارد دیگر را برای ایجاد یک دوقلوی دیجیتالی سازمانی واقعاً دقیق شامل شوند.

10. دوقلوهای دیجیتالی 5G را هدایت می کنند

5G در نمای مستقیم یکی از برج‌های جدیدتر سرعت‌های قابل‌توجهی سریع‌تری ارائه می‌کند، اما در ناحیه سایه رادیویی می‌تواند کندتر از 4G باشد. ارائه دهندگان خدمات تلفن همراه در حال رقابت برای پر کردن این سایه ها هستند و دوقلوهای دیجیتال می توانند کمک کنند. Fortune Business Insights تخمین می زند که بازار سلول های 5G می تواند تا سال 2028 سالانه 54.4 درصد رشد کند.

مایک فلاکسمن، سرپرست علوم داده‌های مکانی در هوش مصنوعی سنگین، می‌گوید بسیاری از شرکت‌های مخابراتی به دنبال دوقلوهای دیجیتالی هستند تا به مدلی برسند، بسازند و کار کنند که به آنها اجازه می‌دهد خدمات را در عین کاهش هزینه‌ها به حداکثر برسانند.

ماموریت VentureBeat این است که یک میدان شهر دیجیتال برای تصمیم گیرندگان فنی باشد تا دانشی در مورد فناوری سازمانی متحول کننده کسب کنند و معامله کنند. جلسات توجیهی ما را کشف کنید.