قابل توجه ترین روندهای منابع انسانی که بازار کار را در سال 2023 تغییر می دهد


دنیای کار در چند سال اخیر بسیار تغییر کرده است و کارمندان دائماً کارفرمایان و تیم‌های منابع انسانی را سرلوحه کار خود نگه می‌دارند زیرا آنها خواستار مزایای کاری بهتر و دستمزد بالاتر هستند.

در میان مشکلات اقتصاد کلان، کارمندان با روسای خود بازی سختی می کنند و اکثریت کارگران خواهان دستمزد بهتر هستند. بر اساس گزارش اداره آمار کار ایالات متحده، دستمزدها و حقوق ها در 12 ماه منتهی به سپتامبر 2022 5.1 درصد افزایش یافته است.

علیرغم افزایش دستمزدها، تورم در دوره ثبت شده در ماه سپتامبر همچنان بالاتر از 8.2 درصد بود، اما اخیراً با افزایش شدید نرخ بهره توسط فدرال رزرو کاهش یافت.

کارمندان نه تنها خواهان دستمزد بهتر هستند، بلکه مجموعه‌ای از مزایای محل کار از جمله دورکاری، انعطاف‌پذیری برنامه و کمک‌های بازنشستگی باعث می‌شود میلیون‌ها کارگر در پس‌زمینه رکود اقتصادی در حال تغییر شغل باشند.

در گزارش اخیر رابرت هاف، حدود 46 درصد از بیش از 2500 متخصص شاغل مورد بررسی در حال حاضر به دنبال شغل جدید یا برنامه ریزی برای ایجاد تغییر شغلی در سه ماهه اول سال 2023 هستند.

در میان کسانی که به دنبال فرصت های جدید هستند، متخصصان جوان، افراد 18 تا 25 ساله، والدین شاغل، کارمندانی که به مدت دو تا چهار سال در همان شرکت کار کرده اند و متخصصان منابع انسانی هستند.

همانطور که چشم انداز به طور مداوم تغییر می کند و کارگران به دنبال فرصت های جدیدتر و هیجان انگیزتر هستند، منابع انسانی چگونه می توانند خود را برای بازار کار در حال تحول آینده آماده کنند؟

ارتقای سلامت و تندرستی کارکنان

همه‌گیری و کار از راه دور به میلیون‌ها کارمند کمک کرد تا ارزش انعطاف‌پذیری و داشتن زمان بیشتری را برای خود درک کنند. در همین راستا، بسیاری از مردم متوجه شدند که با صرف نکردن زمان لازم برای استراحت و رفع خستگی، استرس و اضطراب ناشی از کار می‌تواند منجر به فرسودگی شدید شغلی شود.

در سال آینده، ما می‌توانیم شاهد مراقبت کارفرمایان بیشتری برای سلامتی و سلامتی کارکنان خود باشیم، به‌ویژه وقتی صحبت از استرس شغلی باشد که باعث می‌شود بسیاری از آنها احساس خستگی کنند.

کارگران می‌خواهند احساس شادی کنند و می‌خواهند بدانند که روسایشان به آنها اهمیت می‌دهند، بنابراین ممکن است جویندگان کار بیشتری به دنبال شرکت‌هایی باشند که رفاه کارکنان را ارتقاء دهند، اما همچنین اطمینان حاصل کنند که کارکنان در طول سال استراحت لازم را دریافت می‌کنند.

انعطاف پذیری در محل کار

اگر همه‌گیری یک چیز به ما آموخت، این است که چگونه می‌توانیم در برنامه‌های کاری و زندگی خود انعطاف‌پذیرتر شویم. امسال شاهد خواهیم بود که شرکت‌های بیشتری رویکرد انعطاف‌پذیرتری نسبت به برنامه‌های کارمندان خود، از جمله زمانی که در دفتر یا خانه صرف می‌کنند، اتخاذ می‌کنند.

نه تنها تعداد فزاینده‌ای از کارمندان التماس می‌کنند که از راه دور به‌صورت تمام‌وقت بیشتر کار کنند، بلکه برخی اکنون طرح ترکیبی‌تری را انتخاب می‌کنند که هر چند وقت یک‌بار در دفتر کار می‌کنند. ارتقای ساعات کاری و برنامه‌های کاری منعطف، امتیاز بزرگی برای شرکت‌هایی است که به دنبال جذب استعدادهای برتر هستند.

ایجاد محیط کاری با محوریت انسان

فناوری به کارمندان این امکان را می‌دهد که بهتر از همیشه به هم متصل شوند، و در حالی که راه‌حل‌های درخواستی را برای اعضای تیم ارائه می‌دهد، اغلب می‌تواند باعث شود که بسیاری از افراد تا حدودی با بقیه دفتر ارتباط نداشته باشند.

نه تنها فناوری بین کارمندان و کارفرمایان آنها قرار گرفته است، بلکه فشار مدیریت باعث شده است که کارکنان به طور فزاینده ای احساس بی انگیزگی کنند و کل تجربه اداری و فرهنگ شرکت را غیرانسانی کند.

امسال شاهد دفاتر بیشتری خواهیم بود که بر عنصر انسانی دفتر و شرکت تمرکز می‌کنند تا اطمینان حاصل شود که می‌تواند فراگیری بیشتر در بین همتایان را ارتقا دهد و همچنین به ارتقای محیط‌های کاری سالم برای همه انواع کارگران کمک کند.

تبلیغات داخلی

به جای استخدام از خارج از شرکت، تیم های منابع انسانی به کارکنان موجود برای پر کردن موقعیت های خالی یا خالی نگاه می کنند. این نه تنها به ساده‌تر و آسان‌تر کردن کل فرآیند کمک می‌کند، بلکه به تشویق کارکنان نیز کمک می‌کند تا بدانند که فضایی برای رشد و توسعه شغلی وجود دارد.

درونی‌سازی موقعیت‌ها در میان کارکنان موجود به مدیریت کمک می‌کند تا پتانسیل تیم و نحوه رشد کارکنان را در زمانی که موقعیت‌های جدید و بهتری به آنها پیشنهاد می‌شود، درک کند.

ارتقای داخلی نه تنها به شرکت کمک می کند موقعیت های شغلی را راحت تر پر کند، بلکه برخی از مزایای مالی نیز برای آن وجود دارد، زیرا اغلب می توان آن را مقرون به صرفه تر برای استخدام از داخل شرکت نسبت به تبلیغات برای نامزدهای جدید دانست.

فناوری به پیشرفت منابع انسانی کمک خواهد کرد

فناوری در حال حاضر تقریباً در هر بخش از مشاغل و ادارات یافت می شود و در سال آینده، ما می توانیم ویژگی ها و ابزارهای فناوری بیشتری را مشاهده کنیم که به بخش منابع انسانی راه پیدا می کنند.

این نوع ابزارها به تیم‌های منابع انسانی کمک می‌کنند تا استعداد مناسبی را برای موقعیت‌های باز تهیه کنند، گزارش‌های شفاف‌تری را در مورد کارمندان ارائه کنند و آنها را قادر می‌سازد تا به بینش بازار دسترسی بهتری داشته باشند.

فناوری نقش مهمی در نحوه مدیریت HR رفاه کارکنان، نظارت بر مرخصی یا تعطیلات کارکنان و تسهیل مشارکت کارکنان ایفا خواهد کرد. فناوری نقش برجسته تری در منابع انسانی خواهد داشت، در حالی که رهبران تیم مالکیت بیشتری بر نحوه مدیریت و ایجاد انگیزه در کارکنان به طور همزمان از طریق این ابزارها دارند.

افکار نهایی

همانطور که بسیاری از مشاغل دستخوش تغییراتی می شوند، منابع انسانی نیز شاهد ظهور برخی روندهای جدید در سال آینده خواهد بود، زیرا بازار کار تغییر می کند و تقاضای کارکنان دائماً تغییر می کند.

در بخش عمده ای از سال جدید، مهم است که کارفرمایان در راس روندهای جدید باشند و این که چگونه بر شرکت آنها، کارکنان موجود و هر گونه رشد بالقوه آینده تأثیر می گذارد. داشتن فضای بیشتر برای پیشرفت، و اجازه دادن به تطبیق پذیری بیشتر به تیم های منابع انسانی کمک می کند تا در میان بازار کار فشرده، استعداد مناسبی پیدا کنند.

اولین بار در ValueWalk منتشر شد. اینجا را بخوانید.

اعتبار تصویر ویژه: عکس توسط RODNAE Productions; Pexels; متشکرم!

ValueWalk