10 راه برای بهبود وضعیت مالی آینده


یک مطالعه در سال 2022 نشان داد که تا سپتامبر همان سال، 63 درصد از آمریکایی ها حقوق و دستمزد به چک حقوق زندگی می کردند. بسیاری از این افراد به این فکر نمی کنند که چگونه عادات خرج کردنشان بر وضعیت مالی آینده آنها تأثیر می گذارد. آنقدر درگیر خواسته ها و نیازهای روزانه خود می شوید که اهداف مالی آینده خود را از دست می دهید. اگرچه مردم فکر نمی کنند که پس انداز در کوتاه مدت هیجان انگیز باشد، اما بعداً این امر بسیار مهم است.

در کوتاه‌مدت‌تر، پس‌انداز در مواقعی که با شرایط اضطراری مالی مواجه می‌شوید، یک بالشتک است. بدون پس انداز راحت، سفر به بیمارستان، اخراج کارکنان یا حتی مشکلات ماشین می تواند ثبات مالی شما را از مسیر خارج کند و شما را در بدهی غوطه ور کند.

در دراز مدت، پس انداز سالم به شما این آزادی را می دهد که بدون ترس زندگی کنید و درها را به روی فرصت های مالی بیشتر باز می کند. بهترین زمان برای شروع پس انداز اکنون است زیرا هر چه زودتر پس انداز را شروع کنید، در آینده پرداخت بالاتری خواهید داشت. در اینجا ده قدم وجود دارد که می توانید برای بهبود وضعیت مالی آینده خود شروع کنید.

1. انگیزه های خود را بشناسید و اهداف خود را تعیین کنید

قبل از اینکه ماموریت خود را برای بهبود وضعیت مالی آینده خود آغاز کنید، کمی وقت بگذارید تا دقیقاً به آنچه می خواهید برسید و چه چیزی شما را برای ایجاد تغییر در زندگی تان انگیزه می دهد فکر کنید.

به این فکر کنید که دوست دارید یک سال، پنج سال و ده سال آینده از نظر مالی در کجا باشید. نوشتن این آرزوها بر روی یک تکه کاغذ، روی تلفن یا رایانه به تثبیت این اهداف در واقعیت کمک می کند.

همچنین باید تصور کنید که اگر پس‌انداز، امنیت مالی و استقلال بیشتری داشته باشید، چگونه زندگی‌تان بهبود می‌یابد. شاید امیدوار باشید که صاحب خانه شوید، تمام وام هایتان را بپردازید یا بتوانید خرج فرزندانتان را تامین کنید. فهرستی از چیزهایی که به شما انگیزه می‌دهند تا وضعیت مالی آینده‌تان را بهبود ببخشید، یادداشت کنید و آنها را به عنوان یادآوری برای زمانی‌که شرایط سختی است، یا دچار اشتباه شده‌اید، نگه دارید.

2. وضعیت مالی فعلی خود را ارزیابی کنید

در مرحله بعد، به طور ملموس تر در مورد اقداماتی که برای رسیدن به این اهداف باید انجام دهید، فکر کنید. یکی از اولین قدم‌ها در برنامه‌ریزی مالی برای آینده‌تان، درک وضعیت مالی فعلی و عادات خرج کردنتان است.

صورت‌حساب‌های کارت اعتباری و حساب خود را بررسی کنید و بررسی کنید که تمام پول نقدی که به سختی به دست آورده‌اید هر ماه کجا می‌رود. ممکن است خودتان را شگفت زده کنید که هر ماه چقدر برای قهوه یا Ubers خرج می کنید. شما شروع به تشخیص الگوهای خرج خواهید کرد که دستمزد شما را از بین می برد و از پس انداز طولانی مدت جلوگیری می کند.

همچنین باید تمام پرداخت‌های منظم و غیرقابل اجتنابی را که باید به طور منظم انجام دهید، حساب کنید. محاسبه کنید که برای پرداخت وام، اجاره، وام مسکن و بیمه چقدر بدهکار هستید و ببینید چقدر از درآمد شما باید به این نیازها اختصاص یابد.

هنگامی که متوجه شدید تمام پول شما به کجا می رود، می توانید نگاهی انتقادی به عادات خرج کردنی که باید تغییر دهید بیندازید. همچنین برای تهیه یک بودجه ماهانه واقع بینانه که واقعاً بتوانید به آن پایبند باشید، آمادگی بیشتری خواهید داشت.

3. مشخص کنید که کجا می توانید کاهش دهید

هنگامی که گذشته مالی خود را درک کردید، می توانید به راحتی مناطقی را که می توانید در آنها کاهش دهید تشخیص دهید. شاید بتوانید تعداد دفعاتی که هر ماه بیرون از خانه می خورید را کاهش دهید. یا، می‌توانید به جای استفاده از Uber یا Lyft، تلاش هماهنگ‌تری برای استفاده از وسایل حمل‌ونقل عمومی انجام دهید. شاید برخی از خدمات اشتراک ماهانه وجود داشته باشد که بتوانید بدون آنها زندگی کنید. فقط شما تفاوت بین آنچه می خواهید و آنچه برای سالم ماندن و شادی نیاز دارید را درک می کنید. بنابراین، در مورد چیزهایی که نیاز دارید و بدون چه چیزهایی می توانید زندگی کنید، وارد گفتگوی شخصی شوید.

24 ساعت قبل از خرید عمده مانند یک کامپیوتر جدید یا یک جفت کفش وقت بگذارید. این زمان به شما این فضا را می دهد تا تصمیم بگیرید که آیا آن کالا یا خدماتی که قصد خرید آن را دارید چیزی است که واقعاً به آن نیاز دارید یا در دراز مدت به شما کمک می کند.

هر فردی عادات خرج کردن متفاوتی دارد، بنابراین روش های کاهش هزینه برای همه متفاوت به نظر می رسد. تمام تلاش خود را بکنید تا کمتر از توان خود زندگی کنید و در عین حال چیزهایی را که برای شما شادی واقعی به ارمغان می آورند در اولویت قرار دهید.

4. بودجه ایجاد کنید و به آن پایبند باشید

بودجه بندی یکی از مهم ترین راه ها برای افزایش معنادار پس انداز شماست. بودجه تعیین اهداف و پیگیری هزینه های خود را ممکن می کند و یکی از بهترین راه ها برای کنار گذاشتن پس انداز به طور منظم است.

در مورد بودجه شما چندین مکتب فکری وجود دارد. برخی می گویند باید به قانون 50/30/20 پایبند باشید که 50 درصد از درآمد شما برای نیازهای شما، 30 درصد به خواسته های شما و 20 درصد برای پس انداز اختصاص می یابد. یکی دیگر از قوانین رایج بودجه بندی، قانون 70/20/10 است. در اینجا، 70 درصد از درآمد شما به صورت حساب ها و هزینه های روزمره، 20 درصد به پس انداز و 10 درصد به بازپرداخت بدهی اختصاص می یابد.

اینها همه فقط چارچوب های پیشنهادی هستند و در نهایت باید طرحی را شخصی سازی کنید که برای شما منطقی تر باشد.

اگر فکر ایجاد صفحه‌گسترده بودجه‌ریزی خودتان به نظر می‌رسد، برنامه‌های رایگان زیادی وجود دارد که به شما کمک می‌کنند بودجه خود را سفارشی کنید. بسیاری به شما اجازه می دهند حساب های خود را پیوند دهید، اعلان هایی در مورد هزینه های خود دریافت کنید و برای هر یک از دسته بندی هزینه های شخصی خود اهداف تعیین کنید.

5. برای پس انداز بلندمدت خود یک حساب جداگانه ایجاد کنید

اگر پس انداز و درآمد قابل تصرف خود را در حساب های جداگانه نگهداری کنید، کمتر وسوسه خواهید شد که پس انداز خود را کاهش دهید. انجام عمل انتقال پول به حساب پس انداز خود در هر ماه می تواند به عنوان یادآوری ماهانه از آنچه می خواهید انجام دهید و به شما کمک می کند تا راه های مختلف تخصیص درآمد خود را تقسیم بندی کنید.

ممکن است بخواهید به محض دریافت چک دستمزد خود، پول پس انداز خود را کنار بگذارید تا بلافاصله از معادله خارج شود. این شما را وادار می کند تا برای ماه آینده بر اساس پول باقی مانده در حساب جاری خود بودجه بندی کنید.

6. یک حساب پس انداز به طور خاص برای مواقع اضطراری تنظیم کنید

با همین منطق، ایجاد یک حساب کاربری که به طور خاص به عنوان یک شبکه ایمنی در مواقع اضطراری طراحی شده است، ایده خوبی است. آرامش خاطر یکی از دلایل اصلی انگیزه شروع پس انداز است و دلیل خوبی هم دارد. دانستن اینکه در صورت از دست دادن شغل یا مواجهه با بار مالی غیرمنتظره می توانید از خود حمایت کنید، می تواند سلامت روانی شما را بهبود بخشد و به شما امکان می دهد در زندگی روزمره خود حضور بیشتری داشته باشید.

جدا نگه داشتن یک حساب پس انداز اضطراری از حساب جاری، احتمال کاهش درآمد قابل تصرف در آن را کاهش می دهد و به شما کمک می کند هدف خود را برای افزایش پس انداز در مواقع اضطراری تقسیم بندی کنید.

7. با گذراندن دوره ها و یادگیری مهارت های جدید روی خود سرمایه گذاری کنید

حتی زمانی که در حال کار بر روی کاهش هزینه ها هستید، حتماً بین آنچه که یک تمایل بیهوده است و آنچه که یک سرمایه گذاری ارزشمند برای خود است، تفاوت قائل شوید. سرمایه‌گذاری روی خودتان می‌تواند یکی از بهترین راه‌ها برای بهبود چشم‌انداز مالی آینده شما باشد، بنابراین هنگام تصمیم‌گیری‌های مالی مهم، این را در نظر داشته باشید.

کار با بودجه نباید شما را از گسترش مجموعه مهارت ها یا بهبود صلاحیت های خود باز دارد. چه به فکر سرمایه‌گذاری در تحصیلات خود باشید، چه راه‌اندازی یک کسب‌وکار یا حتی شروع یک کار جانبی، سرمایه‌گذاری روی خودتان می‌تواند وضعیت مالی شما را بهبود بخشد و سود سهام را در آینده به شما بدهد.

8. پس انداز برای بازنشستگی را هر چه زودتر شروع کنید

اکثر کارشناسان موافق هستند که شما باید 10 تا 15 درصد از درآمد سالانه قبل از مالیات خود را صرف پس انداز بازنشستگی خود کنید. اگر از این دستورالعمل ها پیروی کنید، باید بتوانید پس از بازنشستگی زندگی راحت داشته باشید و حتی ممکن است بتوانید پیش از موعد بازنشسته شوید. اگر پس‌اندازهای دوران بازنشستگی خود را جدی نگیرید، می‌توانید بعداً در زندگی کار کنید و وقت خود را صرف کار کنید، زمانی که باید در حال استراحت و لذت بردن از سال‌های طلایی خود باشید. هرچه زودتر سرمایه گذاری در پس انداز دوران بازنشستگی خود را شروع کنید، سرمایه گذاری شما تا زمانی که آماده بازنشستگی می شوید بیشتر رشد می کند، بنابراین شروع به زودی هوشمندانه ترین راه برای پس انداز برای دوران بازنشستگی است.

هنگام پس‌انداز برای بازنشستگی، حساب‌های سرمایه‌گذاری زیادی وجود دارد که مزایای شگفت‌انگیز پس‌انداز مالیاتی دارند، مانند 401ks، IRAs، و Roth IRA. هر حساب دارای الزامات و مقررات متفاوتی است، بنابراین ببینید کدام گزینه برای شما بهترین است.

با این حال، به یاد داشته باشید که هنگامی که پول خود را در این نوع حساب ها قرار می دهید، محدودیت هایی در مورد نحوه و زمان دسترسی به پول موجود در حساب خود وجود دارد. حتی هنوز، اکثر کارشناسان توصیه می‌کنند که هنگام پس‌انداز برای بازنشستگی، IRAهای 401k، IRA یا Roth را باز کنید تا بتوانید از پس‌اندازی که به سختی به دست آورده‌اید، بیشترین بهره را ببرید. هرچه زودتر سرمایه گذاری پس انداز خود را شروع کنید، در طول زمان بیشتر رشد خواهند کرد، بنابراین مطمئن شوید که در بودجه خود جایی برای کمک های منظم به حساب پس انداز بازنشستگی خود اختصاص دهید.

9. از بدهی خارج شوید

پرداخت سود وام ها و بدهی ها راهی دردناک برای جدا شدن از وجوهی است که به سختی به دست آورده اید. متأسفانه، تنها راه برای پایان دادن به این چرخه دردسرساز این است که از بدهی خود خارج شوید، یک بار پرداخت. هرچه زودتر بدهی های خود را پرداخت کنید، سریعتر می توانید آن بخش از بودجه خود را برای پس انداز های آینده اختصاص دهید. بنابراین باید پرداخت وام و بدهی خود را در اسرع وقت در اولویت قرار دهید.

به طور مشابه، پول خود را با پرداخت هزینه های تأخیر، هزینه های اضافه برداشت یا هر کارمزد بیهوده دیگری که نیازها یا اهداف آینده شما را برآورده نمی کند، هدر ندهید. مسئولیت مالی حساب ها، کارت ها و پرداخت های وام خود را حفظ کنید. این به شما کمک می کند تا از اشتباهات بی دقتی که به طور غیر ضروری وجوه شما را تخلیه می کند اجتناب کنید و پول نقد خود را برای پس انداز آینده در دسترس نگه دارید.

10. پیشرفت خود را در طول زمان پیگیری کنید

با انگیزه ماندن زمانی آسان تر می شود که پیشرفت هایی را که قبلا انجام داده اید پیگیری کنید. هنگامی که پس انداز شما شروع به رشد کرد و نتایج کار سخت خود را مشاهده کردید، به آنچه قبلاً انجام داده اید احساس غرور می کنید و به احتمال زیاد عادات خرج کردن سالم خود را در طول زندگی خود حفظ خواهید کرد.

پس انداز مجدانه پول تنها راه تضمین بهبود وضعیت مالی آینده شماست. همچنین یک راه مطمئن برای به دست آوردن استقلال مالی و آزادی است. البته شروع چالش برانگیزترین مرحله است. با این حال، اگر آن را روز به روز مصرف کنید، از مزایای نظم مالی خود بهره مند خواهید شد. سپس نتایج ملموسی را در قالب علائم دلار در حساب پس انداز خود مشاهده خواهید کرد.

اول در سررسید منتشر شد. اینجا را بخوانید.

اعتبار تصویر ویژه: عکس کارولینا گرابوفسکا. Pexels; متشکرم!

تقویم

تقویم

ما تقویم هستیم و سعی می کنیم دنیا را به مکانی بسیار پربارتر تبدیل کنیم. ما را به صورت آنلاین در https://www.calendar.com بررسی کنید.