چگونه اتوماسیون، کد پایین/بدون کد می تواند با کمبود استعداد مبارزه کند


این مقاله بخشی از شماره ویژه VB است. مجموعه کامل را اینجا بخوانید: دستور کار CIO: نقشه راه 2023 برای رهبران فناوری اطلاعات.

امروزه CIOها به سرعت به دنبال پلتفرم‌های کم‌کد/بدون کد برای دموکراتیک کردن توسعه برنامه هستند و تیم‌های تجاری را قادر می‌سازند برنامه‌های مورد نیاز خود را ایجاد کنند. هسته رابط‌های کشیدن و رها کردن به طور مستقیم طراحی شده به پلتفرم‌های پیشرو از Microsoft، Salesforce، ServiceNow و سایر فروشندگان منجر به پذیرش اولیه سریع و پروژه‌های آزمایشی می‌شود.

تیم‌های فناوری اطلاعات که قبلاً غرق شده‌اند، از فرصت واگذاری توسعه به واحدهای تجاری که علاقه شدیدی به یادگیری توسعه‌ی کم‌کد و بدون کد نشان می‌دهند، استقبال می‌کنند. در مواجهه با کمبود شدید نیروی کار، CIOها به دنبال پلتفرم های کم کد و بدون کد هستند تا بار کاری در بخش های خود را کاهش دهند.

وزارت کار ایالات متحده تخمین می زند که کمبود جهانی مهندسان نرم افزار ممکن است تا سال 2030 به 85.2 میلیون نفر برسد. بیش از چهار شرکت از هر پنج کسب و کار نمی توانند توسعه دهندگان یا مهندسان نرم افزار خود را جذب یا حفظ کنند. در پاسخ، یک شرکت متوسط ​​نیاز به استخدام دو توسعه‌دهنده فناوری اطلاعات را با استفاده از ابزارهای کم‌کد/بدون کد، که باعث افزایش تخمینی ۴.۴ میلیون دلار در ارزش کسب‌وکار در طول سه سال شد، برطرف کرد.

نوآوری های مداوم باعث رشد بازار می شود

پلتفرم‌های کم‌کد/بدون کد نیاز شرکت‌ها را برای ایجاد برنامه‌های جدید در پاسخ به مشتری، بازار، عملیات و نیازهای نظارتی در حال تحول برآورده می‌کنند. به گفته گارتنر، پیش‌بینی می‌شود که بازار فناوری‌های توسعه با کد پایین تا سال 2026 با نرخ رشد ترکیبی سالانه 19 درصد به 44.5 میلیارد دلار افزایش یابد.

رویداد

اجلاس امنیت هوشمند بر حسب تقاضا

نقش حیاتی هوش مصنوعی و ML در امنیت سایبری و مطالعات موردی خاص صنعت را بیاموزید. امروز جلسات درخواستی را تماشا کنید.

اینجا را تماشا کنید

تا سال 2026، پذیرش فناوری‌های توسعه با کد پایین توسط سازمان‌های بزرگ و متوسط، به لطف چندین عامل، از جمله تقاضا برای تحویل سریع‌تر برنامه‌ها با ورودی مهندسی کم، تداوم کمبود استعدادهای فناوری و افزایش نیروی کار ترکیبی یا بدون مرز، سرعت بیشتری خواهد گرفت. دموکراسی‌سازی، ابراتوماسیون و ابتکارات تجاری قابل ترکیب نیز محرک‌های کلیدی برای تسریع پذیرش فناوری‌های کم‌کد در سه سال آینده خواهند بود.

در همین حال، گارتنر تخمین می‌زند که 41 درصد از کارکنان یک شرکت، فن‌آوران کسب‌وکار هستند که خارج از فناوری اطلاعات گزارش می‌دهند و قابلیت‌های تحلیلی و اپلیکیشن را برای استفاده داخلی یا خارجی تجاری ایجاد می‌کنند. پلتفرم‌های کم‌کد به عنصری حیاتی در ابراتوماسیون موفق تبدیل شده‌اند.

13 درصد از فن‌آوران کسب‌وکار اظهار می‌کنند که ابزارهای توسعه با کد پایین جزو سه ابزار برتری هستند که اغلب، و در مقادیر زیاد، برای حمایت از تلاش‌های اتوماسیون در سال گذشته استفاده کرده‌اند. شرکت‌ها همچنین در حال استفاده از فناوری‌های ترکیب برنامه هستند که به تیم‌های فیوژن اجازه می‌دهد برنامه‌های کاربردی را ایجاد کنند. پلتفرم‌های کم‌کد بسیار مهم هستند زیرا امکان ترکیب‌بندی بیشتر خدمات، عملکرد و قابلیت‌های برنامه را فراهم می‌کنند.

گارتنر همچنین پیش‌بینی می‌کند که تا سال 2025 50 درصد از مشتریان کم‌کد جدید از خریداران تجاری خارج از سازمان فناوری اطلاعات خواهند بود. و مایکروسافت پیش‌بینی می‌کند که از 500 میلیون اپلیکیشنی که انتظار دارد طی پنج سال آینده ایجاد شود، 450 میلیون آن طراحی خواهد شد. در پلتفرم های کم کد/بدون کد.

برای اینکه این پلتفرم‌ها پتانسیل کامل بازار را که پیش‌بینی می‌شود ارائه دهند، شش حوزه زیر باید شاهد نوآوری مستمر در طول سه تا پنج سال آینده باشند:

  • طراحی و ترکیب قابلیت‌های هوش مصنوعی و یادگیری ماشین برای فعال کردن هوشمندی درون برنامه‌ای و بازسازی قطعات.
  • ساخت پلتفرم‌های کم‌کد که امکان تکرار بلادرنگ را فراهم می‌کند، بنابراین چرخه کلی توسعه را کاهش می‌دهد.
  • اجرای یک زیرساخت و استراتژی معماری سازگار که به طور یکپارچه با گردش‌های کاری توسعه‌یافته یکپارچه می‌شود.
  • بهبود توانایی مقیاس و پشتیبانی از چرخه های توسعه داده محور و فرآیند محور.
  • افزایش تمرکز در توسعه API بر بهبود ادغام با داده های داخلی و مبتنی بر ابر.
  • اطمینان از اینکه یک خط کد یکسان می تواند چندین شخصیت از جمله چارچوب ها، قالب های برنامه و ابزارها را پشتیبانی کند.

مقیاس و قابلیت استفاده پلت فرم های تست استرس پروژه های تحول دیجیتال

مدیران ارشد فناوری به VentureBeat می‌گویند که پروژه‌هایی با هدف تبدیل دیجیتالی استراتژی‌های فروش، خدمات و موفقیت مشتری بر نقشه‌های راه آنها غالب هستند. این که طرح‌های جدید درآمدی مبتنی بر دیجیتال با چه سرعتی می‌توانند آنلاین شوند، معیاری است که به طور فزاینده‌ای در برنامه‌های پاداش و پاداش مدیران ارشد فناوری اطلاعات در سال جاری مورد استقبال قرار می‌گیرد.

بسیاری از CIOها و تیم‌های آن‌ها به پلتفرم‌های کم‌کد روی می‌آورند تا از برنامه‌ها و نقشه‌های راه همگام شوند. هر بخش فناوری اطلاعات به طور ایده‌آل می‌خواهد از پیشرفت آهسته و پیچیدگی‌های توسعه کامل اجتناب کند. پیشرفت‌های مداوم در پلتفرم‌های کم‌کد که امکان ایجاد برنامه‌های کاربردی سفارشی با حداقل کدنویسی دستی را فراهم می‌کند، برای افزایش پذیرش آن‌ها حیاتی است.

پروژه های تبدیل دیجیتال برای پلتفرم های کم کد و بدون کد تست استرس ایده آل هستند. CIOها و تیم‌هایشان دریافته‌اند که پلتفرم‌های کم‌کد این پتانسیل را دارند که توسعه برنامه‌ها را تا 10 برابر سرعت بخشند. دستیابی به این سطح از افزایش عملکرد به داشتن یک برنامه آموزشی عالی و توسعه برای تحلیلگران کسب‌وکار و دیگر توسعه‌دهندگان شهروندی که برنامه‌ها را ایجاد می‌کنند، بستگی دارد. برای پشتیبانی از گزارش و تجزیه و تحلیل بخش خط کسب و کار یک شرکت.

پائولو روزادو، مدیرعامل OutSystems گفت: «با کد پایین، برنامه‌های نوآورانه می‌توانند 10 برابر سریع‌تر تحویل داده شوند، و سازمان‌ها می‌توانند با تطبیق سیستم‌های خود با سرعت کسب‌وکار، یک سکه هزینه کنند.» “کد پایین یک راه واقعی و اثبات شده برای سازمان ها فراهم می کند تا راه حل های دیجیتال جدید را بسیار سریع تر توسعه دهند و رقبای خود را جهش کنند.”

یکی دیگر از جنبه‌های تست استرس تحول دیجیتال در پلت‌فرم‌های کم‌کد/بدون کد این است که این پلتفرم‌ها به یک فرآیند مدیریت اپلیکیشن سازگار، ساده و مقیاس‌پذیر نیاز دارند. هنگامی که حاکمیت بر اساس پلتفرم متفاوت است، تقریباً غیرممکن است که یک برنامه سازمانی را در سطح شرکتی بدون سفارشی‌سازی و هزینه‌های گسترده مقیاس‌بندی کنید.

CIOها همچنین دریافته اند که پلتفرم ها می توانند به سرعت فراتر از بودجه اولیه رشد کنند، زیرا هزینه های پنهان آنها آشکار می شود. اینها شامل فراتر رفتن از پشتیبانی گردش کار فرآیند محدود است که توانایی برنامه را در مقیاس سازمانی بیشتر به چالش می کشد.

تقریباً هر CIO VentureBeat با آنها صحبت کرد گفت که در حال حاضر چندین پلتفرم با کد پایین دارند که هر کدام بر اساس نیازهای توسعه منحصر به فرد به واحد تجاری یا بخش متفاوتی اختصاص داده شده است. هر واحد تجاری ادعا می کند که پلت فرم کم کدی که اتخاذ کرده اند برای شخصیت های آنها ایده آل است. با این حال، رهبران پلتفرم‌های کم‌کد قول می‌دهند که می‌توانند به تمام شخصیت‌های مورد نیاز برای یک پایگاه داده خدمات دهند. CIOها باید یک پایگاه متنوع و رو به رشد از پلتفرم‌های کم‌کد و بدون کد را مدیریت کنند تا از استقلال واحدهای تجاری که می‌خواهند برنامه‌های خود را بر اساس برنامه‌های خود، اغلب تسریع‌شده، آزادی بسازند، اطمینان حاصل کنند.

چقدر کم کد/بدون کد امسال تکامل خواهد یافت

پروژه های دگرگونی دیجیتال ساده در حال ظهور هستند به عنوان بوته مورد نیاز برای پلتفرم های کم کد/بدون کد برای ادامه آماده شدن برای سازمانی. به دنبال این پلتفرم‌ها باشید تا قابلیت‌های خود را گسترش دهند تا شامل پشتیبانی گسترده‌تر از یکپارچه‌سازی API، خدمات پیشرفته‌تر AI/ML و پشتیبانی بهبودیافته برای سناریوهای گردش کار متعدد باشد.

ارائه‌دهندگان پلت‌فرم‌های کم‌کد/بدون کد نیز بر مقیاس‌پذیری بومی ابری برای پشتیبانی از استقرار سازمانی بزرگ‌تر تمرکز می‌کنند. بسیاری در حال تلاش برای ارائه ابزارهای مدیریتی و همکاری عمیق تر برای حمایت از تیم های متقابل عملکردی متشکل از تحلیلگران تجاری، توسعه دهندگان شهروندی و تیم های توسعه دهنده، از جمله توسعه دهندگان فناوری اطلاعات هستند.

هدف دیگر ایجاد برنامه‌ها از چندین API و انواع خدمات است، بنابراین پلت‌فرم‌های کم‌کد/بدون کد می‌توانند طیف وسیع‌تری از الزامات برنامه‌های کاربردی سازمانی را برطرف کنند – شرکت‌ها را به انتخاب آنها به‌عنوان برنامه کاربردی اصلی برای بلندمدت سوق می‌دهد.

ماموریت VentureBeat این است که یک میدان شهر دیجیتال برای تصمیم گیرندگان فنی باشد تا دانشی در مورد فناوری سازمانی متحول کننده کسب کنند و معامله کنند. جلسات توجیهی ما را کشف کنید.