اخراج در گوگل و سایر شرکت های فناوری چه معنایی برای سایر صنایع دارد


اخراج‌های فنی در طول سال گذشته و به‌ویژه در چند ماه گذشته به یک واقعیت تبدیل شده است، زیرا شرکت‌های فناوری بزرگ و کوچک پس از مشاهده سودهای بی‌سابقه در طول همه‌گیری، کاهش دقیق رشد خود را در نظر می‌گیرند. چیزی که کمتر قطعی است این است که این ده‌ها هزار کارگر فناوری به کجا خواهند رفت.

خبر خوب این است که هنوز مشاغل باز زیادی برای این کارگران وجود دارد، نه تنها در صنعت فناوری، بلکه به طور فزاینده‌ای در خارج از آن. همچنین علاقه به راه اندازی کسب و کارهای جدید افزایش یافته است. و در حالی که اخراج قطعا به تصمیم برخی افراد برای ترک صنعت فناوری یا بیرون رفتن به تنهایی کمک می کند، ارزش دارد به مشکلات خود صنعت نگاه کنیم، از فرسودگی شغلی گرفته تا شیوه های بد اخراج، که کار را برای مردم کمی آسان تر می کند. برای انتخاب زندگی پس از فناوری

کیت دوچن، مدیرعامل شرکت پرسنل حرفه‌ای RGP، می‌گوید: «آنچه همه را به Big Tech جلب کرد این است که آنها با امتیازات دیوانه شده‌اند، و این بسیار جذاب بود – و همه از این موضوع بسیار مجذوب شدند. نکته منفی این است که شما با ایمیلی در ساعت 3 صبح از کار بیکار می شوید. یا دلیل اینکه متوجه شدید که اخراج شده اید این است که نشان شما دیگر کار نمی کند.»

همه اینها بخشی از یک چهره فرهنگی است که در شرکت‌های بزرگ فناوری اتفاق می‌افتد، که برای سال‌ها کارگران با مهارت بالا را با جلب دستمزدهای کلان و مزایای هنگفت می‌خوردند. اکنون این شرکت‌ها ریاضت اقتصادی را تبلیغ می‌کنند و از نیروی کار غول‌پیکر خود می‌خواهند دوباره مانند استارت‌آپ‌ها عمل کنند. در عین حال، غول‌های فناوری از مکان‌های هیجان‌انگیز برای کار به تفاوت چندانی با بقیه شرکت‌های آمریکایی تبدیل شده‌اند، و باعث می‌شود برخی درباره آنچه در این صنعت در وهله اول دیده‌اند سوال کنند.

اگرچه آنها سرفصل های زیادی را به خود اختصاص داده اند، اخراج های اخیر بیشتر شبیه یک اصلاح مسیر به نظر می رسد تا ترکیدن حباب. این بدان معنا نیست که دردناک نیست. طبق گفته Layoffs.fyi، در حال حاضر در سال جاری، 78000 کارگر صنعت فناوری شغل خود را از دست داده‌اند که در مقایسه با 160000 نفر در سال گذشته. اما در حالی که اخراج‌ها برای دست اندرکاران بسیار مخرب است، تعداد آنها هنوز برای ایجاد یک ضربه واقعی در بازار کار عظیم فناوری کافی نیست.

طبق داده‌های انجمن صنعتی CompTIA، در کل، صنعت فناوری ایالات متحده، که شامل شرکت‌هایی مانند گوگل و اپل می‌شود، در ماه دسامبر برای بیست و پنجمین ماه متوالی کارمندان خود را اضافه کرد. تعداد افرادی که در مشاغل فناوری کار می‌کنند – انجمن اینها را به عنوان نقش‌های فنی مرتبط با کامپیوتر، مانند توسعه‌دهنده نرم‌افزار، مهندس شبکه، تحلیلگر داده‌ها تعریف می‌کند – در آن ماه به رکورد بالای 6.5 میلیون نفر رسید و نرخ بیکاری آنها نزدیک به یک رکورد بود. پایین 1.8 درصد، در مقایسه با 3.5 درصد برای همه مشاغل. مطمئناً این امکان وجود دارد که این اعداد در ژانویه تغییر کنند، اما ده‌ها هزار اخراج کار چندانی در صنعت میلیون‌ها نفر حرکت نمی‌کند.

به گفته CompTIA، اکثر افراد دارای مشاغل فناوری – 59 درصد – در واقع در صنعت فناوری کار نمی کنند. این رقم در دهه گذشته به طور قابل توجهی ثابت مانده است. این به این دلیل است که حتی زمانی که شرکت‌های مالی، مراقبت‌های بهداشتی و خرده‌فروشی نیاز به استعدادهای فناوری بیشتری برای کمک به دیجیتالی کردن و خودکارسازی کسب‌وکار خود داشتند، صنعت فناوری – به‌ویژه توسعه نرم‌افزار – نیز رشد کرد. اما این توازن می‌تواند در ماه‌ها و سال‌های آینده حتی بیشتر به سمت شرکت‌های صنعتی غیرفناوری متمایل شود.

با رفتن به سال 2023، اگر ما شاهد برخی از این تغییراتی باشیم که در حال حاضر در حال رخ دادن هستند، تعجب آور نیست که ببینم نمایندگی بزرگتری را می بینیم. [of tech workers] تیم هربرت، مدیر ارشد تحقیقات CompTIA، به Recode گفت. او اضافه کرد که انتظار خروج عظیم کارگران از صنعت فناوری را ندارد، اما با توجه به اندازه اشتغال فناوری، حتی یک درصد تغییر قابل توجه خواهد بود.

مهم است که به یاد داشته باشید که صنعت فناوری انواع کارگران را استخدام می کند. در حالی که ما اطلاعاتی در مورد انواع مشاغلی که شرکت‌های فناوری از شر آنها خلاص شده‌اند نداریم، می‌توان گفت که بسیاری از آنها در مشاغلی هستند که نیازی به مدرک علوم کامپیوتر ندارند، مانند منابع انسانی یا فروش. به عنوان مثال، در حالی که اخراج گوگل در کالیفرنیا مطمئناً به افرادی در نقش های مهندسی ضربه زد، تقریباً 30 ماساژدرمان داخلی را نیز شامل می شد. برای کارمندانی که در هفته‌های اخیر اخراج شده‌اند، تصمیم آن‌ها برای یافتن یک شغل جدید در فناوری، ترک صنعت فناوری یا راه‌اندازی کسب‌وکار خود ممکن است بستگی به این داشته باشد که دقیقاً چه کاری در فناوری انجام داده‌اند.

کارگرانی که دارای مجموعه مهارت های فنی مورد تقاضا هستند، یعنی مهندسان، احتمالاً راحت ترین زمان را برای یافتن کار بیشتر خواهند داشت، هر کجا که تصمیم به رفتن داشته باشند. طبق گزارش دسامبر 2022 پلتفرم استخدام فناوری دایس، حدود 300000 آگهی شغلی برای متخصصان فناوری در ماه دسامبر وجود داشت که کمتر از اوج آن بود، اما تقریباً مطابق با چهار سال گذشته بود. بزرگترین و سریع ترین صنایع برای متخصصان فناوری، امور مالی، تولید و مراقبت های بهداشتی است. در همین حال، لیست بزرگترین کارفرمایان استعدادهای فناوری شامل شرکت های بزرگ فناوری مانند گوگل و آمازون در کنار غول های شرکتی مانند ولز فارگو، جنرال موتورز و Anthem Blue Cross می شود.

نیک کولاکوفسکی، ویراستار ارشد در: “با توجه به دامنه کوچک سازی در فناوری و دلایلی که به خوبی در مورد آن تصمیمات گرفته شد، احتمالاً شاهد خواهیم بود که بسیاری از متخصصان فناوری درباره نقش بعدی خود در یک غول فناوری یا استارت آپ فکر می کنند.” تاس، به Recode گفت.

مایکل اسکاف خیلی قبل از اخراج‌های فعلی تصمیم گرفت صنعت فناوری را ترک کند. او نیمه اول زندگی 30 ساله خود را در مشاغل مختلف فناوری اطلاعات در بخش فناوری و نیمه دوم را در خارج از آن گذراند. او در حال حاضر در نقش برتر فناوری، CIO، در Jewish Senior Living Group، یک شرکت مدیریت مراقبت های بهداشتی، است. در حالی که او اعتراف می کند که سرعت تغییرات تکنولوژیکی در خارج از فناوری بسیار کندتر است، او فکر نمی کند که اخلاق فناوری “سریع حرکت کنید و چیزها را خراب کنید” در صنایعی مانند مراقبت های بهداشتی مناسب نیست، علی رغم نیاز آن به تغییرات تکنولوژیکی.

اسکاف گفت: «راه‌هایی برای تغییر در جریان‌های عملیاتی موجود وجود دارد که امکان پیشرفت را بدون ایجاد اختلال یا شکستن چیزی فراهم می‌کند. “شما نمی خواهید مراقبت های بهداشتی را خراب کنید.”

برای شرکت‌های خارج از فناوری که نمی‌توانستند چنین دستمزدهای بالایی ارائه دهند یا از قرعه‌کشی فرهنگی گوگل‌های جهان برخوردار نبودند، لحظه کنونی فرصتی برای آنها است تا اگر بتوانند کارگران فناوری را که مدت‌هاست می‌خواستند، استخدام کنند. خود به اندازه کافی جذاب هستند با این حال، این استخدام‌های جدید همچنان ارزان نیستند. بر اساس نظرسنجی اخیر گارتنر که با Recode: work-life به اشتراک گذاشته شده است، در حالی که پاداش هنوز مهم ترین چیزی است که کارکنان فناوری را به سمت شغل سوق می دهد، پاداش است – برای همیشه اینگونه بوده است – مورد شماره 2 در این لیست افزوده جدیدتری است. هماهنگ سازی

گراهام والر، معاون پژوهشی گارتنر، می‌گوید: «این مطمئناً فرصتی را برای کارفرمایان سنتی – بانک‌ها، خرده‌فروشان، شرکت‌های مراقبت‌های بهداشتی – فراهم می‌کند تا برخی از کارمندانی را که آنها را ترک کرده‌اند، به کار گیرند و شاید آنها را بازگردانند.

این اخراج ها همچنین فرصتی را برای کارگران فراهم می کند تا خودشان دست به اعتصاب بزنند. درخواست‌ها برای تشکیل استارت‌آپ‌ها در سال گذشته، دومین درخواست‌هایی بود که تا کنون داشته‌اند، و کارگران فناوری در حال افزودن به این روند هستند.

برای جو کاردیلو، راه اندازی کسب و کار خود راهی برای بهتر کردن کار برای خود و دیگران بود. کاردیلو که مدیریت تیم‌های بازاریابی در استارت‌آپ‌های فناوری را بر عهده داشت و از «فرهنگ خرد» پیروی می‌کرد، پس از پشت سر گذاشتن یک سری اخراج‌های «بسیار استرس‌زا» از زمان شروع همه‌گیری، شرکت مربیگری مدیریت خود را به نام The Early Manager راه‌اندازی کرد. بنابراین کاردیلو آنچه را که احساس می‌کردند در مشاغل قبلی خود به خوبی انجام می‌دادند، مدیریت و آموزش به دیگران انجام می‌دادند، و آنها آن را با ایده‌های خود در مورد چگونگی ایجاد یک محل کار خوب ترکیب می‌کنند، مانند دادن نظر بیشتر به کارکنان در شرایط کارشان. .

کاردیلو گفت: “من به ایده دموکراسی در کار بسیار علاقه مند هستم.”

این مطمئناً به نظر بسیار دور از وحشیگری ظاهراً اخراج های فناوری اخیر است که بسیاری را با احساسات سخت روبرو کرده است. اینکه آیا مردم واقعاً شرایط بهتری خواهند داشت یا رفتار مهربانانه تری در جاهای دیگر خواهند داشت باید دید.

ما تا سال‌ها نمی‌دانیم کارگرانی که تحت تأثیر اخراج‌های فناوری اخیر قرار گرفته‌اند دقیقاً به کجا می‌رسند. ممکن است این فقط یک انحراف مختصر در بخش فناوری در حال رشد باشد یا اینکه مردم از فناوری بزرگ برای تأسیس استارت‌آپ‌هایی که ثابت می‌کنند چیز بزرگ بعدی هستند اجتناب کنند – آنچه بسیاری می‌گویند در طول رکود مالی اتفاق می‌افتد، اما چه چیزی ممکن است افسانه‌تر از حقیقت باشد. . یا شاید، هر شرکتی واقعاً یک شرکت فناوری است، و این اخراج‌ها بقیه شرکت‌های آمریکایی را در شرایط برابر با فناوری قرار می‌دهد.

دیوید جاکوبوویتز تقریباً در تمام دوران حرفه‌ای خود برای شرکت‌های فناوری کار می‌کرد، اخیراً در بخش فروش و بازاریابی در TikTok، زمانی که تصمیم گرفت داوطلبانه آن را ترک کند تا به علاقه‌اش ادامه دهد: تجارت شکلات بدون قند خودش به نام Nebula Snacks. او اخراج‌ها را پشت سر گذاشته بود و می‌دانست که «وفاداری لزوماً پاداش نمی‌گیرد».

اما فراتر از آن، او متوجه شد که شاید صنعت فناوری برای او مناسب نباشد.

من به مسیر و سبک زندگی نگاه کردم که اگر بخواهم از نردبان شرکتی در فناوری بالا بروم، باید برای 10 تا 15 سال آینده زندگی کنم و وقتی واقعاً به آن رسیدم، به نوعی به این سؤال پاسخ دادم: نمی خواهم این کار را بکنم.»