یک بشقاب پرنده را دیدید؟ یک برنامه برای آن وجود دارد


البته، چالش اعمال استانداردسازی علمی برای چیزی است که ممکن است اصلاً علمی نباشد. شهادت شاهدان عینی بسیار غیر قابل اعتماد است و مردم آنچه را که می بینند بر اساس عواملی مانند رویدادهای جاری و پیشینه علمی، سیاسی و فرهنگی خود تفسیر می کنند. کیت دورش، مورخ دانشگاه پنسیلوانیا، که متخصص تولید دانش علمی است، می‌گوید: «داده‌هایی که دریافت می‌کنید از نظر اجتماعی ساخته شده‌اند.

با حسن نیت از آزمایشگاه انیگما

مشاهده بشقاب پرنده ها به عنوان یک وسواس آمریکایی پس از جنگ جهانی دوم و حادثه رازول در سال 1947 آغاز شد، زمانی که مردم نیومکزیکو زباله های مرموزی را پیدا کردند که ممکن است – یا ممکن است – از یک بالون نظامی سقوط کرده باشد. دورش می گوید که مشاهدات به سرعت در بیشتر نقاط جهان گسترش یافت و علاقه به رازول، و همچنین برنامه های فضایی نوپای ایالات متحده و اتحاد جماهیر شوروی، ممکن است مردم را تشویق کند که نورهای آسمان را به عنوان فناوری بیگانه تصور کنند. اما، او ادامه می دهد، پس از پرتاب ماهواره اسپوتنیک توسط اتحاد جماهیر شوروی در سال 1957، تعداد کمتری از یوفوها مشاهده شد – اکنون وقتی مردم چیز عجیبی را در آسمان می بینند، آن را به عنوان یک فضاپیمای ساخته شده توسط انسان می شناسند. و ژئوپلیتیک محل زندگی شما نیز مهم است. او می‌گوید امروزه وقتی آلمانی‌ها شاهد پدیده‌های عجیبی هستند، اغلب آنها را به صنایع دستی روسیه و آمریکا نسبت می‌دهند. او می گوید: «وقتی به دنبال چیزی خاص می گردید، این همان چیزی است که خواهید دید.

سازمان های دولتی همیشه به دلایل امنیت ملی به گزارش های مربوط به بشقاب پرنده ها علاقه مند بوده اند، زیرا مشاهده بشقاب های پرنده ممکن است در واقع مشاهده هواپیمای مخفی رقیب باشد. (یا اگر این کاردستی در واقع پروژه طبقه بندی شده خود کشور بود، توصیفات مشاهده ممکن است نشان دهد که چگونه برای دیگران به نظر می رسد.)

آژانس‌های داخل دولت ایالات متحده در چند سال گذشته علاقه‌ای دوباره به UAP‌ها ابراز کرده‌اند. پنتاگون گزارشی را در ژوئن 2021 منتشر کرد که در آن 144 حادثه مشاهده شده توسط خلبانان نظامی به سال 2004 برمی گردد که تنها یکی از آنها می تواند به طور کامل توضیح دهد. در ماه مه گذشته، مجلس نمایندگان یک جلسه استماع در مورد پهپادها برگزار کرد که در آن مقامات دولتی و دفاعی در مورد این گزارش و امنیت ملی و مسائل ایمنی پرواز که آن را مطرح می‌کند، صحبت کردند. سال گذشته، وزارت دفاع همچنین سازمان جدیدی به نام «دفتر حل و فصل ناهنجاری همه دامنه» را برای هماهنگ کردن تلاش‌ها برای «تشخیص، شناسایی و نسبت دادن اشیاء مورد علاقه» در نزدیکی مناطق نظامی تشکیل داد. آنها در حال حاضر گزارش یوفو را دریافت می کنند.

و در ماه اکتبر، ناسا یک مطالعه مستقل 9 ماهه را اعلام کرد تا بفهمد چگونه از داده های دولتی و گروه های تجاری می توان برای روشن کردن UAP ها استفاده کرد و این آژانس در آینده برای تجزیه و تحلیل داده های مشاهده ها چه کاری می تواند انجام دهد. (سخنگوی ناسا مصاحبه را رد کرد، اما گفت که آژانس در بهار امسال به روز رسانی در مورد این مطالعه خواهد داشت.)

آزمایشگاه انیگما نیز تنها تلاش خصوصی مربوط به یوفو نیست. شرکت To the Stars Academy of Arts & Science، که توسط تام دلونج گیتاریست Blink-182 تأسیس شده است، دانشمندان و کارمندان سابق دولت را استخدام می کند تا تحقیقات UFO – که گاهی اوقات ufology نامیده می شود – را به جریان اصلی تبدیل کند.

دورش می‌گوید مهم نیست چه کسی داده‌ها را جمع‌آوری می‌کند، او امیدوار است که این گروه‌ها با عدم سوء استفاده از داده‌های آن‌ها برای منافع مالی یا ایجاد احساس بی‌احترامی، با کاربران به طور شفاف و با حسن نیت تعامل داشته باشند. او می‌گوید: «من معتقدم که تعداد زیادی از افرادی که یک بشقاب پرنده را دیده‌اند، تجربه‌ای داشته‌اند که نمی‌توانند توضیح دهند. “جامعه بشقاب پرنده شایستگی جدی گرفته شدن را دارد.”