Niko Partners: بازار بازی های MENA-3 تا سال 2026 56 درصد رشد خواهد کرد


در اجلاس GamesBeat 2023 در 22 تا 23 می با رهبران برتر بازی در لس آنجلس ارتباط برقرار کنید. اینجا ثبت نام کنید.


Niko Partners پیش‌بینی می‌کند که درآمد بازی‌ها در عربستان سعودی، امارات متحده عربی و مصر (MENA-3) از 1.8 میلیارد دلار در سال 2022 به 2.8 میلیارد دلار در سال 2026، 56 درصد افزایش خواهد یافت. منطقه این پیش‌بینی بخشی از دومین گزارش سالانه بازار بازی‌های MENA-3 و پیش‌بینی پنج ساله شرکت تحقیقات بازار بازی‌ها است.

رشد MENA-3

علاوه بر این رشد درآمد، این شرکت تخمین می‌زند که تعداد گیمرها نیز نزدیک به 30 درصد رشد کند، از 67.4 میلیون در سال گذشته به 87.3 میلیون تا سال 2026. این به CAGR حدود 6 درصد ترجمه می‌شود که به این معنی است که کاربران تقریباً رشد نمی‌کنند. به سرعت خرج کردن در نتیجه، این شرکت پیش‌بینی می‌کند که میانگین هزینه‌های کاربران طی پنج سال آینده افزایش خواهد یافت.

Niko Partners به ​​سه عامل این رشد درآمد اشاره می کند: بازی های موبایلی، سرمایه گذاری های بخش دولتی و خصوصی و ورزش های الکترونیکی.

موبایل بزرگترین پلتفرم از نظر درآمد و بازیکنان در MENA-3 است. دسترسی یک عامل کلیدی است – بازار سالمی برای کنسول‌ها و رایانه‌های شخصی وجود دارد، اما پیش‌بینی می‌شود که موبایل طی پنج سال آینده با CAGR دو رقمی رشد کند.

رویداد

GamesBeat Summit 2023

در تاریخ 22 تا 23 می به انجمن GamesBeat در لس آنجلس بپیوندید. از باهوش ترین ذهن های صنعت بازی می شنوید تا به روز رسانی های خود را در مورد آخرین پیشرفت ها به اشتراک بگذارند.

اینجا ثبت نام کنید

سرمایه گذاری در بازی و ورزش های الکترونیکی اخیراً خبرساز شده است. به ویژه، صندوق سرمایه گذاری عمومی عربستان سعودی (PIF) و شرکت تابعه آن Savvy Games Group چندین سرمایه گذاری برجسته انجام دادند. این شامل یک طرح 38 میلیارد دلاری برای تبدیل عربستان سعودی به یک مرکز جهانی برای بازی است.

ورزش در MENA-3

ورزش های الکترونیکی در خدمت هدایت سفر و گردشگری به کشور و تقویت جایگاه کشور در بازار بازی ها هستند. Savvy برگزارکنندگان رویداد ESL Gaming و FACEIT را در مجموع به مبلغ 1.5 میلیارد دلار در سال گذشته خریداری کرد و جشنواره پرچمدار Gamers8 در جولای 2023 بازخواهد گشت. علاوه بر این، برگزارکننده رقیب BLAST با ابوظبی Gaming برای میزبانی رویدادها در امارات همکاری می کند.

Niko Partners انتظار دارد که تا سال 2026، MENA-3 با هاب هایی مانند سنگاپور و چین رقابت کند.

داده های این شرکت همچنین از این استراتژی سرمایه گذاری در ورزش های الکترونیکی پشتیبانی می کند. 73 درصد از گیمرها در MENA-3 تا حدی با ورزش های الکترونیکی درگیر هستند. این شامل تماشای محتوای ورزش‌های الکترونیکی، پخش عناوین متمرکز بر ورزش‌های الکترونیکی یا رقابت در مسابقات آماتور یا حرفه‌ای است. این نشان دهنده جذابیت گسترده برای بازی های رقابتی در منطقه است.

به طور خاص، از هر پنج گیمر در سراسر منطقه MENA-3 دو نفر (41.7٪) محتوای ورزش های الکترونیکی را تماشا می کنند یا عناوین ورزش های الکترونیکی (40.7٪) را بازی می کنند. 12.4 درصد دیگر در مسابقات آماتوری یا حرفه ای ورزش های الکترونیکی شرکت کرده اند. سرمایه‌گذاری بیشتر و رویدادهای پرمخاطب می‌تواند انگیزه تعامل بیشتر با ورزش‌های الکترونیکی باشد – بخش رشد مورد نیاز این صنعت.

تفاوت های منطقه ای و جمعیت شناسی

مخاطبان MENA-3 نیز پتانسیل رشد آن را هدایت می کنند. در حالی که بازی همچنان به شدت مردان را در منطقه MENA-3 تغییر می دهد – 67.4٪ از گیمرها در MENA-3 در مقابل 53.7٪ از جمعیت مرد هستند – مخاطبان به طور متوسط ​​جوان هستند.

76 درصد از گیمرها در منطقه MENA-3 زیر 35 سال سن دارند. مصر به طور خاص برجسته است و درصد قابل توجهی از گیمرهای زیر 25 سال در مقایسه با عربستان سعودی و امارات متحده عربی دارد. علاوه بر این، مصر دارای بیشترین جمعیت گیمر است و سریع ترین بازار در حال رشد در MENA-3 است
منطقه

در مقایسه، عربستان سعودی بزرگترین بازار از نظر درآمد بازی ها است و طبق گفته نیکو پارتنرز، قدرت بازی در منطقه محسوب می شود. البته این امر تا حدی توسط سرمایه گذاری های PIF تقویت می شود. در همین حال، امارات متحده عربی دارای بالاترین ARPU در بین سه بازار است.

این نتایج بر اساس بینش‌ها و تحلیل‌های مداوم نیکو از تحلیلگران منطقه‌ای، مدل اختصاصی بازار و پیش‌بینی 5 ساله، نظرسنجی از 1126 گیمر محلی و مصاحبه با متخصصان صنعت از منطقه است. گزارش کامل 100 صفحه ای Niko Partners در مورد منطقه MENA-3 اکنون در دسترس است.

عقیده GamesBeat وقتی صنعت بازی را پوشش می دهد “جایی که اشتیاق با تجارت روبرو می شود.” این یعنی چی؟ ما می خواهیم به شما بگوییم که اخبار چقدر برای شما اهمیت دارد — نه فقط به عنوان یک تصمیم گیرنده در یک استودیوی بازی، بلکه به عنوان یک طرفدار بازی. خواه مقالات ما را می خوانید، به پادکست های ما گوش می دهید یا ویدیوهای ما را تماشا می کنید، GamesBeat به شما کمک می کند تا در مورد صنعت بیاموزید و از تعامل با آن لذت ببرید. جلسات توجیهی ما را کشف کنید.