چرا اتوماسیون می تواند پاسخی به بحران استعدادهای فناوری باشد


تمام جلسات درخواستی از اجلاس امنیت هوشمند را در اینجا بررسی کنید.


این بدترین راز فناوری است: مزایای اتوماسیون گسترده و غیرقابل انکار است. موارد استفاده از اتوماسیون از بهبود زمان از طریق مدیریت منابع برنامه تا بهینه‌سازی کارایی به لطف پاسخ به رویداد بلادرنگ و زمینه‌سازی متغیر است. این قابلیت ها، همراه با تعداد بیشماری دیگر، کارایی عملیاتی را افزایش می دهند. در بسیاری از موارد، هزینه ها را نیز به میزان قابل توجهی کاهش می دهند.

با این حال، ایده دیستوپیایی یک آینده کاملاً خودکار – که در آن دیگر نیازی به کارکنان ارزشمند فناوری انسانی نیست – مانع پذیرش اتوماسیون شده است. کارگران فنی و رویه‌های مبتنی بر اتوماسیون مانند اتوماسیون فرآیند روباتیک (RPA) اغلب به عنوان انتهای مخالف یک طیف شناخته می‌شوند. در واقع، این ایده یک بازی حاصل جمع صفر را ایجاد می کند که در آن انسان ها یا روبات ها “برنده خواهند شد”.

اما وعده اتوماسیون، RPA و AI را باید به عنوان مکمل کار انسانی دانست نه به عنوان یک دشمن. در زمان‌های روشن اقتصادی، اتوماسیون یک مزیت رقابتی ایجاد می‌کند و به کارکنان انسانی اجازه می‌دهد تا بر روی ابتکارات پر تاثیر که نیاز به سطح شناخت عمیق‌تری دارند، تمرکز کنند. و در مواقع پریشانی اقتصادی، اتوماسیون به کارگران انسانی این امکان را می‌دهد تا بدون کار زیاد و ایجاد فرهنگ فرسودگی شغلی، به اهداف خود ادامه دهند.

>>موضوع ویژه ما را از دست ندهید: دستور کار CIO: نقشه راه 2023 برای رهبران فناوری اطلاعات.<<

رویداد

اجلاس امنیت هوشمند بر حسب تقاضا

نقش حیاتی هوش مصنوعی و ML در امنیت سایبری و مطالعات موردی خاص صنعت را بیاموزید. امروز جلسات درخواستی را تماشا کنید.

اینجا را تماشا کنید

این برای صنعت فناوری بسیار بزرگ است. بیش از 70 درصد از مدیران فناوری اطلاعات کمبود استعدادهای فناوری را به عنوان یک نگرانی فوری می شناسند و آمارهای نیروی کار نشان نمی دهد که این بحران به زودی از بین برود. به گفته گارتنر، حدود 50 درصد از مشاغل خالی فناوری بیش از شش ماه است که باز هستند. انتظار می رود این روند در سال جدید با ادامه نگرانی های رکود و تشدید نگرانی ها در مورد ترک بی سر و صدا ادامه یابد. در چنین زمانی، توجه به مزایای اتوماسیون نه تنها مفید است. ضروری است

اتوماسیون در حال تبدیل شدن به استانداردی برای آینده کاری ما است

بسیاری از مردم تصور می کنند که اتوماسیون و RPA به صورت فیزیکی ظاهر می شود – به ربات ها در یک کارخانه خودرو فکر کنید. این دست های کمک کننده فرآیندهای بسیار معمول و قابل پیش بینی، از جمله جابجایی مواد، جوشکاری و کنترل کیفیت را استاندارد می کنند. در حالی که پشته های فناوری مدرن معمولاً شامل یک دست رباتیک نمی شوند، آنها بر همان استانداردهای بالای شناخت، تجزیه و تحلیل و یادگیری ماشین (ML) متکی هستند.

درست همانطور که یک کمک رباتیک در خط مونتاژ به طور قابل اعتماد تعهدات کف کارخانه را انجام می دهد، فناوری های مجهز به هوش مصنوعی بدون احتمال خطای انسانی مسئولیت های معمولی را برطرف می کنند. به عنوان مثال، در زمینه پردازش داده، هوش مصنوعی می‌تواند به سرعت میلیون‌ها نقطه داده را برای بازیابی اطلاعات مرتبط برای مدیران انسانی بررسی کند، و بخش‌های مرتبط از مجموعه‌ای از اطلاعات (یا وب در کل) را علامت‌گذاری کند. این عملکرد نیاز وقت‌گیر مدیران انسانی را برای بررسی مجموعه داده‌های گسترده حذف می‌کند. این موضوع بسیار مهمی است، به خصوص که اینترنت اشیا (IoT) گسترش می یابد و راه را برای استفاده گسترده از داده ها و اضافه بار اطلاعات هموار می کند.

دیگر برای مدیران فناوری اطلاعات امکان تجزیه و تحلیل موفقیت آمیز حجم اطلاعاتی که بخش آنها مدیریت می کند وجود ندارد، حتی کل سازمانشان. رهبران فناوری اطلاعات به سرعت از این واقعیت آگاه شده و پذیرفته اند. نزدیک به دو سوم تصمیم گیرندگان ارشد فناوری اطلاعات معتقدند اینترنت اشیا در حال نزدیک شدن به بلوغ است و 86 درصد می گویند که گسترش سریع آن نیاز به تمرکز مضاعف بر کارایی عملیاتی، به ویژه مواردی که هزینه ها را کاهش داده و درآمد را افزایش می دهد، دارد. اتوماسیون یک محرک بسیار مهم برای این تغییرات است.

تجزیه و تحلیل تجویزی و اتوماسیون کلید بحران هستند

تجزیه و تحلیل تجویزی، رهبران کسب و کار را قادر می سازد تا با ترکیب بینش از رویه های تجاری و پایگاه های داده استاندارد، چابکی و انعطاف بی نظیر کسب و کار را باز کنند. به عنوان مثال، رهبران می توانند از نرم افزارهای کاری و ابزارهای مدیریت داده برای بینش های مختلف درجه سوم استفاده کنند. چند ساعت در هفته مدیران صرف پیمایش این ابزارها می کنند؟ سازمان چقدر می تواند با خودکارسازی آن وظایف در زمان صرفه جویی کند؟ فن‌آوری‌های مناسب به این سؤالات پاسخ می‌دهند و شفافیتی را در مورد اینکه کسب‌وکار ممکن است زمان و پول غیرضروری را از دست بدهد، روشن می‌کند.

به طور سنتی، سازمان هایی که فرآیندهای کسب و کار را اصلاح می کنند و حاشیه سود بالاتری را به دست می آورند، تصور می شود که از برتری رقابتی نسبت به همتایان خود برخوردار هستند. با این حال، تورم فزاینده، اختلالات زنجیره تامین و تعطیلی‌های دوران همه‌گیری به ایجاد یک محیط کاری جدید کمک کرده‌اند که در آن انعطاف‌پذیری و سازگاری «خوبی برای داشتن» نیست، بلکه کلیدهای بقا هستند. بسیاری از سازمان ها همچنان با کمبود استعدادهای فنی دست و پنجه نرم می کنند و با عوارض جانبی مواجه می شوند که از تاخیر در پروژه تا مسائل کنترل کیفیت و شبکه های غیرقابل اعتماد را شامل می شود. پیامدها شدید هستند زیرا اغلب مصرف کنندگان را بیگانه می کنند و بین کسب و کارها و تولید درآمد ایجاد فاصله می کنند.

نتیجه نهایی؟ در دنیای مدرن کار ما، چابکی تجاری برای عملیات موفق ضروری است. این امر به ویژه در مورد صنایع پرخطر مانند تدارکات و تولید صادق است. اختلالات زنجیره تامین برای دوره این صنایع، تعریف اکوسیستم تدارکات در دو سال گذشته – و بسیاری از کارشناسان پیش بینی می کنند. این مشکلات تا سال 2013 ادامه خواهند داشت. این محیط تجاری، رهبران تدارکات را وادار کرده است که به دنبال تامین کنندگان در دسترس و سازگار باشند. اغلب، آنها باید با زمان محدود و کمبود استعداد تشدید شوند.

عملیات تدارکاتی با عملکرد بالا با ایجاد طرح های اضطراری از طریق تامین کنندگان درجه دوم و سوم، چابک باقی مانده است. این روابط تضمین می کند که وقتی مواد خام از طریق یک تامین کننده محقق نمی شود، می توان آنها را با استفاده از دیگری بدون به خطر انداختن کیفیت محصول نهایی به دست آورد. با توجه به محدودیت استعدادهای طولانی صنعت، اتوماسیون کلید این فرآیند بوده است. پلتفرم‌های داده هوشمند، متخصصان تدارکات را قادر می‌سازد تا تامین‌کنندگان مختلف را در طول یک بحران به‌سرعت شناسایی کنند. ابزارهای خودکار داده های دقیق و مرتبط را جمع آوری می کنند و اطلاعات را در یک سیستم منسجم و قابل همکاری ارائه می دهند. این عملکرد ضروری به رهبران تدارکات اجازه می دهد تا بر رسیدگی به اختلالات زنجیره تامین مداوم تمرکز کنند. این بسیار بزرگ است، با توجه به اینکه تقریباً دو سوم از رهبران تدارکات، داده‌های دقیق و بی‌درنگ را برای منبع‌یابی سریع شناسایی می‌کنند.

امروز کدام سازمان ها می توانند از اتوماسیون بهره ببرند؟

طبق گفته Forrester، بازار جهانی RPA تا سال 2025 به 22 میلیارد دلار خواهد رسید که نشان دهنده افزایش قابل توجهی در پذیرش اتوماسیون در پی همه‌گیری است. آن دسته از سازمان هایی که قبل از سال 2025 روی اتوماسیون سرمایه گذاری می کنند، نسبت به رقبای خود در موقعیت بسیار بهتری قرار خواهند گرفت. به هر حال، ثابت شده است که اتوماسیون بالغ سودآوری را تا 5.8 درصد افزایش می‌دهد و افزایش کارایی نزدیک به 19 درصد ایجاد می‌کند. این دستاوردها زمانی امیدوارکننده بودند. در حال حاضر، با کوچکتر شدن حاشیه ها و تداوم بحران استعدادهای فنی، آنها برای طول عمر کسب و کار ضروری هستند.

با این حال، فناوری یک راز ضعیف دیگر دارد: نقطه ورود بالایی برای پذیرش اتوماسیون وجود دارد. سازمان‌هایی که سفر اتوماسیون خود را آغاز کرده‌اند در سال جدید به پیشرفت خود ادامه خواهند داد، اما در مورد کسانی که دیر شکوفا شده‌اند چطور؟ عملیات دیجیتالی نوپا باید در مورد جایی که مدیران می توانند به آرامی اما به طور موثر اتوماسیون را در روال روزانه خود اتخاذ کنند، به دنبال مشاوره قابل اعتماد باشند. اما برای سازمان‌های دیجیتالی بالغ یا نیمه‌بالغ، آینده اتوماسیون بی‌شک روشن به نظر می‌رسد. در سال 2023، کسب‌وکارهایی که مجدداً در RPA سرمایه‌گذاری می‌کنند، نه تنها کمبود استعداد خود را به طور کامل برطرف می‌کنند، بلکه نیروی کار خود را در کنار دست‌های کمک‌رسان مجازی جدید شکوفا می‌کنند.

برایان تاربل معاون محصول در کتاب چای.

DataDecisionMakers

به انجمن VentureBeat خوش آمدید!

DataDecisionMakers جایی است که کارشناسان، از جمله افراد فنی که کار داده را انجام می دهند، می توانند بینش ها و نوآوری های مرتبط با داده را به اشتراک بگذارند.

اگر می‌خواهید درباره ایده‌های پیشرفته و اطلاعات به‌روز، بهترین شیوه‌ها و آینده فناوری داده و داده مطالعه کنید، به ما در DataDecisionMakers بپیوندید.

شما حتی ممکن است در نظر داشته باشید که مقاله ای از خودتان ارائه دهید!

از DataDecisionMakers بیشتر بخوانید