5 روش برای استفاده از تجارت اجتماعی برای به حداکثر رساندن فروش و تأثیر برند


تمام جلسات درخواستی از اجلاس امنیت هوشمند را در اینجا بررسی کنید.


تجربه خرید سنتی تجارت الکترونیک همانطور که می دانیم به سرعت توسط تجارت اجتماعی یا استفاده از شبکه های اجتماعی برای تسهیل خرید و فروش تحت الشعاع قرار می گیرد. به تجارت اجتماعی به عنوان نسخه دیجیتالی روزهای قدیم فکر کنید که خرید شامل تعاملات اجتماعی پر جنب و جوش، گذراندن وقت با دوستان و شاید حتی کمی سرگرم کننده بود. برندها اکنون آن را به عنوان یک امر ضروری می بینند و پلتفرم های رسانه های اجتماعی مشتاق هستند تا آنها را تطبیق دهند. تجارت اجتماعی در ایالات متحده و سایر مناطق آغاز شده است و به بازاری 605 میلیارد دلاری تا سال 2027 دامن می زند.

شرکت‌ها و خرده‌فروشان با حضور در تجارت الکترونیک می‌توانند با ورود به تجارت اجتماعی سود زیادی ببرند. در اینجا پنج کلید موفقیت در این فضای به سرعت در حال رشد وجود دارد.

ویژگی‌های تجارت اجتماعی، بینش‌های اجتماعی جدیدی را آشکار می‌کند که توسط تجارت الکترونیک سنتی شناسایی نشده‌اند. تجارت الکترونیک سنتی از معیارهای عینی مانند جریان کلیک، زمان صرف شده در صفحه، تبدیل پرداخت و غیره برای سنجش موفقیت یک محصول در وب سایت استفاده می کند. با این حال، تنها با استفاده از این معیارهای عینی، بینش‌های اجتماعی بسیار ارزشمندی مانند نظرات مشتریان، نظرات، لایک‌ها و غیره که اطلاعات ارزشمندی در مورد نحوه ارتباط عاطفی مشتریان با محصولات، آنچه دوست دارند یا دوست ندارند و روندهای بازار در کجا قرار می‌گیرند را از دست می‌دهد. یا در حال رفتن هستند

محصولات خلاق به ویژه برای تجارت اجتماعی مناسب هستند

خرده فروشان در دسته بندی محصولات خلاقانه باید به طور فعال از تجارت اجتماعی استفاده کنند، زیرا می توانند به ویژه از آن بهره ببرند. محصولات را می توان تا حد زیادی به محصولات خلاقانه و محصولات کاربردی تقسیم کرد. محصولات خلاق چیزهایی مانند مد، اسباب بازی ها و رسانه ها هستند، در حالی که نمونه هایی از محصولات کاربردی الکترونیک، لوازم خانگی و ابزار هستند.

رویداد

اجلاس امنیت هوشمند بر حسب تقاضا

نقش حیاتی هوش مصنوعی و ML در امنیت سایبری و مطالعات موردی خاص صنعت را بیاموزید. امروز جلسات درخواستی را تماشا کنید.

اینجا را تماشا کنید

>>موضوع ویژه ما را از دست ندهید: دستور کار CIO: نقشه راه 2023 برای رهبران فناوری اطلاعات.<<

محصولات خلاقانه به طور ذهنی متمایز می شوند، تا حد زیادی بسته به سلیقه مصرف کننده و آنچه در روند است، در حالی که محصولات کاربردی بر اساس معیارهای عینی یا ویژگی هایی مانند تعداد گیگابایت حافظه متمایز می شوند. بنابراین، خرده‌فروشانی که محصولات خلاقانه می‌فروشند، از استفاده فعالانه از تجارت اجتماعی برای تعامل با مشتریان در سطح احساسی‌تر، به‌روز ماندن از آخرین روندها و تنظیم روندهای جدید، بهره‌های زیادی خواهند برد.

از تجارت اجتماعی برای تقویت برند خود استفاده کنید

تجارت اجتماعی فقط در مورد فروش شخص به فرد نیست. خرده فروشان فرصت بزرگی برای همکاری با اینفلوئنسرها در رسانه های اجتماعی برای برندسازی دارند. برندهای شخصی اینفلوئنسرها به اعتبار و اعتماد خارجی برای برند و محصولات شما کمک می کند و از این رو باید بخشی از یک استراتژی بازاریابی جامع باشد. اینفلوئنسرهای اجتماعی نیز تمایل دارند مخاطبان جوان تری داشته باشند، که آنها را راهی بسیار موثر برای دستیابی به این آمار جمعیتی می کند.

از تجارت اجتماعی برای افزایش خدمات مشتری استفاده کنید

علاوه بر برندسازی، خرده فروشان باید از مزایای رسانه های اجتماعی برای ارائه خدمات به مشتریان نیز استفاده کنند. خدمات مشتری بخشی از تجارت اجتماعی است که اغلب نادیده گرفته می شود، اما می تواند به اندازه فروش مستقیم مهم باشد. مشتریان را در شبکه های اجتماعی از طریق توییتر، فیس بوک، ردیت و غیره درگیر کنید تا مشکلات آنها حل شود. این امر به شرکت کمک می‌کند تا به نیازهای مشتری پاسخگوتر ظاهر شود و احتمال شیوع مشکلات محصول در رسانه‌های اجتماعی را کاهش می‌دهد.

برای به حداکثر رساندن تأثیر، بازار محلی خود را درک کنید

بنیانگذارانی که به دنبال ورود به تجارت اجتماعی هستند باید با نگاهی دقیق به روندهای بازار خاص خود شروع کنند. برای مثال، اگر آمریکای لاتین را هدف قرار می دهید، انتظار داشته باشید که یک مؤلفه حضوری قوی وجود داشته باشد. بسیاری از مصرف کنندگان LatAm به فناوری دیجیتال یا پرداخت های کارتی دسترسی ندارند تا بتوانند به راحتی خرید آنلاین کنند. بنابراین، تجارت اجتماعی اغلب به تعاملات حضوری نیاز دارد.

کلام پایانی

تکامل تجارت الکترونیک به تجارت اجتماعی در حال افزایش است زیرا برندها کشف می‌کنند که اجتماعی می‌تواند باعث فروش، رشد برند و تجارب جدید خرید مشتری شود. بر این اساس، هم پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی جهانی و هم استارت‌آپ‌ها می‌توانند با سرمایه‌گذاری در این انتقال برای درک بهتر ترجیحات مشتری و آخرین روندهای بازار، سود زیادی ببرند.

باب ما مدیر سرمایه گذاری در WIND Ventures است.

DataDecisionMakers

به انجمن VentureBeat خوش آمدید!

DataDecisionMakers جایی است که کارشناسان، از جمله افراد فنی که کار داده را انجام می دهند، می توانند بینش ها و نوآوری های مرتبط با داده را به اشتراک بگذارند.

اگر می‌خواهید درباره ایده‌های پیشرفته و اطلاعات به‌روز، بهترین شیوه‌ها و آینده فناوری داده و داده مطالعه کنید، به ما در DataDecisionMakers بپیوندید.

شما حتی ممکن است در نظر داشته باشید که مقاله ای از خودتان ارائه دهید!

از DataDecisionMakers بیشتر بخوانید