سرکوب نتفلیکس در ایالات متحده به اشتراک گذاری رمز عبور هنوز اتفاق نمی افتد


پس از سالها با اجرای آزمایشی رویکردهای مختلف برای سرکوب به اشتراک گذاری رمز عبور، تغییراتی که در صفحه مرکز راهنمای Netflix ایالات متحده در این هفته انجام شد، به نظر می رسید که نشان می دهد که غول استریم سرانجام در یک برنامه قرار گرفته است. اما این ترفندها به سرعت ناپدید شدند و سردرگمی و نگرانی را در مورد تغییرات احتمالی در سیاست های اشتراک گذاری حساب نتفلیکس ایجاد کردند. اکنون این شرکت توضیح می دهد که هیچ چیز در این هفته تغییر نکرده است و محدودیت جدیدی در حال حاضر اعمال نمی شود.

برای مدت کوتاهی از سه شنبه، یک مقاله مرکز راهنمایی حاوی اطلاعاتی که فقط برای شیلی، کاستاریکا و پرو قابل استفاده است، در کشورهای دیگر منتشر شد. یکی از سخنگویان نتفلیکس در بیانیه ای گفت: ما آن را به روز کردیم.

با این حال، پس از اینکه این شرکت در تماس اخیر درآمد خود اعلام کرد که تغییرات اشتراک گذاری حساب در سراسر جهان را در سه ماهه اول سال 2023 اعلام کرده و آغاز به کار خواهد کرد، ناقوس مرگ برای به اشتراک گذاری رمز عبور همچنان در حال افزایش است.

ما افرادی را داریم که در حال تماشای نتفلیکس هستند و به عنوان بخشی از قرض گرفتن اعتبارنامه شخص دیگری به ما پول نمی دهند. گرگوری پیترز، مدیر عامل و مدیر محصول نتفلیکس، در جدیدترین گزارش این شرکت گفت و هدف ما این است که در سال جاری اساساً از این وضعیت عبور کنیم و بسیاری از این افراد را به حساب های پرداختی تبدیل کنیم یا از صاحب حساب بخواهیم برای آنها پرداخت کند. درآمد در 19 ژانویه است. “بنابراین ما سخت در این زمینه کار کرده‌ایم و سعی کرده‌ایم نوعی آزمایش متفکرانه انجام دهیم تا به اعضایمان اجازه دهیم با ما در مورد مجموعه‌ای از راه‌حل‌ها صحبت کنند. … ما آماده هستیم تا آنها را در اواخر این سه ماهه عرضه کنیم. در حالی که به نوعی در کشور‌ها کار می‌کنیم، این موضوع را کمی متزلزل خواهیم کرد، اما واقعاً در چند فصل آینده خواهیم دید که این اتفاق می‌افتد.»

سردرگمی در مورد تغییرات احتمالی این هفته ناشی از محتوایی است که برای صفحه مرکز راهنمایی یک کشور در نظر گرفته شده بود که به اشتباه برای کشورهای دیگر منتشر شده بود. این وضعیت همچنین به دلیل این واقعیت پیچیده بود که صفحات مرکز راهنمای نتفلیکس به شما امکان می‌دهند با استفاده از ابزار «در حال مشاهده اطلاعات برای» که به شما امکان می‌دهد از فهرست کشویی نام کشورها به سرعت بین اطلاعات کشورهای مختلف جابه‌جا شوید.

تقریباً یک سال است که نتفلیکس رویکردی را در شیلی، کاستاریکا و پرو به‌طور آزمایشی اجرا می‌کند که در آن این شرکت در مورد مرتبط کردن هر حساب به یک مکان فیزیکی یا «خانواده» جدی‌تر است و فقط به دستگاه‌ها اجازه می‌دهد به طور منظم از آن مکان به حساب دسترسی داشته باشند. . برای انجام این کار، این شرکت می‌گوید از «آدرس‌های IP، شناسه‌های دستگاه و فعالیت حساب» استفاده می‌کند تا مشخص کند دستگاه‌ها از کجا محتوا را پخش می‌کنند. یکی از مؤلفه‌های مهم این طرح در این سه کشور، افزودن مکانیسم اشتراک‌گذاری پولی یا «افزودن یک عضو اضافی» است، مشابه طرح‌های خانوادگی ارائه‌شده توسط سرویس‌های پخش جریانی مانند Spotify، که از طریق آن مشترکان نتفلیکس می‌توانند نرخ کاهش‌یافته‌ای را برای کمک به خانواده بپردازند. دسترسی اعضا یا دوستان به حساب مشترک با ورود خود.

بر اساس نظرات مدیران نتفلیکس در تماس اخیر درآمد، به نظر می رسد که تغییرات مشابهی احتمالاً در ایالات متحده و سایر بازارها رخ می دهد. اما جزئیات آنچه که نتفلیکس در هر کشور عرضه خواهد کرد هنوز مشخص نیست.

جیسون کینت، مدیر عامل دیجیتال می‌گوید: نتفلیکس شرکتی است که از طرفداران فوق‌العاده ساخته شده و بسیار متمرکز بر مصرف‌کننده بوده است، بنابراین ایجاد انعطاف‌پذیری در هر کاری که برای لبه‌ها انجام می‌دهند برای آنها مهم است و افزودن محدودیت‌ها می‌تواند اصطکاک ایجاد کند. سازمان تجارت رسانه ای محتوای دیجیتال بعدی. (شرکت مادر Condé Nast عضو WIRED است.) «آنها نمی خواهند مخالفانی بسازند که نسبت به خدمات آنها انتقاد کنند. اما در نهایت، اینها هنوز تصمیمات تجاری هستند. … حرکت آنها اثرات پایین دستی بر تصمیمات سایر شرکت ها خواهد داشت.

در تماس ماه ژانویه، مدیران نتفلیکس تاکید کردند که در حال آماده شدن برای مقابله با به اشتراک گذاری رمز عبور هستند. پیترز گفت: «من فکر می‌کنم شایان ذکر است که این یک حرکت محبوب جهانی نخواهد بود. اعضای فعلی وجود خواهند داشت که از این حرکت ناراضی هستند. ما یک واکنش لغو کمی به آن خواهیم دید. ما فکر می کنیم این چیزی شبیه به چیزی است که هنگام افزایش قیمت ها می بینیم.