به گفته سونی، اعداد پلی استیشن پلاس در حال بهبود هستند


در اجلاس GamesBeat 2023 در 22 تا 23 می با رهبران برتر بازی در لس آنجلس ارتباط برقرار کنید. اینجا ثبت نام کنید.


سونی امروز درآمد خود را برای سه ماهه سوم سال مالی 2022 خود اعلام کرد، دوره سه ماهه منتهی به دسامبر 2022. یکی از حقایقی که فاش کرد این است که تعداد کاربران مشترک پلی استیشن پلاس در حال افزایش است. در حالی که تعداد مشترکین واقعی یک عدد رکورد نیست، اما پس از راه‌اندازی بازسازی «اسپارتاکوس» در حال بهبودی از رکود است.

اعداد و ارقام نشان می دهد که پلی استیشن پلاس اکنون دارای تعداد مشترکی در حدود 46.4 میلیون مشترک است. در سه ماهه دوم سال (ژوئیه-سپتامبر)، تعداد مشترکان 45.4 میلیون نفر بود. این کاهش شدید از 47.3 میلیون کاربر در سه ماهه اول بود. در حالی که هیچ رابطه علّی بین این دو وجود ندارد، تغییر اسپارتاکوس به PlayStation Plus در ژوئن 2022 منتشر شد. این به‌روزرسانی دو سطح گران‌تر را به این سرویس اضافه کرد و چندین ویژگی بسیار درخواستی را به آن دسته‌های گران‌تر اضافه کرد.

جدای از مشترکین، شبکه پلی استیشن (که از طریق PS Plus قابل دسترسی است) 112 میلیون کاربر فعال ماهانه دارد. این افزایش می‌تواند تا حدی به دلیل افزایش عرضه کنسول‌های پلی‌استیشن 5 در بازار باشد.

تلاش های PS Plus و سونی برای گسترش اشتراک ها

پلی استیشن پلاس گاهی اوقات در مقایسه با پسر عموی خود، Xbox’s Game Pass آسیب دیده است. در حالی که این دو خدمات اشتراک سطحی مشابه و کتابخانه سخاوتمندانه ای از بازی ها را برای کسانی که شرکت می کنند ارائه می دهند، یک تفاوت اساسی بین این دو وجود دارد: Game Pass بازی ها را در لحظه راه اندازی به کاربران ارائه می دهد. کاربران پلی استیشن پلاس یا باید قیمت کامل یک بازی را در زمان عرضه بپردازند یا صبر کنند تا در تاریخ بعدی به کتابخانه پلاس اضافه شود.

رویداد

GamesBeat Summit 2023

در تاریخ 22 تا 23 می به انجمن GamesBeat در لس آنجلس بپیوندید. از باهوش ترین ذهن های صنعت بازی می شنوید تا به روز رسانی های خود را در مورد آخرین پیشرفت ها به اشتراک بگذارند.

اینجا ثبت نام کنید

با این حال، سونی تعداد بازی هایی را که هر ماه به پلی استیشن پلاس اضافه می کند افزایش داده است. در حالی که سهم اصلی بازی‌ها به لایه‌های بالایی می‌رسد، آن‌ها نه تنها عناوین سه‌گانه A را شامل می‌شوند، بلکه بازی‌های یکپارچهسازی با سیستمعامل را نیز شامل می‌شوند.

تعداد مشترکین PS Plus در سه ماهه سوم 2021 به 48 میلیون نفر رسید، بنابراین این سرویس هنوز زمینه بیشتری برای بازیابی دارد. اما افزایش تعداد نشان می دهد که یا کاربران جدید در حال ثبت نام هستند یا مشترکان قبلی شروع به بازگشت کرده اند.

عقیده GamesBeat وقتی صنعت بازی را پوشش می دهد “جایی که اشتیاق با تجارت روبرو می شود.” این یعنی چی؟ ما می خواهیم به شما بگوییم که اخبار چقدر برای شما اهمیت دارد — نه فقط به عنوان یک تصمیم گیرنده در یک استودیوی بازی، بلکه به عنوان یک طرفدار بازی. خواه مقالات ما را می خوانید، به پادکست های ما گوش می دهید یا ویدیوهای ما را تماشا می کنید، GamesBeat به شما کمک می کند تا در مورد صنعت بیاموزید و از تعامل با آن لذت ببرید. جلسات توجیهی ما را کشف کنید.