Nvidia CSO: هوش مصنوعی مولد، ChatGPT امنیت را به بازی «گربه و موش» تبدیل کرده است


تمام جلسات درخواستی از اجلاس امنیت هوشمند را در اینجا بررسی کنید.


آیا هوش مصنوعی مولد برای تیم های امنیتی خوب است؟ از زمان راه‌اندازی ChatGPT در ماه نوامبر، بحث‌های شدیدی در مورد اینکه آیا هوش مصنوعی (AI) چشم‌انداز تهدید را به نفع بازیگران یا مدافعان تهدید تغییر خواهد داد، وجود داشته است.

یک جنگ هوش مصنوعی تهاجمی علیه دفاعی در جریان است که در آن مجرمان سایبری می توانند از فناوری هایی مانند هوش مصنوعی مولد برای تولید کدهای مخرب استفاده کنند، در حالی که تیم های امنیتی می توانند از آن برای شناسایی آسیب پذیری ها استفاده کنند.

اخیرا، VentureBeat یک پرسش و پاسخ با دیوید ریبر، افسر ارشد امنیتی انویدیا و مدیر ارشد سابق امنیت سایبری در Nutanix انجام داد. او افکار خود را در مورد تأثیری که هوش مصنوعی مولد و ابزارهایی مانند ChatGPT بر چشم انداز تهدید در سال 2023 خواهند داشت به اشتراک گذاشت.

در زیر متن ویرایش شده است:

رویداد

اجلاس امنیت هوشمند بر حسب تقاضا

نقش حیاتی هوش مصنوعی و ML در امنیت سایبری و مطالعات موردی خاص صنعت را بیاموزید. امروز جلسات درخواستی را تماشا کنید.

اینجا را تماشا کنید

VB: چرا برای متوقف کردن تهدیدات سایبری مبتنی بر هوش مصنوعی به هوش مصنوعی نیاز است؟

ربر: درک محدودیت‌های حریف، بینش‌هایی را در مورد اینکه در چه مرحله‌ای ممکن است یا نشوند، در اختیار شما قرار می‌دهد. یکی از محدودیت‌های سنتی دشمن، طراحی حملات در مقیاس و دانش بود.

با پیشرفت در هوش مصنوعی مولد، حملات دقیق و هدفمند در نوک انگشتان مهاجمان با حداقل مهارت قرار دارند.

مقیاس ماشین رقابت است. سرعت و پیچیدگی حملات از ظرفیت انسان پیشی می گیرد. اینجاست که هوش مصنوعی برای مدافع بازی می کند. چگونه از ابزار آنها علیه آنها استفاده کنیم؟ این یک بازی موش و گربه است که برای همیشه وجود خواهد داشت. سازگاری مداوم در هر دو طرف، اکنون در مقیاس ماشینی تطبیق می‌یابد.

VB: تیم های امنیتی هنگام استفاده از هوش مصنوعی دفاعی در برابر هوش مصنوعی تهاجمی با چه چالش هایی روبرو هستند؟

ربر: یک دهه پیش، صنعت به یک استراتژی “فرض نقض” متمرکز شد. ما این دوگانگی را تشخیص دادیم که حریف باید یک بار حق داشته باشد، در حالی که دفاع باید هر بار درست باشد.

دشمنان ما محدودیت های ما را درک می کنند: ظرفیت انسانی، مقررات، اولویت های رقابتی. از آنجایی که همچنان با افزایش مقررات فعالیت های سایبری تجاری روبرو هستیم، نیاز به دریافت ترکیبات صحیح آن است.

چالش با هوش مصنوعی اساساً اعتماد است. چگونه می دانیم که تمرکز ظرفیت انسان در جای دیگر کار می کند؟ اساساً این هوش مصنوعی است تا زمانی که به آن اعتماد کنیم، سپس به اتوماسیون تبدیل می شود.

ما یک ماشین خودران داریم، اما آیا به آن اعتماد داریم تا ما را به مقصد برساند؟ تخلف در دربی تخریب است. تا زمانی که تاثیر بگذارند برنده می شوند. آن‌ها قوانین، محدودیت‌ها و نظارت قانونی برای جلوگیری از بروز مشکلی ندارند.

VB: چگونه CISO ها/رهبران امنیتی می توانند از هوش مصنوعی به نحوی استفاده کنند تا استفاده از هوش مصنوعی مخرب را از بین ببرند؟

ربر: تخمین زده می شود که در سال 2022 بیش از 14 میلیارد دستگاه به اینترنت متصل شده است. برای حذف استفاده از هوش مصنوعی مخرب، رهبران امنیتی باید کمتر از هدف متوسط ​​باشند یا هزینه حمله را افزایش دهند. در حالی که ما در مرحله شکل گیری هوش مصنوعی مولد هستیم، می توانیم به تاکتیک های سنتی استال نگاه کنیم.

هدف جالب تری در شبکه خود ایجاد کنید، [a] هانی پات، که می داند در ازای آن چگونه تعامل داشته باشد. هدف این است که حریف را مجبور کنیم که سر و صدای بیشتری ایجاد کند و زمان را برای عوامل کم ارزش هدر دهد. داده های جعلی را به عنوان مالکیت معنوی بپوشانید. این یک نبرد فریب است. بازی تغییر نکرده است، اسباب بازی ها فقط متفاوت هستند.

ربر: امنیت تهاجمی را دموکراتیک خواهد کرد. پیش از این، این تخلف با خیاطی زمان واقعی در مقیاس و دانش فنی محدود می شد. ChatGPT پتانسیل حذف این عامل محدود کننده را دارد.

این نسل جدیدی از بچه های فیلمنامه را ایجاد می کند، بیشتر ناوگانی از بچه های سریع. محدودیت های دشمن اکنون برداشته شده است. همچنین فرصتی برای مدافع برای پیش بینی اتفاقات آینده است. به گوشه هایی که هنوز در سطح حمله آنها کاوش نشده اند نگاه کنید.

ربر: بازار پر از راه حل های خاص است. همه در تلاش هستند تا قطعه خود را از محاسبات نسل بعدی بیابند. با شرایط اقتصادی کنونی، همه ما باید راه هایی را برای انجام کارهای بیشتر با کمتر پیدا کنیم. این منجر به وحدت بیشتر پشته های فناوری و سرمایه گذاری کمتر ابزار راه حل نقطه ای می شود.

تاریخ همچنان قدرت دفاع جمعی را به ما می آموزد. همانطور که ما وارد نسل جدید جنایات دمکراتیک شده هستیم، باید به عنوان یک اکوسیستم گرد هم آییم.

قابلیت همکاری برای انتقال تبادل اطلاعات به این صورت است که چگونه از حریف پیشی می گیریم. اگر شما یکی از 14 میلیارد هستید، دانش خود را به اشتراک بگذارید. صنعت را قادر می سازد تا سریعتر از حریف حرکت کند.

ماموریت VentureBeat این است که یک میدان شهر دیجیتال برای تصمیم گیرندگان فنی باشد تا دانشی در مورد فناوری سازمانی متحول کننده کسب کنند و معامله کنند. جلسات توجیهی ما را کشف کنید.