گوگل 300 میلیون دلار در Anthropic سرمایه گذاری می کند تا رقابت با ChatGPT داغ شود


تمام جلسات درخواستی از اجلاس امنیت هوشمند را در اینجا بررسی کنید.


طبق گزارش جدید فایننشال تایمز، گوگل 300 میلیون دلار در یکی از پر سر و صداترین رقبای OpenAI، آنتروپیک، سرمایه گذاری کرده است که مدل هوش مصنوعی مولد آن کلود به تازگی با ChatGPT رقابت می کند.

بر اساس این گزارش، گوگل حدود 10 درصد از سهام را در اختیار خواهد گرفت و آنتروپیک باید از این پول برای خرید منابع محاسباتی از Google Cloud استفاده کند. بودجه جدید ارزش شرکت مستقر در سانفرانسیسکو را حدود 5 میلیارد دلار خواهد داشت.

این خبر تنها کمی بیش از یک هفته از زمانی که مایکروسافت گزارش سرمایه گذاری 10 میلیارد دلاری در OpenAI را اعلام کرد، منتشر شد و نشان از رقابت فزاینده فناوری بزرگ در فضای هوش مصنوعی مولد دارد.

Anthropic توسط محققان OpenAI تاسیس شد

Anthropic در سال 2021 توسط چندین محقق که OpenAI را ترک کردند، تأسیس شد و در آوریل گذشته توجه بیشتری را به خود جلب کرد، زمانی که پس از کمتر از یک سال از وجود، به طور ناگهانی بودجه هنگفت 580 میلیون دلار را اعلام کرد. به نظر می رسد بیشتر این پول از طرف سام بنکمن-فرید و افراد حاضر در FTX، پلتفرم ارزهای دیجیتال که اکنون ورشکسته شده و متهم به کلاهبرداری است، به دست آمده است. سوالاتی در مورد اینکه آیا این پول توسط دادگاه ورشکستگی قابل بازیابی است یا خیر وجود داشته است.

رویداد

اجلاس امنیت هوشمند بر حسب تقاضا

نقش حیاتی هوش مصنوعی و ML در امنیت سایبری و مطالعات موردی خاص صنعت را بیاموزید. امروز جلسات درخواستی را تماشا کنید.

اینجا را تماشا کنید

Anthropic – و FTX – همچنین با جنبش نوع‌گرایی مؤثر مرتبط بوده‌اند که محقق سابق گوگل، تیمنیت گبرو، اخیراً در یک مقاله نظری Wired آن را «مارک خطرناک ایمنی هوش مصنوعی» نامیده است.

گوگل به کلود دسترسی خواهد داشت

چت ربات هوش مصنوعی Anthropic، Claude – که در حال حاضر در نسخه بتای بسته از طریق ادغام Slack در دسترس است – ظاهراً مشابه ChatGPT است و حتی پیشرفت هایی را نشان داده است. آنتروپیک، که خود را به عنوان «کار برای ساختن سیستم‌های هوش مصنوعی قابل اعتماد، قابل تفسیر و هدایت‌پذیر» توصیف می‌کند، کلود را با استفاده از فرآیندی به نام «هوش مصنوعی قانونی» ایجاد کرد، که می‌گوید بر اساس مفاهیمی مانند خیرخواهی، عدم سوء‌مزه و خودمختاری است.

بر اساس یک مقاله Anthropic که جزئیات هوش مصنوعی را توضیح می دهد، این فرآیند شامل یک یادگیری تحت نظارت و یک مرحله یادگیری تقویتی است: «در نتیجه ما می توانیم یک دستیار هوش مصنوعی بی ضرر اما غیر گریزان را آموزش دهیم که با توضیح اعتراضات خود به آنها، با سؤالات مضر درگیر می شود. ”

ماموریت VentureBeat این است که یک میدان شهر دیجیتال برای تصمیم گیرندگان فنی باشد تا دانشی در مورد فناوری سازمانی متحول کننده کسب کنند و معامله کنند. جلسات توجیهی ما را کشف کنید.