14 گرایش بازاریابی ایمیلی که باید در سال 2023 تماشا کنید


تنگنای رقابتی برندها را به بازنگری استراتژی بازاریابی ایمیلی خود در فواصل زمانی معین سوق داده است. که منجر به یک دگردیسی فوق العاده شده و آن را به یک کانال ارتباطی موثر و مقیاس پذیر تبدیل کرده است. اگر به دهه گذشته نگاهی بیندازیم، در گرایش‌های ایمیل مارکتینگ، افراد جدیدی وارد شده‌اند. در سال 2023، ما انتظار داریم که روندهای امیدوارکننده دیگری دنیای ایمیل را تکان دهند.

در اینجا نگاهی اجمالی به آنچه در آینده برای بازاریابان ایمیل و مشترکین در انتظار خواهد بود، آورده ایم.

1. بازاریابان به نرخ کلیک و تبدیل تغییر خواهند کرد

همانطور که اپل حفاظت از حریم خصوصی ایمیل را راه اندازی کرده است، کاربران می توانند آدرس IP خود را مخفی کنند. در نتیجه، به بازاریابان اجازه نمی دهد مکان و سایر فعالیت های آنلاین خود را تعیین کنند. همچنین از ثبت دقیق نرخ باز شدن ایمیل (به ازای uplers dotcom) جلوگیری می کند.

با توجه به این تغییرات، بازاریابان ایمیل باید به نرخ کلیک، تبدیل‌ها و سایر معیارهای قابل اعتماد روی بیاورند. نرخ باز شدن دیگر معیار معتبری برای سنجش عملکرد کمپین ایمیلی نخواهد بود.
علاوه بر این، MPP اپل همچنین بیانگر این است که فرستندگان باید به حریم خصوصی و ترجیحات مشترک احترام بیشتری بگذارند.

2. یادگیری ماشینی به تلاش‌های بخش‌بندی کمک می‌کند

متخصصان بازاریابی می‌توانند از یادگیری ماشینی و برچسب‌های مبتنی بر علاقه برای جمع‌آوری خودکار داده‌ها در مورد علایق گیرنده بر اساس پیوندهایی که در ایمیل‌ها روی آنها کلیک کرده‌اند، استفاده کنند. این تقسیم بندی بهتر را تسهیل می کند که در نهایت به ارسال پیام مناسب به فرد مناسب در زمان مناسب کمک می کند. این چیزی است که بیش از حد شخصی سازی می شود. ما را به روند بعدی می رساند.

3. شخصی سازی بیش از حد باعث تقویت جای پای آن می شود

خرده‌بخشی و هوش مصنوعی راه‌هایی را برای بیش‌شخصی‌سازی هموار کرده‌اند. دیگر نیازی به ارسال ایمیل های انبوه خسته کننده ندارید که ممکن است به همه مربوط نباشد. هوش مصنوعی ردیابی ترجیحات کاربر، خریدهای گذشته، تعاملات قبلی و منابع دانلود شده را ممکن کرده است. بر اساس این بینش ها می توانید ایمیل های سفارشی را پیش نویس کنید. طبیعتاً این ایمیل ها در نمودارهای تحلیلی بهتر عمل می کنند.

4. BIMI از حالت خوب به باید تبدیل می شود

BIMI (شاخص‌های برند برای شناسایی پیام) استاندارد جدیدی است که به برندها اجازه می‌دهد لوگو را در کنار نام فرستنده اضافه کنند. این اعتبار برند بهتری ایجاد می کند و دید شما را افزایش می دهد. در حالی که زمانی که در ابتدا راه اندازی شد مانند یک ترفند به نظر می رسید، اما به زودی تبدیل به بهترین تمرین خواهد شد.

یکی از مهمترین کاربردهای این فناوری این است که از جعل و تلاش های فیشینگ جلوگیری می کند. همچنین نرخ قرارگیری صندوق ورودی را افزایش می دهد و بر مشکلات تحویل غلبه می کند. هنگامی که یک لوگو به ایمیل‌های شما ضمیمه شده باشد، کاربران تمایل بیشتری به اعتماد خواهند داشت. و خبر خوب را می دانید؟ تقریباً همه ارائه دهندگان صندوق ورودی محبوب از BIMI پشتیبانی می کنند یا به همین شکل فکر می کنند.

اعتبار تصویر: BIMI Group; متشکرم!

5. کسب و کارها از داده های مشتریان بین کانالی خود برای ایجاد ایمیل های بهتر استفاده خواهند کرد

کوکی های شخص ثالث در حال منسوخ شدن هستند و اپل محافظت از حریم خصوصی ایمیل را راه اندازی کرده است. همچنین، ردیابی اپلیکیشن در زمان های کنونی بارزتر شده است. بنابراین، کسب‌وکارها برای ساختن ایمیل و برنامه‌های بازاریابی دیجیتالی خود باید از داده‌های مشتریان بین کانالی کمک بگیرند.

متأسفانه، هیچ مخزن مرکزی برای نگهداری این داده ها وجود ندارد. در نتیجه از استفاده موثرتر از داده ها جلوگیری می کند. پلتفرم های داده مشتری به حل این مشکل کمک می کند و داده ها را برای استفاده در کانال های مختلف بسیج می کند. این به شخصی سازی مرتبط تر، تقسیم بندی بهتر و اتوماسیون هوشمندتر ترجمه می شود.

6. قالب های ایمیل مدولار بسیار محبوب خواهند شد

فرض کنید باید ده کمپین ایمیل در یک ماه ارسال کنید. تمام کارهایی را که لازم است تصور کنید، از مفهوم سازی ایمیل گرفته تا نوشتن کپی تا طراحی، کدگذاری، تست و استقرار. اکنون، مقداری کمبود منابع و ایمیل‌های فوری اضافی برای ارسال بپاشید. ترسناکه، درسته؟ این یک اتفاق نادر برای هر متخصص بازاریابی ایمیلی نیست.

بنابراین، برای مبارزه با این مشکل، الگوهای ایمیل ماژولار (uplars dot com) راه پیش رو خواهند بود. با کمک چنین قالب هایی می توانید بلوک های قابل ویرایش را در قالب های ایمیل ایجاد کنید. این ایمیل‌های قابل استفاده مجدد، ارسال کمپین‌های متعدد را آسان می‌کند. همچنین، به حفظ ظاهر و احساس ثابت برای هر ایمیلی که ارسال می کنید کمک می کند.

7. برندها رویکرد بازاریابی همه‌کانالی را در پیش خواهند گرفت

در مورد ثبات صحبت می کنیم، یک چیز دیگر وجود دارد که برندها در روزهای آینده به آن متوسل خواهند شد. این یک رویکرد بازاریابی همه کاناله است. بازاریابان علاوه بر ایمیل، بر رسانه های اجتماعی، پیام های متنی، استراتژی بازاریابی درون برنامه ای و بازاریابی موتورهای جستجو تمرکز خواهند کرد.

به عنوان مثال، اگر پیشنهاد روز ولنتاین را از طریق ایمیل تبلیغ می کنید، یک پست رسانه اجتماعی و اعلان درون برنامه ای در مورد آن ایجاد کنید. این یک تجربه منسجم برای کاربران ایجاد می کند و در عین حال مطمئن می شود که پیشنهاد شما به مخاطبان بیشتری می رسد.

8. بین ایمیل های تبلیغاتی و آموزنده تعادل برقرار کنید

بسیاری از برندها به ارسال ایمیل های بازاریابی برای مشترکین خود ادامه می دهند. خسته کننده می شود و در نتیجه افراد از هم جدا می شوند. آنها باز کردن ایمیل های شما را متوقف می کنند که به نوبه خود بر میزان تحویل و شهرت فرستنده تأثیر می گذارد. بنابراین، شما باید علاوه بر ایمیل های تبلیغاتی، ایمیل های آموزنده نیز ارسال کنید.

خبرنامه‌ها، ایمیل‌های به‌روزرسانی محصول، و انواع دیگر ایمیل‌هایی را ایجاد کنید که فراتر از پیشنهادهای تخفیف و فروش است. نکته اصلی این است که شما باید سعی کنید ارزش را از طریق ایمیل های خود ارائه دهید.

9. تست A/B دوباره در دستور کار قرار خواهد گرفت

تست A/B یک تاکتیک موثر برای دستیابی به نتایج بیشتر از استراتژی ایمیل شما است. این شامل آزمایش دو یا چند نسخه مختلف از یک کمپین ایمیلی است و سپس مشخص کردن اینکه کدام یک برای شما بهترین کار را دارد. در سال 2023 و سال های آینده، بازاریابان نه تنها کمپین های یکباره را آزمایش خواهند کرد، بلکه ایمیل های خودکار آنها را نیز آزمایش خواهند کرد.

10. اتوماسیون پیشرفته تر از همیشه خواهد بود

اتوماسیون اولیه ایمیل مدتی است که وجود داشته است. آینده شاهد یک استراتژی پیشرفته اتوماسیون ایمیل خواهد بود. این مستلزم گردش‌های کاری پیچیده است که در آن بازاریابان مجموعه‌ای از ایمیل‌های خوش‌آمدگویی، ایمیل‌های ترک سبد خرید و ایمیل‌های تعامل مجدد را ارسال می‌کنند. آنها برای استفاده از ESP های سطح سازمانی و ابزارهای قدرتمند CRM مانند Marketo و Salesforce برای همین کار بازتر خواهند بود.

11. هنگام ساخت ایمیل های خود یک رویکرد فراگیر داشته باشید

در دسترس بودن و فراگیر بودن دیگر واژه‌های مهمی نیستند. متخصصان بازاریابی این مفاهیم را جدی می گیرند و آنها را در ایمیل های خود وارد می کنند. چه آن‌ها عکس‌های استوک را انتخاب کنند یا تصاویر را از ابتدا طراحی کنند، فراگیر بودن پارامتر مهمی خواهد بود که در نظر خواهند گرفت. در نتیجه، ایمیل ها با برآوردن نیازهای بصری و شناختی ویژه آنها، به پایگاه مشترک گسترده تری می رسند.

12. ویدئوهای موجود در ایمیل ها در مرکز صحنه خواهند بود

بازاریابی ایمیل ویدیویی با استقبال بیشتری از مشترکین برای مصرف محتوای ویدیویی محبوب تر خواهد شد. این برای بازاریابی ایمیل رویداد، صنعت SaaS و بازاریابان B2B که مایل به نمایش محصولات خود هستند عالی است.

13. پلتفرم‌های ایمیل، ادغام یکپارچه‌تر با ابزارهای شخص ثالث را امکان‌پذیر می‌سازند

پلتفرم‌های ESP و CRM امکان ادغام یکپارچه با ابزارهای شخص ثالث مانند Zapier، HubSpot و دیگران را فراهم می‌کنند. از طریق این ادغام ها، برندها قادر خواهند بود داده ها و فرآیندهای خود را به شیوه ای سازمان یافته تر مدیریت کنند.

14. ایمیل های بلند مدت باز خواهند گشت

برخلاف افکار عمومی، مردم در صورتی که محتوا را ارزشمند بدانند، ایمیل های طولانی را می خوانند. با توجه به همین مکاشفه، بازاریابان ایمیل های طولانی مدت را احیا می کنند و از آنها برای خبرنامه ها و سایر اشکال ارتباطی خود استفاده می کنند.

بسته بندی

با نگاهی به همه این روندها، می توانید مطمئن باشید که سال 2023 معیارهای جدیدی را در صندوق های ایمیل تعیین خواهد کرد. با پیشرفت چشمگیر فناوری‌هایی مانند AMP و BIMI، مشترکین در روزهای آینده ایمیل‌های جذاب زیادی را مشاهده خواهند کرد.

اعتبار تصویر ویژه: ارائه شده توسط نویسنده. متشکرم!

دیشا بات (دیو)

دیشا بات (دیو)

Disha Bhatt (Dave) به عنوان یک استراتژیست محتوا در Email Uplers کار می کند. او یک دندانپزشک است که صدایش را در کلمات و موضوعات فنی یافته است. او عاشق نوشتن سفرنامه ها و داستان های کوتاه عاشقانه در اوقات فراغت خود است.