اخبار برتر هفته استارتاپ هوش مصنوعی: Anthropic به جکپات گوگل رسید


تمام جلسات درخواستی از اجلاس امنیت هوشمند را در اینجا بررسی کنید.


همه اخبار دیگر استارت‌آپ‌های هوش مصنوعی امروز صبح از آب درآمدند، زمانی که خبر رسید که گوگل بیش از 300 میلیون دلار در آزمایشگاه هوش مصنوعی Anthropic، یکی از شلوغ‌ترین استارت‌آپ‌های هوش مصنوعی در حافظه اخیر سرمایه‌گذاری خواهد کرد (تا حدی به لطف سرمایه‌گذاری اولیه آن توسط سم بانکمن. -فرید و FTX) و یکی از بزرگترین رقبای OpenAI برای فضای LLM (مدل زبان بزرگ).

اما، چند استارت‌آپ دیگر هم بودند که خبرساز شدند – از آن‌هایی که رانندگی خودکار داشتند تا خودخروجی‌های خرده‌فروشی. در اینجا سرفصل ها آمده است:

1. Anthropic برای دریافت 300 میلیون دلار از گوگل برای هوش مصنوعی مولد

طبق گزارش جدید فایننشال تایمز، گوگل 300 میلیون دلار در یکی از پر سر و صداترین رقبای OpenAI، استارتاپ آزمایشگاه هوش مصنوعی Anthropic، سرمایه گذاری کرده است که مدل هوش مصنوعی مولد آن کلود به تازگی با ChatGPT رقابت می کند.

>>پوشش مداوم ChatGPT VentureBeat را دنبال کنید<<

رویداد

اجلاس امنیت هوشمند بر حسب تقاضا

نقش حیاتی هوش مصنوعی و ML در امنیت سایبری و مطالعات موردی خاص صنعت را بیاموزید. امروز جلسات درخواستی را تماشا کنید.

اینجا را تماشا کنید

بر اساس این گزارش، گوگل حدود 10 درصد از سهام را در اختیار خواهد گرفت و آنتروپیک باید از این پول برای خرید منابع محاسباتی از Google Cloud استفاده کند. بودجه جدید ارزش شرکت مستقر در سانفرانسیسکو را حدود 5 میلیارد دلار خواهد داشت.

2. هوش مصنوعی فانتوم 36 میلیون دلار جدید برای پلت فرم رانندگی خودران جمع آوری می کند

هوش مصنوعی فانتوم سیلیکون ولی یک پلتفرم رانندگی مستقل جامع با قابلیت‌های بینایی کامپیوتری، ترکیب حسگرها و قابلیت‌های کنترل ارائه می‌کند. بنیانگذاران هیونگگی چو و چان کیو لی، که قبلاً از تسلا و هیوندای بودند، به دنبال دموکراتیک کردن فناوری‌هایی از جمله ترمز اضطراری خودکار و پشتیبانی از خطوط اضطراری به عنوان راه بهتری برای ساخت خودروهای خودران و پیشرفت آینده خودروهای هوشمند هستند.

دور جدید بودجه برای تسریع توسعه تولید سری فعلی با تولیدکنندگان بزرگ خودرو استفاده خواهد شد. این شرکت از زمان تاسیس خود در سال 2017 در مجموع 80.2 میلیون دلار جمع آوری کرده است.

3. هوش مصنوعی استاندارد Skip را خریداری می کند تا تسویه حساب خرده فروشی و پرداخت مستقل را ترکیب کند

استاندارد هوش مصنوعی مستقر در سانفرانسیسکو یک راه حل پرداخت خودکار مبتنی بر ابر مبتنی بر هوش مصنوعی ارائه می دهد که به خریداران اجازه می دهد بدون منتظر ماندن در صف یا توقف برای اسکن و پرداخت، خرید کنند و بروند. این شرکت اعلام کرد که Skip را خریداری می کند، که راه حلی برای خود پرداخت با یک نقطه فروش مبتنی بر ابر، یکپارچه سازی و یک کیوسک ارائه می دهد.

با این خرید، استاندارد هوش مصنوعی می‌گوید که «تنها شرکتی خواهد بود که تسویه‌حساب خودکار را با پرداخت خودکار مبتنی بر هوش مصنوعی به یک تجربه یکپارچه متصل می‌کند». همچنین فناوری Skips را با اکوسیستم دفتر پشتی استاندارد استاندارد ادغام می کند تا عملیات را ساده کند و کنترل بیشتری بر قیمت، تخفیف ها، تبلیغات و موارد دیگر بدهد.

BridgeWise مستقر در تل آویو، که قبلاً Deshe Analytics نامیده می شد، یک دور 13 میلیون دلاری را برای پیشبرد مأموریت این شرکت برای دسترسی به ابزارهای تحقیقاتی سرمایه گذاری پیشرفته برای سرمایه گذاران جهانی با استفاده از هوش مصنوعی مولد اعلام کرد.

Fintech BridgeWise در سال 2019 تاسیس شد و یک پلتفرم تحقیقاتی و بینش مبتنی بر سهام مبتنی بر هوش مصنوعی را توسعه داد. دور الیگولا، یکی از بنیانگذاران و مدیر بازرگانی BridgeWise، “ما این شکاف را پر می کنیم تا هر نوع سرمایه گذار – نهادی یا خرده فروشی – موقعیت خود را در بازار، در هر سهام، به هر زبانی، به روشی حرفه ای و در عین حال ساده درک کند.” ، گفت مجله معامله گران.

5. اسطوخودوس 13 میلیون دلار بودجه برای مربیگری فروش ایمیل مبتنی بر هوش مصنوعی به ارمغان می آورد.

Lavender مستقر در نیویورک، یک پلت فرم مربیگری ایمیل فروش مبتنی بر هوش مصنوعی، اعلام کرد که 13.2 میلیون دلار بودجه جمع آوری کرده است. این ابزار با ارائه‌دهندگان ایمیل ادغام می‌شود تا زمینه‌ای را در مورد بالقوه فروش ارائه دهد و راه‌هایی را برای بهینه‌سازی پیام‌ها پیشنهاد کند.

پلتفرم Lavender فراتر از نوشتارهای اولیه تولید شده توسط هوش مصنوعی است تا گسترش فروش را افزایش دهد – به جای خودکار کردن – و انسانی کردن هر تعاملی. اسکات بیچوک، شریک Norwest Venture Partners، در بیانیه‌ای مطبوعاتی گفت: این کار نمایندگان فروش را با کاهش زمان صرف شده برای نوشتن ایمیل‌ها افزایش می‌دهد تا بتوانند روی ایجاد روابط و فروش محصولات تمرکز کنند.

6. Instill AI 3.6 میلیون دلار برای به دست آوردن بینش از داده های بدون ساختار جمع آوری می کند.

Instill AI، یک استارت‌آپ مستقر در لندن که ابزارهایی برای مقابله با داده‌های بدون ساختار ارائه می‌کند، 3.6 میلیون دلار در دور اولیه به رهبری شرکت سرمایه‌گذاری RTP Global جمع‌آوری کرده است. این بودجه به استارت‌آپ کمک می‌کند تا ماموریت خود را برای کمک به سازمان‌ها برای استخراج ارزش‌های دست‌نخورده از داده‌های ساختار نیافته – از جمله متن، تصاویر و ویدیو – با در دسترس‌تر کردن هوش مصنوعی برای شرکت‌ها در هر اندازه‌ای انجام دهد.

پینگ لین چانگ، مدیرعامل و یکی از بنیان‌گذاران هوش مصنوعی Instill، گفت: «داده‌های بدون ساختار می‌توانند بیشتر قابل تجزیه و تحلیل باشند، اگر هوش مصنوعی در دسترس‌تر باشد. در Instill AI، ما متعهد به تحقق این امر هستیم. ما معتقدیم که یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی باید به آسانی دسترسی به سایر خدمات ابری موجود در صنعت نرم افزار امروزی باشد. این سرمایه‌گذاری اولیه به ما کمک می‌کند تا توسعه را تسریع کنیم و آمادگی VDP را تقویت کنیم و ما را یک قدم به تحقق راه‌حل این مشکل نزدیک‌تر کنیم.»

ماموریت VentureBeat این است که یک میدان شهر دیجیتال برای تصمیم گیرندگان فنی باشد تا دانشی در مورد فناوری سازمانی متحول کننده کسب کنند و معامله کنند. جلسات توجیهی ما را کشف کنید.