5 داستان برتر هفته: یک کلمه: ChatGPT


تمام جلسات درخواستی از اجلاس امنیت هوشمند را در اینجا بررسی کنید.


ویرایشگر هوش مصنوعی ما، شارون گلدمن، این هفته حتی از Punxsutawney Phil شلوغ تر بود. آیا ChatGPT سایه خود را برای شش هفته دیگر زمستان AI دید؟ ما اینطور فکر نمی کنیم، زیرا حوزه هوش مصنوعی مولد در حال حاضر بسیار داغ است.

مهمتر از همه، روز جمعه، این خبر منتشر شد که گوگل با سرمایه گذاری خود در Anthropic، بازی ChatGPT را خریداری کرده است.

>>پوشش مداوم ChatGPT VentureBeat را دنبال کنید<<

تنها داستان غیر ChatGPT ما، از نویسنده کارکنان، Shubham Sharma، در مورد پلت فرم مشاهده پذیری بومی Cronosphere بود. این شرکت که برای رسیدگی به مقیاس و پیچیدگی معیارهای بومی ابری ساخته شده است، امیدوار است “سیل داده ها” سیستم های ابری را رام کند.

رویداد

اجلاس امنیت هوشمند بر حسب تقاضا

نقش حیاتی هوش مصنوعی و ML در امنیت سایبری و مطالعات موردی خاص صنعت را بیاموزید. امروز جلسات درخواستی را تماشا کنید.

اینجا را تماشا کنید

علاقه مند به خواندن بیشتر هستید؟ در اینجا پنج داستان برتر برای هفته 30 ژانویه آمده است.

باور کنید یا نه، کمتر از 10 هفته پیش بود که OpenAI چیزی را که به سادگی به عنوان یک نسخه نمایشی اولیه توصیف می‌کرد، بخشی از سری GPT-3.5 را راه‌اندازی کرد – یک مدل تعاملی و محاوره‌ای که قالب گفتگوی آن «به ChatGPT پاسخ می‌دهد». سوالات را پیگیری کنید، اشتباهات خود را بپذیرید، پیش فرض های نادرست را به چالش بکشید، و درخواست های نامناسب را رد کنید.

ChatGPT به سرعت تخیل – و هیجان شدید – جامعه هوش مصنوعی و عموم مردم را جذب کرد. از آن زمان، امکانات و محدودیت‌ها و خطرات پنهان این ابزار به خوبی مشخص شده‌اند، و زمانی که مایکروسافت برنامه‌های خود را برای سرمایه‌گذاری میلیاردها دلار در OpenAI اعلام کرد، هرگونه نشانه‌ای مبنی بر کندی توسعه آن به سرعت از بین رفت.

آیا کسی می تواند به OpenAI و ChatGPT برسد و با آن رقابت کند؟ هر روز به نظر می رسد که مدعیان جدید و قدیمی وارد رینگ می شوند. به عنوان مثال، هفته گذشته رویترز گزارش داد که غول جستجوی اینترنتی چینی بایدو قصد دارد یک سرویس چت بات هوش مصنوعی مشابه ChatGPT OpenAI در ماه مارس راه اندازی کند.

به گفته نیکولا مورینی بیانزینو، مدیر ارشد فناوری جهانی EY، در حال حاضر هیچ مورد استفاده «قاتل» برای استفاده از ChatGPT در سازمانی وجود ندارد – یعنی موردی که تأثیر بسیار زیادی در سطح بالا و پایین خواهد داشت.

اما این ممکن است به زودی تغییر کند: او پیش‌بینی کرد که شش تا دوازده ماه آینده انفجاری از آزمایش‌ها را به همراه خواهد داشت، به‌ویژه زمانی که شرکت‌ها بتوانند با استفاده از API OpenAI روی ChatGPT ایجاد کنند. و مورد استفاده قاتل که ظاهر می شود می تواند در مورد تأثیر هوش مصنوعی مولد بر مدیریت دانش باشد – که Bianzino آن را به عنوان “دیالکتیک هوش مصنوعی” توصیف می کند.

ChatGPT یک ابزار طبقه‌بندی‌کننده جدید برای تشخیص متن تولید شده توسط هوش مصنوعی منتشر کرد که در طی چند ساعت، در بهترین حالت ناقص بود. به نظر می رسد که وقتی نوبت به تشخیص هوش مصنوعی مولد می رسد – چه متن باشد چه تصویر – ممکن است راه حل سریعی وجود نداشته باشد.

سباستین راشکا، محقق هوش مصنوعی (AI) و یادگیری ماشین (ML) که به عنوان مربی اصلی هوش مصنوعی در لایتنینگ AI خدمت می کند، آزمایش طبقه بندی متن OpenAI را در ChatGPT با تکه های متنی از کتابی که در سال 2015 منتشر کرد آغاز کرد. سه متن مختلف دریافت شد. نتایج – ابزار گزارش داد که «مشخص است» که آیا پیشگفتار کتاب توسط هوش مصنوعی نوشته شده است یا خیر. اما پیشگفتار «احتمالاً هوش مصنوعی» بود و یک پاراگراف از فصل اول «احتمالاً» هوش مصنوعی بود.

امروزه، تقریباً هر شرکتی در حال حرکت یا حرکت از برنامه‌های سنتی یکپارچه به محیط‌های بومی ابری است. این تغییر به دلیل نیاز به سرعت و مقیاس است، اما همچنان با یک چالش بزرگ همراه است – پیچیدگی به سرعت در حال افزایش.

اساساً، ماهیت پویا و به هم پیوسته معماری بومی ابری، 10 تا 100 برابر بیشتر از محیط های مبتنی بر VM سنتی، داده منتشر می کند. این، همراه با افزایش الگوهای استفاده، منجر به یک پشته پیچیده می شود. اکثر ابزارهای کاربردی و زیرساختی قابل مشاهده امروزی در ارائه بینش مورد نیاز برای تشخیص به موقع مشکلات ناکام هستند و منجر به خرابی و تحت تأثیر قرار گرفتن مشتریان نهایی می شود. این در نهایت رشد کسب و کار را تحت تاثیر قرار می دهد.

طبق گزارش جدید فایننشال تایمز، گوگل 300 میلیون دلار در یکی از پر سر و صداترین رقبای OpenAI، آنتروپیک، سرمایه گذاری کرده است که مدل هوش مصنوعی مولد آن کلود به تازگی با ChatGPT رقابت می کند.

بر اساس این گزارش، گوگل حدود 10 درصد سهم خواهد داشت. بودجه جدید ارزش شرکت مستقر در سانفرانسیسکو را حدود 5 میلیارد دلار خواهد داشت.

ماموریت VentureBeat این است که یک میدان شهر دیجیتال برای تصمیم گیرندگان فنی باشد تا دانشی در مورد فناوری سازمانی متحول کننده کسب کنند و معامله کنند. جلسات توجیهی ما را کشف کنید.