Meta Verified شرکتی را نشان می دهد که ایده هایش تمام شده است


اشتراک جدید متا سرویس بسیار آشنا به نظر می رسد. کاربران اینستاگرام و فیسبوک با قیمتی بین 11.99 تا 14.99 دلار در ماه، علامت آبی “تأیید شده”، دسترسی به ویژگی های امنیتی بهتر و دید بیشتر در جستجو را دریافت خواهند کرد. نظرات آنها نیز در اولویت خواهد بود.

این بسته دارای انعکاس قوی از سرویس اشتراک آبی توییتر است که تحت مدیریت مالک جدید ایلان ماسک راه‌اندازی شد، که به شدت در تلاش برای یافتن راه‌هایی برای کسب درآمد از پلتفرم خود بوده است – اخیراً با گفتن اینکه کاربران نمی‌توانند از دو-مبتنی بر متن استفاده کنند. احراز هویت فاکتور مگر اینکه مشترک شوند.

مارک زاکربرگ، مدیر عامل متا در تاریخ 19 فوریه در پستی در کانال اینستاگرام خود Meta Verified را اعلام کرد و گفت که این سرویس که ابتدا در استرالیا و نیوزلند عرضه خواهد شد، “در مورد افزایش اصالت و امنیت در سراسر خدمات ما است.”

تحلیلگران می گویند که اگرچه این حرکت برای متا کاملاً غیرعادی نیست، اما به فقدان نوآوری در غول رسانه های اجتماعی اشاره دارد که از اواخر سال گذشته بیش از 11000 کارگر خود را اخراج کرده و میلیاردها دلار را برای فشار خود به دنیای متاوره هزینه کرده است. ، یک فناوری بدون مدل تجاری مشخص.

متا همیشه کپی در DNA خود داشته است – حلقه های اینستاگرام یکی از لیست طولانی نمونه های برجسته است – بنابراین جای تعجب نیست که با دیدن توئیتر از ارائه عملکردهای اولیه به عنوان یک سرویس ممتاز، زاکربرگ تلاش می کند همین کار را انجام دهد. تاما لیور، استاد مطالعات اینترنتی در دانشگاه کرتین استرالیا می گوید. «حرکت متا برای کپی کردن مدل اشتراک توییتر نشان‌دهنده فقدان مشخص ایده‌های جدید است… متا کارمندان خود را کنار گذاشته است و برای ساختن متاورسی که در حال حاضر هیچ‌کس به آن علاقه‌ای ندارد، پول زیادی می‌ریزد.»

در حالی که متا بر جنبه‌های امنیتی محصول اشتراکی خود تأکید کرده است، این واقعیت که مشترکان در پلتفرم‌های این شرکت بیشتر دیده می‌شوند، تغییر قابل توجهی را برای کاربران نشان می‌دهد.

تلاش‌های توییتر برای وادار کردن کاربران به پرداخت هزینه برای ویژگی‌ها، از جمله تبلیغات بیشتر توسط الگوریتم‌هایش، با انتقادات گسترده‌ای مواجه شده است و بسیاری تهدید کرده‌اند که این پلتفرم را ترک خواهند کرد، اگرچه اطلاعات قابل اعتمادی در مورد تعداد افرادی که این پلتفرم را دنبال کرده‌اند وجود ندارد.

با این حال، اسنپ چت و دیسکورد نیز هر دو سطوح اشتراک پولی را بدون سطح خشم مشابه به کاربران معرفی کرده‌اند، که نشان می‌دهد دوست نداشتن توییتر آبی می‌تواند به خود ماسک و نگرانی‌های گسترده‌تر در مورد این پلتفرم مرتبط باشد.

مت ناوارا، تحلیلگر رسانه های اجتماعی، که برای اولین بار خبر تغییر متا را منتشر کرد، می گوید: متا دیده است که اسنپ چت، دیسکورد و توییتر برنامه های اشتراک خود را راه اندازی کرده اند، که به کاربران قدرتمند ویژگی ها یا امتیازات بیشتری می دهد. او می‌گوید ایده پرداخت برای ویژگی‌هایی که قبلا رایگان بودند، شروع به عادی شدن کرده است. خطری که وجود دارد برای آنها از نظر موفقیت آمیز بودن آن کاهش می یابد.

صرف نظر از این، ناوارا اعتراف می کند که وضعیت تایید شده را از متا خریداری نخواهد کرد. او می گوید: «فکر نمی کنم ارزشش را داشته باشد.

مشخص نیست که متا چقدر می تواند از طریق تأیید جمع آوری کند. توییتر برای فروش اشتراک های سرویس Blue خود با مشکل مواجه شده است، به طوری که The Information گزارش می دهد که این پلتفرم کمتر از 300000 مشترک در سراسر جهان دارد – که کمتر از 1 درصد از 3 میلیارد دلاری که ماسک می خواهد این شرکت را به دست آورد، به ارمغان می آورد. اپلیکیشن‌های خانواده متا، از جمله اینستاگرام، فیس‌بوک و WhatApp، تقریباً 10 برابر تعداد کاربران ماهانه توییتر هستند.