بنیان‌گذاران استارت‌آپ‌هایی که به دنبال سرمایه هستند چگونه باید به متاورس نزدیک شوند


تمام جلسات درخواستی از اجلاس امنیت هوشمند را در اینجا بررسی کنید.


اگرچه تعیین دقیق اینکه بازار نوظهوری مانند متاورس چقدر بزرگ خواهد بود دشوار است، سیتی گروپ معتقد است که تا سال 2030 می تواند به چیزی بین 8 تا 13 تریلیون دلار برسد.

و اگر غول سرمایه گذاری بانکداری و خدمات مالی درست باشد، در کمتر از یک دهه، نزدیک به پنج میلیارد نفر در مرزهایی که به سرعت در حال تکامل هستند مشغول به کار، بازی، معاشرت، خرید (و بیشتر) خواهند بود.

با جمعیت بالقوه و اقتصاد بزرگتر از چین، متاورس فرصتی عظیم برای کارآفرینان هوشمند و نوآور است. با این حال، با وجود گستردگی آن، ایجاد مسیرهای درخشان در این مرز جدید آسان نیست.

اگرچه چشم انداز سیتی گروپ در مورد متاورس بسیار صعودی است، اما بازار با چالش های مهمی مواجه است. بزرگترین این واقعیت است که بازار هنوز در مراحل اولیه خود است و هنوز به طور واقعی تعریف نشده است. به این ترتیب، بازار در حال حاضر از نقطه نظر سرمایه گذاری بسیار سوداگرانه است. برای بنیان‌گذاران استارت‌آپ که در نمایشگاه‌های جاده‌ای VC شرکت می‌کنند، این اعتراض اصلی است که باید برطرف شود.

رویداد

اجلاس امنیت هوشمند بر حسب تقاضا

نقش حیاتی هوش مصنوعی و ML در امنیت سایبری و مطالعات موردی خاص صنعت را بیاموزید. امروز جلسات درخواستی را تماشا کنید.

اینجا را تماشا کنید

اما همانطور که سر وینستون چرچیل گفته است: «یک بدبین مشکل را در هر فرصتی می بیند. یک خوشبین فرصت را در هر سختی می بیند.»

و این دقیقاً همان چیزی است که کارآفرینان موفق در آن خوب هستند: دیدن فرصت از طریق هرج و مرج. بنابراین، زمانی که استارت‌آپ متاورس خود را در اتاقی پر از VCهای عملگرایانه قرار می‌دهید، مهم است که دقیقاً به آنها نشان دهید که فرصت کسب‌وکار چیست. با این حال، هنگامی که با بازارهای نوپا سروکار دارید، گفتن این کار آسان تر از انجام دادن است.

برای کمک به بنیان‌گذاران استارت‌آپ‌هایی که به دنبال سرمایه‌گذاری هستند، درک بهتری از نحوه رویکرد به این بازار منحصر به فرد داشته باشند، اخیراً با دیمیتری ولکوف، دکترای تخصصی، بنیان‌گذار و شریک عمومی Social Discovery Group صحبت کردم. شرکت فناوری جهانی، صندوق سرمایه‌گذاری و استودیوی سرمایه‌گذاری به‌شدت روی متاورس سرمایه‌گذاری می‌کنند و دائماً در حال ارزیابی این هستند که برندگان مسابقه برای عظمت متاورس چه کسانی هستند.

این شرکت اخیراً مبلغ 20 میلیون دلار اولیه را برای سرمایه‌گذاری‌های مرتبط با متاورس متمرکز بر برنامه‌های زندگی اجتماعی 3.0 متعهد شده است. با این حال، همانطور که ولکوف توضیح داد، این شرکت در حال ارزیابی فرصت های گسترده تری در بازار است.

همانطور که بنیانگذاران استارت آپ برای نزدیک شدن به VCها آماده می شوند، ولکوف این نکات و بینش های مهم را ارائه می دهد.

نکته 1: استانداردهای صنعت را در حین توسعه دنبال کنید

ولکوف گفت: «یکی از بزرگ‌ترین چالش‌هایی که متاورس با آن مواجه است، فقدان انسجام است. «با وجود اینکه فضا در حال انفجار است، از نظر هیاهو و تعداد پروژه‌های جدید در حال راه‌اندازی، بازار به شدت پراکنده است. برخلاف وب 2.0، هیچ دروازه ای به فراجهت گسترده تری منجر نمی شود. برخی از دنیاهای بزرگ مانند Decentraland، Sandbox، Roblox و دیگران برای کاوش و کسب درآمد وجود دارند، اما هیچ یک از آنها به هیچ وجه عملی به هم مرتبط نیستند.

او می گوید اما خبر خوب این است که پیشرفت در حال انجام است. سازمان‌هایی مانند مایکروسافت، اپیک گیمز، ادوبی، انویدیا، گروه Khronos و دیگران به انجمن استانداردهای جدید Metaverse پیوسته‌اند تا به کمبود قابلیت همکاری که در حال حاضر فضا را آزار می‌دهد، رسیدگی کنند.

طبق وب سایت خود، این سازمان بر روی دارایی های سه بعدی تعاملی و رندرهای واقعی متمرکز شده است. رابط انسانی و پارادایم های تعامل (از جمله AR، VR و XR)؛ محتوای ایجاد شده توسط کاربر؛ آواتارها مدیریت هویت؛ حریم خصوصی؛ تراکنشهای مالی؛ اینترنت اشیا و دوقلوهای دیجیتال؛ و سیستم های جغرافیایی این فهرست نه تنها یک مسیر خوب برای کارآفرینان است، بلکه اولویت های اصلی صنعت را برجسته می کند.

ولکوف گفت: «هرکسی که به دنبال نوآوری در متاورس است، باید به انجمن استانداردهای متاورس و سایر اتحادهای صنعتی بپیوندد. “همیشه بهتر است قبل از پریدن جریان جریان را بدانید. همچنین خوب است بدانید که همه بازیکنان چه کسانی هستند و سرمایه گذاری شما در کجا قرار می گیرد.”

نکته 2: روی یک محصول با حداقل ارزش تمرکز کنید

ولکوف گفت: «شکی نیست که بنیانگذاران استارتاپ باید رهبران رویایی باشند. با این حال، آنها همچنین باید عملگرا باشند. برای بنیانگذاران عالی است که دیدگاه خود را در مورد چگونگی تبدیل شدن شرکتشان به Roblox بعدی به اشتراک بگذارند.

ولکوف همچنین خاطرنشان کرد که برای استارت آپ ها و سرمایه گذاران مهم است که به یاد داشته باشند که Roblox در حال حاضر وجود دارد. و نزدیک به 15 سال طول کشید تا این شرکت به موفقیت برسد.

نکته این است: قبل از به چالش کشیدن وزنه‌های سنگین صنعت، تمرکز اصلی بنیان‌گذار باید بر شناسایی فرصت‌های دست‌نخورده بازار و توسعه سریع حداقل محصول قابل دوام باشد که بازار به آن واکنش مثبت نشان دهد.

هنگامی که درآمد به دست می آید، همه چیز در مورد گسترش و رشد کسب و کار است. و، این دقیقاً همان جایی است که استارت آپ ها باید برای جذب VC های اولیه باشند. فروش یک VC به یک واقعیت کوچک بسیار ساده تر از یک رویای بزرگ است.

نکته 3: بهتر است کلنگ و بیل را به طلا بفروشم تا من

اگر هجوم طلا در کالیفرنیا چیزی به کارآفرینان آموخته باشد، این است که وقتی شما به دنبال طلا هستید، شانس بازدهی بزرگ بسیار کم است. اکثر کاوشگرانی که در سال 1848 به سمت غرب رفتند، معتقد بودند استخراج طلا پول آسانی است.

اما واقعیت این بود که بسیاری سختی های شدید را تحمل کردند و شکسته به خانه بازگشتند. با این حال، اگر همان معدنچیان در عوض کلنگ و بیل می‌فروختند، از هر کاوشگری که از شهر می‌آمد پول می‌گرفتند.

ولکوف گفت: «به عبارت متاورس، فرض کنید شما فناوری ایجاد کرده‌اید که می‌تواند به‌طور خودکار NPC‌های شخصی‌سازی شده (شخصیت‌های غیربازیکن) تولید کند. «آیا فرصت کوتاه‌مدت بازار بهتر این است که متاورز خود را ایجاد کنید؟ یا بهتر است این فناوری را به عنوان خدماتی برای پلتفرم‌های فرا ورزی که به روشی آسان برای پر کردن جهان‌های جدید نیاز دارند، مجوز دهیم؟»

هوش مصنوعی Inworld سراغ دومی رفت و نتیجه قابل توجهی داشت. این شرکت اخیراً از بسته شدن سری A 50 میلیون دلاری با حمایت برخی از بزرگ‌ترین نام‌های VC خبر داده است. آنها فهمیدند که فروش کلنگ و بیل راهی بسیار بهتر از استخراج طلا است.

نکته 4: به مقررات دولتی توجه داشته باشید

ولکوف گفت: «همه نشانه‌های درست می‌گویند که متاورس واقعاً مرز بزرگ بعدی برای کارآفرینان است. «اما مانند همه بازارهای بزرگ، متاورس دارای برخی جنبه‌های منفی بالقوه است. کارشناسان در مورد مسائل مربوط به حریم خصوصی، نگرانی های سلامت روان، اعتیاد و موارد دیگر به مصرف کنندگان هشدار می دهند.

سال گذشته، افشاگر فرانسیس هاگن به کنگره گفت که متاورس بسیار اعتیاد آور خواهد بود و حتی اطلاعات شخصی بیشتری را از مردم سلب می کند. این سوال بسیاری را به همراه دارد که دولت تا چه حد در تنظیم متاورز مشارکت خواهد داشت.

کمیسیون تجارت فدرال با افزودن ترس بیشتر، در تلاش است تا خرید VR اخیر فیس بوک را مسدود کند. اما، دولت ایالات متحده به چیزی بیش از فیس بوک توجه دارد. کنگره در حال حاضر در تلاش است تا اولین تلاش عمده خود را برای تنظیم مقررات فناوری بزرگ از زمان پیدایش اینترنت انجام دهد.

چه شما Big Tech را دوست داشته باشید یا نه، این چیزی است که باید مراقب آن باشید، زیرا می تواند خروج از جاده را سخت تر کند.

نکته 5: مراقب استدلال های فلسفی باشید

متاورس شتاب زیادی به نفع خود دارد. و مزایای بسیاری را برای کارآفرینان و مشاغل به طور یکسان ارائه می دهد. اما آیا برای مشتریان و جامعه خوب است؟

ولکوف گفت: «فکر زندگی در فراجهان سؤالات زیادی را به همراه دارد. “آیا ما بیشتر به هم مرتبط خواهیم بود اما احساس تنهایی می کنیم؟ آیا ما یک زندگی توهم آمیز خواهیم داشت؟ آیا ما یک واقعیت گسترده را فقط برای تبدیل شدن به امتداد ماشین های عظیم، پیچیده و هوشمند ایجاد خواهیم کرد؟ برای بسیاری از، ماتریکس به نظر می رسد استدلالی علیه متاورز باشد.»

بحث بدبینانه دیگری توسط رابرت نوزیک فیلسوف آمریکایی مطرح شد. نوزیک در آزمایش فکری خود یک ماشین تجربه را معرفی کرد که در آن افراد می توانستند فانتزی هایی مانند ازدواج با ستاره هالیوود مورد علاقه خود یا برنده شدن در لاتاری را تجربه کنند. نوزیک معتقد بود که این راه برآورده شدن خواسته ها برآورده نمی شود و ما را از درک واقعیت عمیق تر باز می دارد. آیا متاورس به این دلیل شکست خواهد خورد؟

بستن افکار

از نظر ولکوف، زندگی در فراجهان می‌تواند به همان اندازه واقعی باشد. برخلاف ماشین تجربه Nozik، تعامل واقعی بین افراد واقعی در متاورس وجود خواهد داشت. و بر خلاف ماتریکس، بازدیدکنندگان می توانند انتخاب های آگاهانه داشته باشند و اراده آزادانه را اعمال کنند. آنها به صلاحدید خود توانایی پیوستن و خروج از دنیای مجازی را خواهند داشت.

ولکوف گفت: «اگر ما به‌عنوان کارآفرین و خالق، متاورس را درست بسازیم، کاربران تجربه‌ای مثبت و رضایت‌بخش خواهند داشت». و این باید هدف ما باشد. من مطمئن هستم که این صنعت می تواند با دردهای رو به رشد خود کار کند و متاورس را به مکانی امن و سودآور برای همه کسانی که در آن سرمایه گذاری می کنند تبدیل کند.

جی تی ریپتون مشاور کسب و کار و نویسنده آزاد است.

DataDecisionMakers

به انجمن VentureBeat خوش آمدید!

DataDecisionMakers جایی است که کارشناسان، از جمله افراد فنی که کار داده را انجام می دهند، می توانند بینش ها و نوآوری های مرتبط با داده را به اشتراک بگذارند.

اگر می‌خواهید درباره ایده‌های پیشرفته و اطلاعات به‌روز، بهترین شیوه‌ها و آینده فناوری داده و داده مطالعه کنید، به ما در DataDecisionMakers بپیوندید.

شما حتی ممکن است در نظر داشته باشید که مقاله ای از خودتان ارائه دهید!

از DataDecisionMakers بیشتر بخوانید