رفع کمبود نیروی کار: 5 تاکتیک برای کمک به کسب و کار شما در کاهش کمبود نیروی کار در صنعت شما


از زمان هجوم همه‌گیری، کارگران در چندین صنعت به تعداد بی‌سابقه شغل خود را در جستجوی بهبود تعادل بین کار و زندگی، دستمزد بهتر و فرهنگ شرکتی فراگیرتر و سالم‌تر ترک کرده‌اند.

در اوج همه چیز در سال 2021، بیش از 47 میلیون کارگر شغل خود را ترک کردند، اختلالی در نیروی کار آمریکا که بسیاری از آن به عنوان استعفای بزرگ یاد می کنند. اگرچه شدت همه‌گیری در ماه‌های اخیر کاهش یافته است، حتی با وجود ادامه چالش‌های اقتصادی گسترده‌تر، نرخ ترک همچنان از میزان استخدام پیشی می‌گیرد.

علیرغم دریافت مثبت حقوق و دستمزد غیرکشاورزی در ماه های اخیر، آمریکا و بسیاری از کشورهای توسعه یافته دیگر در حال حاضر با کمبود شدید نیروی کار ماهر مواجه هستند. طبق آمار اداره آمار کار ایالات متحده، تقریباً 8 میلیون شغل نیروی کار ماهر در طول همه گیری از بین رفته است که تنها نیمی از آن پر شده است.

صنایعی از جمله مواد غذایی، کمک‌های اجتماعی و مراقبت‌های بهداشتی، حمل‌ونقل، لجستیک، ساخت‌وساز و نیازهای مکانیکی، علیرغم افزایش سطح اشتغال در سال‌های اخیر، شاهد کمبودهای گسترده‌ای بوده‌اند.

شرکت‌ها با کمبود شدید استعداد مواجه هستند و کارگران اگر این روزها با پیشنهاد شغلی پرسودتر و جذاب‌تری مواجه شوند، ترسی از پریدن از کشتی ندارند. راضی نگه داشتن کارمندان برای کارفرمایان هزینه بیشتری را به همراه خواهد داشت و تمرکز بیشتری بر خواسته های کارکنان برای حفظ نیروی کار فعلی آنها خواهد داشت.

کمبود نیروی کار ماهر بسیار گسترده است و هر صنعتی آن را به گونه ای متفاوت تجربه می کند، اما برای بخش های کوچکتر و مشابه تر، صاحبان کسب و کار باید چابک تر و نوآورتر باشند اگر بخواهند استعدادهای مناسب را جذب و حفظ کنند.

افراد مناسب را با مزایای مناسب استخدام کنید

کمبود مداوم کارگر، به ویژه در موقعیت های ماهر، استخدام را به جنبه ای مهم برای یافتن افراد مناسب برای کار در شرکت یا کسب و کار شما تبدیل کرده است.

نسل‌های جوان‌تر، نسل هزاره‌ها و نسل Z، که در حال حاضر اکثریت نیروی کار جهانی را تشکیل می‌دهند، به دنبال مزایای مبتنی بر کارفرما هستند که به بهبود رفاه و موقعیت آنها در سازمان‌هایی که برای آنها کار می‌کنند کمک کند.

در نظرسنجی Deloitte Global 2022 Gen Z and Millennial، پاسخ دهندگان به تعادل بین کار و زندگی، فرصت های یادگیری، مزایای مالی، فرهنگ کاری مثبت، فرصت های شغلی و برنامه کاری انعطاف پذیر به عنوان مهمترین دلایل ماندن در سازمان فعلی خود اشاره کردند.

این نشان می‌دهد که کارفرمایان و مدیران استخدام باید در نحوه برخورد با استخدام‌های جوان‌تر و نوع مزایایی که می‌توانند به کارکنان بالقوه ارائه دهند، چابک‌تر باشند. در حالی که ارائه همه اینها و بیشتر به یکباره امکان پذیر نیست، مهم است که در نظر بگیرید که چگونه این مزایا در تار و پود نیروی کار مدرن بافته می شوند و ارائه مزایای جذاب به کارکنان به حفظ آنها برای مدت طولانی تری کمک می کند.

با کارکنان فعلی سازگار باشید

اغلب شرکت‌ها به دلیل ناتوانی در استفاده مؤثر از مهارت‌های خود در محیط کار، متخصصان ارزشمند و بسیار ماهر خود را از دست می‌دهند. کارمندانی که احساس می‌کنند بیشتر از آنچه موقعیت فعلی‌شان به آن‌ها اجازه می‌دهد برای ارائه دارند، اغلب بیشتر از دیگران مستعد ترک کار هستند.

مطالعات نشان داده است که 79 درصد از کارمندانی که در نهایت شغل خود را ترک می کنند، عدم قدردانی را یکی از دلایل اصلی ترک عنوان می کنند.

کارفرمایان باید به نیروی کار فعلی خود نگاه کنند و تشخیص دهند که کدام یک از آنها کم استفاده شده اند یا به سادگی در موقعیت اشتباه قرار گرفته اند. سازگاری بیشتر و درک این موضوع ضروری است که یک نقش شغلی شامل دو یا سه عامل اصلی نمی شود.

امروزه، کارکنان خواهان فرصت‌های بیشتری برای رشد در شرکت‌های خود، یادگیری مهارت‌های جدید، بهبود توانایی‌های خود و در نظر گرفتن بخشی ارزشمند از شرکت هستند. حذف کارمندان از موقعیت‌های پیش پا افتاده به آنها کمک می‌کند تا انگیزه داشته باشند و همچنین به آنها کمک می‌کند در محل کار خود را به رسمیت بشناسند.

بهبود فرصت های آموزشی برای کارکنان موجود

به غیر از مزایای موجود مانند کار از راه دور یا ترکیبی، یا دستمزدهای کلان، کارکنان باید با انگیزه یادگیری یا فرصت های تحصیلی نیز برانگیخته شوند.

در یک مطالعه گالوپ، 87 درصد از هزاره ها گفتند که معتقدند یادگیری و پیشرفت در محیط کار برای آنها و شغلشان مهم است. علاوه بر این، در یک مطالعه متفاوت، 76 درصد از کارگران Gen Z گفتند که یادگیری کلید موفقیت آنها است.

این دو نسل به بزرگترین نیروی کار در سطح جهان تبدیل شده اند و شرکت ها باید خود را با نحوه تغییر کارکنان وفق دهند. در این زمینه و با توجه به کمبود نیروی کار، کارفرمایان باید در نظر داشته باشند که در ماه‌ها و سال‌های اخیر چقدر فرصت‌های یادگیری و توسعه را به کارکنان ارائه کرده‌اند و اگر نه، چگونه می‌توانند به این موضوع رسیدگی کنند.

ارائه توانایی به کارمندان برای یادگیری مهارت‌های جدید، بهبود شغل و پیشرفت بیشتر نه تنها به رشد آنها به عنوان یک کارمند کمک می‌کند، بلکه این جنبه‌های نظری را می‌توان مستقیماً در تجارت نیز به کار برد. این نه تنها به کارکنان کمک می کند فرصت های شغلی خود را رشد دهند، بلکه آنها را در محل کار نیز ارزشمندتر می کند.

استفاده از کارگران آزاد یا قراردادی را در نظر بگیرید

در چند سال گذشته، تعداد فزاینده‌ای از کارگران بازار کار را ترک کرده‌اند تا شغلی مستقل‌تر را دنبال کنند. برای برخی، این به آنها انعطاف‌پذیری و زمان بیشتری برای انجام کارهایی که از آن لذت می‌برند، رشد شغلی و توسعه مهارت‌های جدید داده است.

از سوی دیگر، برای کارفرمایان، و به ویژه آنهایی که کمبود نیروی کار را تجربه می کنند، استفاده از کارگران مشروط به این معنی است که می توانند موقعیت های باز را با متخصصان ماهر پر کنند.

کارگران مشروط معمولاً به صورت پاره وقت یا قراردادی هستند و به احتمال زیاد کارهایی را که توسط مدیر یا کارفرما به آنها محول شده است انجام می دهند. این به کارفرمایان اجازه می دهد تا وظایف مرتبط با کسب و کار خود را انجام دهند، اما همچنین زمان بیشتری برای ارزیابی نیازهای شرکت و آنچه که از استخدام های جدید برای پر کردن موقعیت های باز مورد نیاز است، می دهد.

هنگام کار با کارگران یا فریلنسرها هم خطرات و هم مزایایی وجود دارد، اما با توجه به این واقعیت که مخزن استعداد بسیار بزرگتر است و کارفرمایان می توانند از هر کجای دنیا استخدام کنند، به آنها امکان می دهد فرد مناسب را پیدا کنند. کار درست، حتی اگر خارج از مجاورت مستقیم آنها باشد.

معیارهای استخدام را تنظیم کنید

آگهی های شغلی اغلب گمراه کننده هستند و به چندین سال تجربه برای یک موقعیت ابتدایی یا جوان نیاز دارند. معیارهای استخدام در سال‌های اخیر به قدری سخت‌گیرانه شده‌اند که این روزها حتی برای ماهرترین کارگر هم تقریباً غیرممکن است که در یک شرکت پردرآمد یا کسب‌وکار کوچک کار کند.

در مواقعی که کمبود نیروی کار بر کسب‌وکار و سایر کارگران تأثیر می‌گذارد، ممکن است عاقلانه باشد که معیارهای استخدام را تنظیم کنید تا به متقاضیان بیشتری فرصتی برای نشان دادن مهارت‌های خود بدهید.

ایجاد تغییرات در فرآیند استخدام به کارفرمایان کمک می کند تا نوع استعدادی که در حال حاضر وجود دارد را ببینند و مخزن استعداد را گسترش دهد. اجازه دادن به کارمندان فعلی برای رشد و توسعه مهارت‌های خود، و جفت کردن کارگران جدید با متخصصان ماهر، به کاهش سخت‌گیری فرآیند کمک می‌کند.

در نقش های بسیار ماهر، تجربه، دانش، کاریزما و حرفه ای بودن برای این شغل بسیار مهم است. با این حال، دیدن همه اینها در هر کارمندی که وجود دارد ممکن نیست، بنابراین مهم است که کمی زمان صرف کنید تا ببینید چه چیزی برای سازمان و کارمندان فعلی ارزشمند است تا ببینید چگونه معیارهای استخدام را می توان با توجه به این نیازها تنظیم کرد.

خط پایین

حفظ کارکنان با ارزش بسیار مهم است، به ویژه زمانی که کمبود نیروی کار در حال افزایش است و کارفرمایان در تلاش برای ایفای نقش به دلیل افزایش نرخ های ترک کار هستند. برای کاهش این چالش ها، کارفرمایان باید نگاه خوبی به نیروی کار فعلی خود، نحوه ایجاد انگیزه در آنها و آنچه برای بهبود پیشرفت و رشد شغلی خود نیاز دارند داشته باشند.

وقتی در محیط کار احساس مراقبت، احترام، ارزش و معنا وجود دارد، کارکنان اغلب شادتر هستند و به کارفرمایان خود وفادارتر می شوند. در حالی که همیشه به راحتی نمی‌توان دقیقاً آنچه را که کارمندان می‌خواهند ارائه کرد، اما بهتر است ببینیم که چگونه کارفرمایان می‌توانند خواسته‌های کارکنان را در نیمه راه برآورده کنند تا غیبت را به حداقل برسانند و روحیه کارکنان را تقویت کنند.

اولین بار در ValueWalk منتشر شد. اینجا را بخوانید.

اعتبار تصویر ویژه:

ValueWalk